Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Možeš sa stikom za obezrožavanje teladi ali ništa nisi radio sa tim sem što on nema rogove. On ima gen za rogatost, tako da će ga on i dalje prenositi i širiti u stadu. E sad ima više tipova rogova kod W, ali generalno se smatraju eksterijernom manom.

Poslato sa JSN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Retko se javlalju ovnovi u tipu W sa baš razvijenim rogovima, za udaranje, više su rudimentirani, tanki, ali stik rešava problem.

Poslato sa JSN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Palo šišanje i dehelmintizacija, za 7 dana polako na pašu da se krene. I naravno treniranje pulina
2b662a2d4d1f14a9d72e95bd05ab71a0.jpg
5d01a8a4b273a3277dc805bd9ae32237.jpg
efc76af9aa861775d1cfe87327863a98.jpg
1463adfc628c9711dd5af7d589c42dbc.jpg
ae2456d01347ba4b7bda9705c1099579.jpg
d8b0d5bd2c44d85ecc5ddd67bdbdf51f.jpg
986386dd7936f3468608da304f8ed3cd.jpg
af4ec45d084eeae84a56fa87e74e1ffe.jpg
19c9d1dc3ee544544304858c69c30f8c.jpg


Poslato sa JSN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Imaš dobar objekat, šišaj i ne brini. Samo da nisu mokre, valjda neće biti ekstremno niskih temperatura. Hvala, da znaš da jeste, non stop je sa životinjama, al ovce i pse baš voli, goveda baš i ne.
 
Pozdrav kolege. Pitanje za iskusne, ovce wirtemberg se nisu jagnjile vise od godinu dana(da ne sirim previse pricu, bile su bez ovna), starosti 2,5-3,5 godine. Ovce su sada 120+ kilograma. Predebele su i pitanje je da li se mogu ponovo vratiti u priplod sa izbalansiranom ishranom ili su jalove definitivno? Zadnje jagnjenje decembar 2018.
 
Mogu se vratiti u priplodne kondiciju, al to ne znači da neće se neke pariti i u takvoj kondiciji. Prebaci ih samo na kabastu hranu, losijeg kvaliteta u smislu hranljivosti (slama, kukuruzovina), nikako budjava hrana i mineralno-vitaminske lizalica i trebalo bi biti ok. Mada je bolje da si to uradio sa jeseni, ali možeš probati sa ranijim šišanje ili eventualno indukcijom estrusa.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Mogu se vratiti u priplodne kondiciju, al to ne znači da neće se neke pariti i u takvoj kondiciji. Prebaci ih samo na kabastu hranu, losijeg kvaliteta u smislu hranljivosti (slama, kukuruzovina), nikako budjava hrana i mineralno-vitaminske lizalica i trebalo bi biti ok. Mada je bolje da si to uradio sa jeseni, ali možeš probati sa ranijim šišanje ili eventualno indukcijom estrusa.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
Preporučio bih i cca 10 mll AD3E vitamina .
 
Ala sam danas imao trening, kao da sam imao.mma meč. Ošišao moje stado, ni jedna nije bila mirna, sa svakom borba. Prosto ne znam kako ljudi uspeju da im ovce budu mirne tokom šišanja. Ubijaju me ledja, jbg 190 cm nije za strižu ovaca, izvukle mi ruke. Sreća u mašinicu, ova brendirana radi extra pa je manje nervoze. Još na kraju bilo i vaspitavanja momka, dobio sam šta sam tražio tj cekao sam da mu dam vasitnu meru ako krene, i desio se udar kada sam čučnuo da vezem vrata.
 
Ja uspem da je odrzim mirnom jer je stavim da sedi ali ledja mi riknu posle 5-6kom.
Koju masinicu imas? Kako se pokazale aku masinice?
Hteo sam za ovu sezonu nesto nabaviti al kolega kojem sam dao bale lucerke na odlozeno placanje hoce da mi osisa gratis ovce.
 
Ja kad ih stavim da sede one se izmigolje, savije se uvek na kontra stranu, od one na koju bi ja hteo. Jednostavno, pružaju takav otpor da je to čudo.
Mašinica je horizon-heiniger. Imao prvo kinesku(ma kakogod se zvala) ali muku mučio. Neževi jesu bili njeni, i neki ruski, no ova brend mnogo brže radi češalj, što rezultira i boljim šišanjem. Treba mi 10 do 15 minuta.
Kinesku sam prao češalj do iznemoglosti, svaka ovca, a nekad i češće. Na ovoj na dve tri ovce operem češalj, više puta uljim. Ošišala juče 17, prošle godine oko 20 od oštrenja noževa, i ide, nisam nož takao u toku šišanja da mu menjam mesto ili tako nešto.
Ja sam plaćao čoveka, no imao je udes, što me nateralo da kupim mašinicu (dve).
Za aku pojma nemam, možda brendirana. Verujem da je lakše bez kabla, ali moje su stalno kući i nisam ni razmišljao o tome.
 
Koliko je bila para jel se sporije tupe noževi nego na kineskoj,ja sam napravio stalak ošišam vrat i stomak omda ubacim ovcu uitaj stalak zakacim je lancom.Možešispraviti leđa nauljiti masinicu ona stoji.Ošišo sam 160-170 mojih zam za desetak dana pomali svaki dan
 
Poslednja izmena:
Milos daj slike tpg stakla.
Cena je bila 160 evra ostrio sam nozevd kod convexa u Palanci, bas po njegovoj preporuci. Nozevi jesu heiniger. Nisam masinj dvaput dotegao a kinesku se u ih, stezi otpustaj greje se i tako u krug, tu mi noz trajao 3 ovce.
 
Odno sam ga kod drugara poćeli kod njega šišati ,u sredu će kiša pa slikam,Gde si kupio mašinicu tojest kod koga?
 
Poslednja izmena:
Na oglas kupio od jednog bizmismena sto uvozi polovne bebi alarme iz Nemacke. Inace covek je iz Smedereva, masina bila skoro nekoriscena, ili mu je narkoman prodao ili neko plakao za njom. Rekao je da je mizerno platio jer prodavac ni sam nije znao za sta sluzi. Veruj, isplati se svaki dinar dati za brendiranu masinu - heiniger. Loviti preko kp bude neka zanimljiva za pristojne novce, nove nisu za pristojne novce. Mada ako hoces aku, onda je nova najbolje resenje.
Nisam orginalne cesljeve stavio na kinesku masinu, no nije samo cesalj problem, mnogo brze pokrece se brendirana masina, mnogo brze.
 
Nazad
Vrh