Veterinarske usluge

Imamo mogucnost promene veterinara,te druge sam zvao da semene junicu...isto corak...

Evo cale je poludio,kako stvari stoje izgleda da cemo morati pustati i uciti jednog od ovih nasih bikova.
 
Semena bikova za koje veterinari naplacuju u mom kraju za prvo osemenjavanje 1600-2000 dinara, u nabavci kostaju 300-350 dinara. Kontejner za cuvanje u tecnom azotu nov kosta oko 450-500e. Ostala oprema, ,,pistolj'', cevcice, rukavice oko 5000 za pocetak.
Ja na to gledam ovako, ako bih ulozio u to, bilo bi samo zbog povoljnije nabavke elitnih semena.
 
Ja imam kontejner za drzanje semena na tecni azot stoji vec 15god,ostao mi od pokojnog tate.
 
Imamo mogucnost promene veterinara,te druge sam zvao da semene junicu...isto corak...

Evo cale je poludio,kako stvari stoje izgleda da cemo morati pustati i uciti jednog od ovih nasih bikova.
Nece ni bik nista uraditi,konsultuj nekog u vezi ishrane da ti izbalansira obroke.
Ili ti fali energije za pucanje folikula i imas samim tim produzeni estrus ili previse proteina i zbog toga slabo razvijene jajnike

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Vidi onda sa njima mozda ti mogu pribaviti i nesto polovno mada mislim da je novo sigurnija opcija jer ko zna koliko dobro taj polovni drzi azot.
 
Koliko naplaćuju veterinari osemenjavanje krava kod vas. Kod mene edan veterinar prvo osemenjavanje 2500 pohađanje 1800 pregled na steonost uračunat u tu cenu. Drugi veterinar prvo osemenjavanje 2000 pohađanje 1000 pregled na steonost 1000. Naravno opština ne učestvuje u troškovima kao kod nekih.

Послато са LM-K420 помоћу Тапатока
 
Ovaj što naplaćuje pregled radi ručno a ovome što je pregled uračunat u cenu osemenjavanje radi ultrazvukom.

Послато са LM-K420 помоћу Тапатока
 
Najniza cena osemenjavanja kod nas je 2000 a ide i do 5000 zavisi sta od semena izaberes ,povadjanje isto zavisi od semena 500-2000din ,rucni pregled besplatan .
 
Nazad
Vrh