Veterinarske usluge

Izdavanje pasosa za goveda kod mene je 1000 dinara, a u Obrenovcu 124. Kad sam ga pitao zasto je tolika razlika, rekao mi je da je cena od 1000 dinara svuda samo sto neke opstine subvencionisu pokrivaju razlku pa je zato u Obrenovcu jeftinije. Da li me je izlagao ili je stvarno tako?

- - - - - - - - - -

Inace pre neki dan sam obelezavanje 15 prasica, obelezavanje jednog teleta i prevodjenje na mene i pasose za 10 tovljenika platio 5720 dinara.
kod vas deru još više
inače pitao sam vet. inspektora i odgovorio mi je da na teritoriji cele Srbije važi isti cenovnik a cena je 180 din
 
Niko nije odgovorio: u Srbiji ne možeš sam stavljat markice u uši, registrirat telad i prijavljivat pokret stoke?
 
Odgovor za uvaženoga člana IVANM

Nema razloga Ivane, da mi se suprotstavljaš (ni malo, nimalo više), jer ovde je u pitanju razmena mišljenja, bez obzira što u potpisu imam navedenu rečenicu...
Ne uzimam sebi za pravo da odlučim da platim neku uslugu ili ne, samo dok je ta usluga i odrađena (bilo koje vrste), ali NEĆU da plaćam nešto što nije odrađeno, ili još gore traljavo odrađeno. Taj dotični (namerno neću da kažem veterinar, jer takav naziv ne zaslužuje), je već unapred nastupio smišljeno, hladno i sračunato, s visine i bahato, videći da sam "u raskoraku", i na volšeban način je iskoristio zatečenu situaciju i pretvorio je u svoju finansijsku dobit.
Zbog takvih, i njemu sličnih, na tržištu vet. usluga se počinju pojavljivati svakakvi "nadriveterinari", koji su Vet. Fakultet videli možda na slici, pružaju "vet. usluge", s manje-više uspeha, i kvalitet takvih usluga spuštaju na katastrofalan nivo (pošto uopšte ne poseduju diplomu, a predstavljaju se kao veterinari, ili pokazuju kupljene falsifikovane diplome s crnog tržišta).Više ga niko ni ne zove u pomoć, i nisam ga odavno video, mislim da je promenio lokaciju i sada "pruža vet. usluge", negde daleko (što dalje od mene).
Nemam ja šta da se "pogađam oko cene" s njim, jer nismo na pijaci, valjda njegova Vet. stanica ima propisan cenovnik po kome naplaćuju usluge, i trebalo je po obavljanju usluge da mi izda bilo kakav papir s opisom i specifikacijom učinjenog, s pečatom i svojeručnim potpisom, što nije učinio,telefonom me obavestio o potraživanju, EJ TELEFONOM, naposletku, u pitanju je zdravlje jednog ovozemaljskog (meni dragog) stvorenja, bez obzira što je reč o jednoj običnoj kravi, koju sam odhranio i odnegovao odmalena...
Najzad, nastupaš sa stanovišta dipl. veterinara, i ovaj moj navedeni "doživljaj" interpretiraš kroz prizmu veterinarske struke.
DA, MNOGO MI JE 14000 dinara, pošto je odradio SAMO čišćenje materice, i to traljavo, uz par inekcija, a infuzija i ostalo je bilo SUVIŠNO, i diskutabilno je raspravljati o upotrebi istih u opisanoj situaciji (pročitaj moj objavljeni post još jedared).
Nisam samo ja u uverenju da je ovde u pitanju bio klasičan primer legalne pljačke "neupućenog paora-seljaka" (bolje bi mu bilo da je navukao čarapu na glavu, i uz pretnju vatrenim oružjem i opljačkao me ko čovek), već mišljenje par veterinara kojima sam detaljno izneo slučaj, i rekli su da je sve preko maksimum 6000-7000 dinara za "obavljene vet. usluge", MNOOOOOOOOOGO ...
Jedino u čemu se slažem s tobom je, da treba da se unapred informišem o uslovima pod kojima "posluju" pojedini veterinari koji ordiniraju na ovome prostoru, i da pre bilo kakvog kontaktiranja istih, moram dooobro da razmislim, i racionalno, "hladne glave", procenim situaciju u kojoj sam se našao...
Sada sam ipak pametniji, iskusniji, jer sam "školu" platio debelo, i "moj" veterinar sada radi onako kako mu se kaže, pa bilo to i pogrešno , da zahtevam od njega da sprovodi moju procenu, (smatram da je ovo nenormalno, jer bi on trebalo da kreira dijagnozu i terapiju, prepuštajući mu odgovornost za savesno obavljanje posla), za unapred dogovorenu i poznatu cenu (rećiću kravi da dobro razmisli kada sledeči put odluči da se razboli).
S poštovanjem.......
 
Pozdrav za sve kolege stocare!
Pokrecem akciju prikupljanja informacija o cenama usluga koje su odredjene uredbom Republike Srbije pa bih molio proizvodjace raznih delova Srbije da napisu ovde ili na pp cene usluga stanica u njihovom kraju,zanima me sledece:
1.cena obelezavanja teladi
2.cena vadjenja zdravstvenog uverenja za tele i za starije grlo
3.cena obelezavanja prasadi i uverenja za prasad
4.cena vadjenja duplikata usne marke za goveda
5.cena obelezavanja ovaca i koza
Takodje bih molio ako ste u stanju da napisete koliko vremena treba stanici da vam izvrsi odredjenu radnju sa ovoga spiska.
 
Pozdrav za sve kolege stocare!
Pokrecem akciju prikupljanja informacija o cenama usluga koje su odredjene uredbom Republike Srbije pa bih molio proizvodjace raznih delova Srbije da napisu ovde ili na pp cene usluga stanica u njihovom kraju,zanima me sledece:
1.cena obelezavanja teladi
2.cena vadjenja zdravstvenog uverenja za tele i za starije grlo
3.cena obelezavanja prasadi i uverenja za prasad
4.cena vadjenja duplikata usne marke za goveda
5.cena obelezavanja ovaca i koza
Takodje bih molio ako ste u stanju da napisete koliko vremena treba stanici da vam izvrsi odredjenu radnju sa ovoga spiska.
1. 300 dinara i dodje za 1.5-2 meseca od rodjenja
2. 188 dinara pasos i dobijes ga kad god je veterinar ustanici i nad grlom uradjene mere zastite(TBC i vadjenje krvi)
4. besplatno ceka se dosta
ostalo neznam
 
Ajmo ljudi javljajte na celoj teritoriji bez obzira odakle ste,vrlo bitna stvar je u pitanju!
Ratko za koliko vremena ti uruci pasos nakon obelezavanja?
 
od nas obelezavanje teladi 800-900(zavisi od veterinara koji dodje),zdrastveni karton za goveda 600 nema veze koliko je, obelezavanje prasica 50 din po komadu. Ostalo neznam
 
Kod mene je obeležavanje teladi (1) - 300 dinara po komadu, a zdravstveno uverenje (2) - 900 dinara, plus "troškovi prevoza" ako dolazi sutradan po tvom pozivu, a to varira od veterinara do veterinara koga Veterinarska Stanica pošalje da odradi posao...
(4) - ne košta NIŠTA, ali ima da se načekaš dok ti dotični ne odrade ovu uslugu...
Kod mene su pokušali da odrade zamenu otpale ušne markice, NISAM DOZVOLIO, i isprašio sam ih iz dvorišta, jel trebam i drugi put da se preznojavam razmišljajući šta se desilo s Markicom kada je otpala?
 
Pozdrav za sve kolege stocare!
Pokrecem akciju prikupljanja informacija o cenama usluga koje su odredjene uredbom Republike Srbije pa bih molio proizvodjace raznih delova Srbije da napisu ovde ili na pp cene usluga stanica u njihovom kraju,zanima me sledece:
1.cena obelezavanja teladi
2.cena vadjenja zdravstvenog uverenja za tele i za starije grlo
3.cena obelezavanja prasadi i uverenja za prasad
4.cena vadjenja duplikata usne marke za goveda
5.cena obelezavanja ovaca 50 din šo i koza
Takodje bih molio ako ste u stanju da napisete koliko vremena treba stanici da vam izvrsi odredjenu radnju sa ovoga spiska.

1. 300 din
2.134 +252 ,188+252
3 50 din po komadu
4.nista nisam placao,a mislim da je 600
5.50
 
Jos malo pa neverovatne cene.Ako ima jos nekog bilo bi lepo da napise.Za 10 dana imace svi priliku da vide zasto sam pitao za cene usluga.
 
imam priznanicu... u cenu na tih 180 din. su dodali 220 za izdavanje uverenja van radnog vremena po hitnom postupku i 50 din. za upis u onu ljubičastu knjigu o kretanju životinja...
na moju reč da sam došao za vreme radnog vremena i da mi nije hitno a da knjigu sam popunjavam,direktor vet. stanice rekao da je cena ta i drugačije nemože
prijavljuvani su bili vet. inspektorima al i dalje rade po starom...čak ima i izložen cenovnik al naplaćuju po svom
Evo kako je kod nas,pisao sam već o tome
 
Evo Vojkane, kod nas u Paracinu:

1. 300 din i dodju veoma brzo, oko nedelju dana. Nekad i pre, a nekad i kasnije.
2. 778 din za malo i veliko grlo, to se odmah izda od dezurnog veterinara u stanicu.
3. Mislim da je 30 ili 50, ne cuvam svinje, ali mislim da je tako.
4. 250 din za zahtev, to se duze ceka, oko 2-3 meseca
5. 50 din

Ako ima neki Paracinac da potrvdi ili promeni, ali meni se tako naplacuje..
 
Cekaj,cekaj jesi li siguran da ti naplate 778 din. za uverenje???
I kako mislis nedelju dana,toliko im treba vremena da dodju ili sa toliko dana starosti se obelezava tele?

- - - - - - - - - -

I jel ti to i na priznanici pise,778 din?
 
Nazad
Vrh