Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Baš mi je komentar slaviša drag. A profa je vec video ''tinejdžerke,, i njemu se isto svidele. Juče sam merio jednog malca, kojeg bi mozda odgajio za nekog budućeg ovna, smatram da ima potencijala, za početak na papiru. Sa ravno mesec dana 18 kg, blizanac.
 
Jeste Rajko. Samo sad treba naci dobrog. Ovaj profa nece jednog iz njegove i tvoje linije da odradi. A ovan je ključ. I prethodni su bili dobri, sadašnji je odličan i jagnjad ima odličan porast. One idu kod ovna koji je veliki i od čolića je, pa cemo videti kako ce se to pokazati.
 
13 meseci momak:

2vt8aqs.jpg


ms1xt2.jpg


30rsnb5.jpg


wmm1x4.jpg


2en2u8h.jpg


- - - - - - - - - -

Šošara jel to svež uvoz? Kolika mu je otprilike težina, izgleda veliki spram ovog čoveka(tvog oca?)
Austrijanac je made in Srbija,ali je poreklo Austrijsko.Kupljen kao jagnje kod Čolića, sad mu je 3 godine.Nisam ga merio,nemam toliku vagu. Visina....dobrano preko metra u grebenu.Tata kaze :metar i dvaes.::namigivanje::

Ovo mu je otac Čolićev Austrijanac:
2db9usx.jpg
 
To su vec umaticena jagnjad.Uredno obelezena tetovir brojem i usnom markicom,s tim da se za njih izvadi pedigre.Kad se prvi put ojagnje podnosi se zahtev za HB broj.Minimalna starost kod prvog jagnjenja je 15 meseci da bi mogle dobiti HB broj.
Cena je kao i za muskarce.Oko 150 evropljana.Ili kako se dvojica dogovore.
 
Kako se krecu cene zenskih jaganjaca koja mogu da se umatice?
A bih pitao koliko košta žensko jagnje koje je prvo matičeno od nepoznate majke i poznatog oca i koje ima pravo na subvencije a čije žensko jagnje kad se ona ojagnji isto neće imati pedigre.
Ako smo se razumeli jer kod mene je takva situacija jer ja neću ili ne mogu da ostavim sve ženske jagance ,pa ako je veća cena nego za jagnje koje ide na klanje nečemo bacati novce ni vetar.
 
Minimalna starost kod prvog jagnjenja je 15 meseci da bi mogle dobiti HB broj.sta znaci to konkretno

- - - - - - - - - -

da li to znaci ako kupim umaticenu jagnjad moram cekati 15 meseci do prvog jagnjenja da bi i ti jaganjci dobili hb broj ili nesto drugo
 
Nazad
Vrh