Vlašićka (Travnička) pramenka

Uradi ciscenje od glista,pitaj u apoteci dace ti tabletice to im stavis na jezik i nateras je da proguta.
 
Ajde ljudi malo da ozivimo temu gdje su ljubitelji ovaca:bravo:.Usput da se predstavim ja sam Tanja novi clan foruma veliki ljubitelj Vlasicke pramenke i pocetnik u tom poslu,imam nekih pitanja:sta:.Ajmo,ajmo.....:ppozdrav:
 
Jel mi neko moze reci sta znaci kad kod ovce na jednoj strani glave na obrazu ispod oka se pojavi nateklina i oko joj suzi i ta nateklina pomalo raste a skoro je dobila tablete za metilje i parazite.Unapred hvala:sta:
 
Poslednja izmena od urednika:
bilo bi dobro to videti na slici,ali i ja imam problema kad hocu da postavim slike tako nek te posavetuju administratori
 
Uz to ta ovca nenormalno slini na nos,a ostale ne.Kad pitas veterinare neznaju zapravo veoma malo znaju sto se tic bolesti ovaca
 
to sto slini obavezno vakcinisati protiv parazita a nije zgorega i sve ostale ,zbog ove kisne godine parazita ima u obilju i dodatno dati distol tablete protiv metilja
 
Imam jedno pitanje pa ako bi neko bio ljubazan da mi odgovori,e,ovako nedavno sam kupila ovna od 7 mjeseci odprilike oko 60kgrasa je vlasicka pramenka cista,on bi trebao moci opariti ovce ali nije nesto posebno zainteresovan,a imam jos jednog janjca iste starosti on je vec opario nekoliko ovaca,pa me zivo zanima da li ce ovaj sto sam skoro kupila mozda s vremenom postati aktivniji ili ce tako lijen ostati da ga ne hranim dzaba
 
ako si ga tek kupila mozda mu treba vremena da se navikne na novi prostor, druge ovce. ili ga mozda drugi ovan tuce pa se ne "usudi". ako njuska ovce i dize gurnju usnu i/ili se tuce sa drugim ovnom/ovnovima, znaci da pokazuje znakove muzevnosti, pa ce mozda biti nesto od njega.
 
pa njuska on :osmeh:,a drugi ovan ga ne tuce samo stane pred njega kao on je glavni neda mu prici,ali kad ga odvojim s ovcama znaci izbacim ovog drugog opet ne pokazuje bas neko interesovanje,a zao mi bas je onako dobar i formast bice sila od ovna
 
Izgleda da su svi sa ovog foruma otisli sa ovcama na ispasu ima li bar netko da je kuci da prebacimo koju pametnu '
 
Pozdrav drugari evo Enesa nakon dužeg vremena

a583eh.jpg


Moje stado cca 200 komada

Bit ce još mnogo fotografija lijep pozdrav za sve ljubitelje prave vlašičke pramenke.

- - - - - - - - - -

k4tu9d.jpg


- - - - - - - - - -

mkdb3l.jpg


30muwqd.jpg
 
Lijepo i dobro uhranjeno stado ,vidim da su ovce obiljezene znaci ides na pasu, gdje si krenuo ako smijem znat .
 
Mislio sam da ces ovamo prema meni ,treba mi jedna usluga od tebe , ali prvo moram postavit slike od svojih ovaca pa cemo onda da se bacimo u pricu ,, Pozdrav
 
Nazad
Vrh