Video igre sa temom poljoprivrede

Daj link i za mapu vojvodine...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ево вако..пошто су неке вредности приноса малко претеране у игри, поготово ако се користи мод прецизно ратарење, умањио сам вредности рода по Ха појединих култура. наравно ко хоће да се игра може у зависности од његовог терена са истим тим вредностима...

Како се инсталира овај мод, тачније то није инсталација већ само замена фајла maps_fruitTypes са одређеним врендостима за поједине културе.

Где пронаћи дај фајл: (пример код мене, пошто је игра инсталирана на ССДу који је секундарни диск за складиштење података, не системски)

M:\gms\Farming.Simulator.22.v1.8.1.0.ALL.DLC\Farming.Simulator.22.v1.8.1.0.ALL.DLC\Farming Simulator 22\data\maps

код вас можда буде рецимо D:\Farming Simulator 22\data\maps\maps_fruitTypes овај фајл који је типа .xml нам треба да се измени, тачније вреднсоти у њему...
Oво је тај фајл, са вредностима које сам изменио.
https://www.mediafire.com/file/ca0ulnnmsuzjus6/maps_fruitTypes.xml/file
Овако он изгелда када се отвори у Ноте++ програму, koји је најбољи за преправке оваквих и сличних фајлова....топла препоруак да се скине и користи
ПС: ово што сам селектовао у њему literPerSqm="0.70" је та вредност која се умањује (била је по коду од игре 0.89, што је превелика вредност за исти принос код пшенице у овом случају). Као што рекох ко хоће да се игра да буде још тачнији принос, та вредност се код сваке културе умањује или увећава, па тако рецимо може да стоји уместо 0.70 нова вредност 0.675, што даје још већу прецизност код приноса...Иначе мод прецизно ратарење повећава и умањује принос, ако се неке операције прескачу, типа бацање креча по њиви како би се повећала или смањила пХ вреднсот поља, затим оптимално ђубрење за типове земљишта, затим прскање са паметним прскалицама, директно сејање и слично...то све повећава принос, али га рецимо орање умањује...и слично....
xml.png


Ако неком треба помоћ, ту сам питајте у вези овога...
 
Ја сам одавно прешао на ССД, обичне ХДД више немам, поготово за ОС (оперативни систем) јер су брзи, систем на њима много боље ради, а поготово 10тка, јер она тражи ове брзе дискове, а то обичан ХДД није нажалост. Пази постоје обични ХДД који су ултра брзи, али су оапрено скупи.

Пази не би требало да буде проблема у раду на ХДД, али их има јер је вин 10 добио мноштво функција, које траже брзе дискове, јер су стално очитани у његовој кеш меморији, па када кликнеш на било шта, то се инстант отвара. Али тражи као што рекох нове ствари, што обичан ХДД више није. Он може да ти буде складиште, за филмове, слике, снимке и остало, па чак и за игре, али никако за ОС...
 
Ја сам одавно прешао на ССД, обичне ХДД више немам, поготово за ОС (оперативни систем) јер су брзи, систем на њима много боље ради, а поготово 10тка, јер она тражи ове брзе дискове, а то обичан ХДД није нажалост. Пази постоје обични ХДД који су ултра брзи, али су оапрено скупи.

Пази не би требало да буде проблема у раду на ХДД, али их има јер је вин 10 добио мноштво функција, које траже брзе дискове, јер су стално очитани у његовој кеш меморији, па када кликнеш на било шта, то се инстант отвара. Али тражи као што рекох нове ствари, што обичан ХДД више није. Он може да ти буде складиште, за филмове, слике, снимке и остало, па чак и за игре, али никако за ОС...
Takodje, WIN 10 su budzili raznorazni kvazi inzenjeri.. Stoji da ima mnogo vise funkcija ali te funkcije je trebalo mnogo bolje optimizovati i sve bi radilo mnogo bolje ali jbga sad je takvo vreme daj samo da se stanca sto vise da se ima a kvalitet nije bitan..
 
Ја сам одавно прешао на ССД, обичне ХДД више немам, поготово за ОС (оперативни систем) јер су брзи, систем на њима много боље ради, а поготово 10тка, јер она тражи ове брзе дискове, а то обичан ХДД није нажалост. Пази постоје обични ХДД који су ултра брзи, али су оапрено скупи.

Пази не би требало да буде проблема у раду на ХДД, али их има јер је вин 10 добио мноштво функција, које траже брзе дискове, јер су стално очитани у његовој кеш меморији, па када кликнеш на било шта, то се инстант отвара. Али тражи као што рекох нове ствари, што обичан ХДД више није. Он може да ти буде складиште, за филмове, слике, снимке и остало, па чак и за игре, али никако за ОС...
Uspeo sam nekako na hdd da ubacim 10-ku ali kad klikneš nešto treba 20 sekundi da se nešto desi. Imam dva hdd-a i sad sam ubacio ssd i na njega 10-ku. Mislim da će biti ok...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
PS nikada neće moći da zameni računar, plus je u Srbiji skuplje igrati igre na PS nego na računaru

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
PS nikada neće moći da zameni računar, plus je u Srbiji skuplje igrati igre na PS nego na računaru

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
По чему неће моћи да замени? Хоћеш да кажеш да је боље играти на компјутеру где је промер дисплеја 50цм или на тв где је 2м са 2м?Графика је иста,игра је иста? Шта је разлика? Колико је нов ФС 22 за компјутер? За пс4 оригинал сам платио 42е.
 
Ništa nije isto, ali da ne zalazim u duboko poređenje, jer ne znam koliko je onaj sa druge strane kompetentan da piše o tome.
Grafika nikada neće biti ista, računarske komponente svake godine izlaze, samim tim i igre koje prate razvoj komponenti. Konzole se izbacuju na par godina i proizvođači video igara optimizuju igru za hardver konzole.
Ko kaze da računar ne može da se koristi za igranje na TV-u?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ništa nije isto, ali da ne zalazim u duboko poređenje, jer ne znam koliko je onaj sa druge strane kompetentan da piše o tome.
Grafika nikada neće biti ista, računarske komponente svake godine izlaze, samim tim i igre koje prate razvoj komponenti. Konzole se izbacuju na par godina i proizvođači video igara optimizuju igru za hardver konzole.
Ko kaze da računar ne može da se koristi za igranje na TV-u?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Верујем да си стручнији од мене. Нисам рекао да не може.,него је непрактично. Рачунар користим само за посао,лаптоп такође. Конзоле су по мени намењне за игре и по мени су практичније и боље. Графика је више него одлична,немам замерке,ако је на компјутеру боље супер.
 
Slazem se sa Pavlom ovde, konzole jesu namenjene za igre ali snaga je na strani racunara, njega mozes relativno lako da ojacas tokom godina i da dobijes mnogo bolje performanse od onih koje mozes izvuci na konzoli kad ona malo "ostari" a igre postanu sve zahtevnije i zahtevnije.. I sam sam kupio XBOX 360 ONE pre 3 godine (pre neki dan se setio da na njemu imam FS pa ga ukljucio) ali i dalje mislim da je bolje igrati preko racunara. Monitor je samo output gde vidis sliku, burazer i ja kad smo bili klinci smo redovno vukli "kutiju" racunara po kuci da igramo PES na TV-u :D
 
Slazem se sa Pavlom ovde, konzole jesu namenjene za igre ali snaga je na strani racunara, njega mozes relativno lako da ojacas tokom godina i da dobijes mnogo bolje performanse od onih koje mozes izvuci na konzoli kad ona malo "ostari" a igre postanu sve zahtevnije i zahtevnije.. I sam sam kupio XBOX 360 ONE pre 3 godine (pre neki dan se setio da na njemu imam FS pa ga ukljucio) ali i dalje mislim da je bolje igrati preko racunara. Monitor je samo output gde vidis sliku, burazer i ja kad smo bili klinci smo redovno vukli "kutiju" racunara po kuci da igramo PES na TV-u :D
Ја користим Алл ин 1 рачунар. То тешко вучеш по кући :osmeh:
 
Jednostavno većina igara nisu pravljene za igranjem kontrolerom. Računar koristim za sve, igre su jeftinije ili besplatne u većini slučajeva.
Takođe neke igre ne mogu da se igraju na PS, poput MMORPG igri, poput World of Warcrafta.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh