Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Ja sam dobio što sam predao u maju ,još dve ture nisu plaćane,jaganci su u pitanju.
Ovo moje pisanje nije bilo zlonamerno i nije bilo usmereno ovcarima njima svako postovanje,vec samozvanim bajnim ekspertima koji imaju20,30,ovac sa papirima kozna kakvim, uzgajaju klanicnu jagnjad uz dobro upakovanu pricu i reklamu tamo gde joj nie mesto pokusavaju daprodaju pocetnicima kao vrhunska priplodna grla poastronomskim cenama,koja toboz samo kod njih moze da se kupi.A oni koi ne kupe kod njih sudbina im pod znakom pitanja,pa usput plasiraju dezinformacije kako drzava vratice ti srestva ulozena ugrla ijos ces zaraditi na subvencijama tvoje je samo da odes kod njih i zivot ce ti se promeniti.
 
1)Upravo pocetnici dolaze sa tom pričom o povracaju sredstava,o subvenciji sa kojekakvim uslovima zahtevima kriterijumima ,traze 10 20 50 grla ekstra kvaliteta po najnizoj mogucoj ceni sve sa samo jednim ciljem da im ta grla ostanu dzabe jer im drzava plati pola kroz povraćaj a druga polovina od prve subvencije.,,,,a u dzepu nemaju para ni za 5 jagnjadi po prosecnoj ceni priplodnog podmlatka.Imaju stav da preko noci postignu sto neko radi decenijama.
2)Reci na koga insinuiras jer nisu svi odgajivaci isti i nije ok da sve trpas u isti kos.
3)Da li ovde javno treba da se iznose podaci o prilivu finansija kad nocni posetioci prebijaju i ubijaju zbog penzije u ovoj drzavi.
 
Ovo moje pisanje nije bilo zlonamerno i nije bilo usmereno ovcarima njima svako postovanje,vec samozvanim bajnim ekspertima koji imaju20,30,ovac sa papirima kozna kakvim, uzgajaju klanicnu jagnjad uz dobro upakovanu pricu i reklamu tamo gde joj nie mesto pokusavaju daprodaju pocetnicima kao vrhunska priplodna grla poastronomskim cenama,koja toboz samo kod njih moze da se kupi.A oni koi ne kupe kod njih sudbina im pod znakom pitanja,pa usput plasiraju dezinformacije kako drzava vratice ti srestva ulozena ugrla ijos ces zaraditi na subvencijama tvoje je samo da odes kod njih i zivot ce ti se promeniti.

Nije samo u ovčarstvu tako... Pogledaš sajt “prodaja pasa” i vidiš da u ponudi ima štenaca od 30€ do “dogovor”. I kod tih “dogovor” je raspon od 300 do 1000+€ a da ne trepnu. Ali imaju dobru priču - marketing, nekad praćen adekvatnom negom i kvalitetom, nekad ne, i to je legitimno.

Ove moje ovčice koje zovemo “patuljci” su od ovna sa farme Miljković. Video sam tog ovna koji je debelo plaćen i po mom mišljenju nije ništa posebno. Naš je i viši i teži i lepši


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
1)Upravo pocetnici dolaze sa tom pričom o povracaju sredstava,o subvenciji sa kojekakvim uslovima zahtevima kriterijumima ,traze 10 20 50 grla ekstra kvaliteta po najnizoj mogucoj ceni sve sa samo jednim ciljem da im ta grla ostanu dzabe jer im drzava plati pola kroz povraćaj a druga polovina od prve subvencije.,,,,a u dzepu nemaju para ni za 5 jagnjadi po prosecnoj ceni priplodnog podmlatka.Imaju stav da preko noci postignu sto neko radi decenijama.
2)Reci na koga insinuiras jer nisu svi odgajivaci isti i nije ok da sve trpas u isti kos.
3)Da li ovde javno treba da se iznose podaci o prilivu finansija kad nocni posetioci prebijaju i ubijaju zbog penzije u ovoj drzavi.[Napravio sam jasnu razliku izmedju ovcara i toboz ;eksperata;samozvanim koi sve znaju i sve imaju naj bolje i reklamiraju prodaju ovde na forumu ,forum nije mesto za oglasavanje prodaje vec da se podeli iskustvo i neka nova saznanja koja ce biti od koristi.
 
Iznosis insinuacije,očekuješ odgovore,a sam ih ne dajes.
Ovo mi.lici na isceniranu prepisku zabrinutih clanova na odredjenu temu.
Svaki odgajivac ima pravo.da pokaze svoj odgoj svoje umece a na potencijalnim kupcima je da sami procene i izaberu kod koga ce kupiti.
 
Kolega zvonimire, vidim da ste veoma brzo savladali gramatiku(od one rasprave sa malinjarima)
Nisam siguran da li vašim postovima lečite komplekse ili zarađujete sendviče(pritom nemislim na političke sendviče)
 
Pa za jednog sesdesetogodisnjaka uklapam se,nisam znao da se i tu mogu zaraditi sendvici ,vidis ti si iskusan isve znas jos da savladas teoriju prodaje i nema brige uspeh ti je zagarantova
 
slike.php
[/URL][/IMG]
Jedna slikica zalucene omladine..
 
Ух, 196 страница, безмал 4000 постова. Требаше ми 6 дана свакодневног скроловања, очи ми испале ал сам завршио. :osmeh: :bravo::cool:

Хвала свим добрим људима на својим искуствима и саветима, да и ми почетници научимо шта, а и мало мање из сопствених грешака.

Лепа врста оваца, имамо неке њихове мешавине већ годинама, и приметно је на око да су веће, напредне, попуњене... А искрено и блаже ћуди од ових наших домаћих ђаволака, док су на папиру и нешто плодније (1,5 до 1,75 нам испадоше).

Живели добри људи и само тако наставите!
 
Raso pa i ovce imas? Pa sto ne rece onomad u Vrscu?:ppozdrav:
Odakle je malac, tj iz cijeg stada? Lep je samo ne mogu svariti priplodnog w sa nekupiranim repom. Koliko je star?
 
Dosta pristojno jagnje, vidi se da je mlado. Lepe dubine grudi, jedino mi se ne svidja polozaj sapi, kratke, relativno strme ili su tako ispale zbog polozaja pri slikanju. Inace i ja bih se slozio sa repom i priplodnim grlima

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
@aca 74, pa jbg nisu mi ni pale na pamet onda ovce. Iz mog stada je jagnje, moje ovce i ovan. Mlad je ima 2.5 meseca. On ce na kantar. Nisam imao ovako jagnje skoro, bas odkace od drugih. Nego, da li je kasno da stavim gumice na repove zenkicama koje sad imaju dva meseca i vise?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ma nikad nije kasno. Ali sto su stariji rep teže tj sporije otpada. I više ih boli kada stavis. Meteš gumice i ne dolazis kod ovaca tri do četr' sata. Inače te srčka strefi.
Lep je malac nema šta.
 
Zbog cega srcka da me strefi? Sta ce im se desiti? Znam da treba kad su mali da se to odradi, ali jako malo zenskih jaganjaca ima pa cu ostaviti i neke koje nisam planirao.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Kada su veci i bol je veca. Pa kada pocnu da se uvijaj, bacaju i stenju od bola nije prijatno gledati. Pa jos nikada rep da otpadne. Ovako drugi treci dan zivota brzo utrne i nema dugo boli.
 
Juce sam uhvatio vremena i slikao koju fotku mog stada. Inace sto se tice samih rezultata indeks jagnjenja od decembra je 1.71, gubici jagnjadi 13% (4 od 31), sto nije malo. Prirast jagnjadi je dosta dobar, mislim da ce prosecan biti izmedju 300-320 gr. Prosli vikend mereni muski blizanci, braca, sa 100 dana 81 kg.
8c865ca2f0f4e89c1e02a93feb6f8fa6.jpg
f302d09bcc47934b7d706089ab019f12.jpg
c23f7f2fb503498b81337d0d00cef1c8.jpg
c427ad51c798fd90b3f729e2d70bae5c.jpg
ef3834bacca5100e6581714fc1ae57cd.jpg
504eca3981a82f6dfb549b36d4905448.jpg
f86696ad0276623a5759377f82cc03e9.jpg
1d4b4f7ae87d91281fc4bdf15a7e204d.jpg
e55b602cc531ff68b336c4edc2613800.jpg


Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh