Vlagometri za žitarice

Imam varijantu u 20000 din sondni merac za sve vrste zitarica. Slican kao na Spasojevoj slici.
 
Mora li ta sonda biti skroz zabodena u žitarici ali može recimo samo 5cm?
Prosudi sam .Znači nije onako kao što kolega Branko kaže.Nema nikakvog resetovanja niti pamćenja .Meri onako kao što sam rekao .Trenutno ,i uvek ,dok ga ne ugasite. Čak ću moći prilikom pražnjenja bunkera kako kuk. bude padao preko njega na spiralu ,da očitava u svakom momentu vlagu i da beležim u svesku .Na kraju kad napunim prikolicu donosim odluku hoću li kipati u skladište ili u sušaru.
 
Najjače je Finski wile i diki džo .Ovaj prvi je možda i izdržljiviji i nekako masivniji i robusniji na dodir ,ali ipak mini gak po meni daleko jednostavniji što nema šarafa.
 
TK25G_L.png
Ima ovaj.
 
danas mjerio vlagu sa svojim vlagomjerom i bila 16,5% odem kod otkupljivača koji ima i sušaru kad kod njega 20,3%. Zrno šušti u ruci i jedva se pregrize zubima,malte ne suho ko barut.Pa ti sada pogledaj koliko gule,prvo odbitak do 14% na vlazi pa onda "sušenje" 25e tona i cijena nikakva,sve u svemu oće sve da uzmu.Sutra uzorak nosim na institut pa da vidim šta će reći njihova mašina,ko je bliži stvarnoj vlazi...
 
Nije Farmer postavio sliku nego je citirao mene tj ja sam postavio sliku. A vlagomer sa vašeg linka je samo sličan tj metoda merenja mu je ista. Ovaj kojeg sam ja postavio košta oko 140e.
 
Nazad
Vrh