Vlagometri za žitarice

Jbg nije skup a nije na odmet ni mala korektura djubrivom ako krene kuda ne treba!
 
Čovek kupio kombajn u Švajcarsku.Uz kombajn , dobio ovaj vlagomer.Praktičan je za ručno ovršene uzorke ,pošto mu u merač stane malo zrna.

 
Kupio bi negi vlagomer ne nesto preterano skupo... Gde da potrazim najbolji u odnosu na cenu-kvalitet???

Uglavnom bi merio Psenicu,Kukuruz.... Gde mogu da se kupe ti povoljniji vlagomeri ne tipa oni 400-500e..?? :sta:
 
Svi ti jeftiniji nisu toliko precizni...Oni mogu priblizno odrediti vlagu ali kod njih odstupanja mogu biti poprilicna,tako da ne mozes se sa sigurnoscu osloniti na njih!
 
Svi ti jeftiniji nisu toliko precizni...Oni mogu priblizno odrediti vlagu ali kod njih odstupanja mogu biti poprilicna,tako da ne mozes se sa sigurnoscu osloniti na njih!

PA dobro i to je ok da znam pribliznu neku vlagu a ne odem na njivu i pojma nemam dal da kosim ili ne... Ja mislim da mogu bar priblizno da pokazu neka ostupanja budu i 2% nema veze nije toliki problem... Bar ja mislim... :sta:
 
Dicki john je sad oko 57000 sto ne meri hektolitar u Metron-u NS,al zato meri ispravno vlagu,ja sam nagazio sa ovim sto se zavija poklopac,"laze" mnogo,uzmes lepo ovaj i znas gde si,ipak je to stvar koja duze traje i ima za nas veliki znacaj.
 
Moze li da meri vlagu u suncokretu? Vidim da se spominje da ima samo 4 opcije za merenje, i uglavnom svi pricaju o zitaricama?
Treba li ga bazdariti (ako moze da se bazdari), da li bi time dobio nesto na tacnosti?
 
Nije predvidjen za suncokret jer nema opcije. Naravno moze da izmeri ali proizvodjac ne garantuje tacnost osim za ove 4 kulture.
Ja zabijem vrh igala kad rezem daske na brenti i on ocita vlagu isto kao i onaj koji je proizveden za merenje vlage u drvetu .Ali to neznaci da je ovaj vlagomer predvidjen za to.Meni se najvise svidja kad ga ponesem u njivu i zabijem u klip kuk.Odmah znam otprilike dali je za branje ili ne. Nemoram da ga krunim i otvaram.To je neka vrsta predmerenja koja naravno nije 100% tacna ali je neka orjentaciona.
Kod mene je 2 god. Nije da ga hvalim ,ali kad uporedis ulozeno ,dobijeno mislim da nije losa investicija.
Sto se tice bazdarenja nema toga ,kako je tako je,.Ako bi primetio da odstupa ,mislim da je jedina opcija kanta za smece. Ja sam prve godine ,posto skladistim kuci kuk. obavezno pored njega proveravao pre kipanja i sa WILE 55 .Prosle god ne .Ugradjen je u kombajn iz kabine u bunker .Uredjaj je u kabini i samo stisnem dugme ,ocitam vlagu i zapamtim .Ako ni jedan bunker nepredje 15 % prikolica ide kuci, u protivnom ide u Samac u PIK ,na susenje, ili jos malo rovim po prikolici i merim
 
Poslednja izmena:
Hteo bih da kupim vlagometar. Neki kvalitetniji. Sta je po vama najbolje? Da su dobro uskladjeni novac i kvalitet. Necu one od 50e. Hocu da kupim nesto sto ce zluziti dugo godina. Ne bas ni nesto ekstra skupo. I po mogucstvu da meri hektolitar. Hvala.
 
Nazad
Vrh