Vesti o poljoprivredi ( Saša Dragin )

diklofen je napisao(la):
Gde bre da se učlane.
U organizacije čiji predstavnici svojevoljno idu po radio emisijama i daju komentare za koga nikog nisu konsultovali ili pitali svoje članstvo?

Pa nismo svi valjda slepi i da se prepustimo da nas vode ljudi gori od nas samih.
U ovome leži veliki problem!
Zoki a zašto uskratiti ljudima kojima je osnovna delatnost poljoprivreda da dobiju subvenciju za zemlju u zakup?
Da bi se dalo onim kojima je ostala očevina i imaju 1-2 ili više plata u kući ?
Nemam ja ništa protiv da oni dobiju svoj deo ali ne na uštrb onih kojima je to osnovna delatnost !
Da li bi jaz bio veći ili manji?
 
Ja bi voleo da hobisti dobiju pare na ovaj ili onaj način!
Ovde se provlači tema zato što neko neće da da zemlju fiktivno u zakup iz nekih predrasuda!
 
Prvo-ja zemlju obrađujem-tj ne dajem je u zakup i sva zemlja je u vlasništvu gazdinstva
Drugo-ne može se preko noći postati poljoprivrednik (jedino kod sadašnjeg ministra)-prvo treba podmetuti leđa
Ne može nikom biti poljoprivreda osnovna delatnost ako nemaš zemlje ni u saksiji,verujem da će te se složiti samnom-jer u poljoprivredi ne postoje školovani poljoprivrednici sem retkih koji su završili polj. škole
što se zakupa tiče pisao sam u jednoj temi kako bih ja rešio taj problem i postojao bi uslov ko može a ko ne može da uzima zemlju u zakup jer se zemlja mora obrađivati
 
Na svu zemlju treba da se daju subvencije, nebitno da li je ona u vlasnistvu ili u zakupu. Ali svaka opstina treba da oformi inspekciju koja ce ici u obilazak njiva i proveravati da li je njiva obradjena. I da se uvede kontrola, ako je zemlja data u zakup, da subvencije dobija onaj ko zemlju obradjuje a ne onaj sto ju je izdao u zakup, jer subvencije su namenjene onom ko obradjuje da bi se podstakla proizvodnja, a ne zakupodavcu tj. vlasniku koji je zemlju dao u zakup.
 
cukaneca je napisao(la):
Zar vi ne kapirate da se ovakvim radom vlasti stvara armija ljudi i očajnika koji na kraju neće imati šta da izgube?! Pišete u jednoj drugoj temi kakve su pljačke i kako ljudi kradu sve više. Zašto?? I kod mene je beda u Šumadiji ali sam putujući stekao utisak da je u Vojvodini napravljen mnogo veći jaz. Ne možete razmišljati na takav način ja pa ja, a drugi baš me briga. Šta mislite šta će raditi vaš komšija koji nema subvencije, posao ne može da nadje.... a ima decu?? Da gleda kako umiru od gladi?? Bojim se da ne krene da uzme od onog koji ima. Ovo što se dešava u Egiptu, Tunisu, Libiji... se ne dešava zbog vere ili politike...
Neznam ko ce meni da udje u dvoriste i pretera mi neku poljoprivrednu masinu i otme mi sve iz kuce kukuruz soju zito sto sam stekao postenim i mukutrpnim radom gde pocinje 3 generacija da radi u kuci od polunaboja.Jel hocete rat?Probudite se prosle su devedesete i harac komunista :nono:.Ima takvih slucajeva kod nas u selu i sa decom i bez dece i nece da rade uopste nista samo puse cigare i cekaju socijalnu pomoc zemlju su rasprodali a svako se mogao povrtarstvom baviti na manjim povrsinama kad ih zovem da rade nesto neznaju sta hoce ili jednostavno nece da rade.Moji su roditelji 20 godina putovali za grad sve su kroz poljoprivredu spirili i govorili mi ranije bolje da su za stan stedeli danas drugacije razmisljaju.Ovi sto su imali maksimum zemlje po imt 539 i svu prikljucnu mehanizaciju su prodali i otisli za grad niko im nije kriv to je svako mogao da uradi koliko samo znam ljudi ovde i okolina koji imaju para i iz principa neplaca penziono a imaju punoletnu decu naznam sto to rade.
 
pocerina je napisao(la):
Na svu zemlju treba da se daju subvencije, nebitno da li je ona u vlasnistvu ili u zakupu. Ali svaka opstina treba da oformi inspekciju koja ce ici u obilazak njiva i proveravati da li je njiva obradjena. I da se uvede kontrola, ako je zemlja data u zakup, da subvencije dobija onaj ko zemlju obradjuje a ne onaj sto ju je izdao u zakup, jer subvencije su namenjene onom ko obradjuje da bi se podstakla proizvodnja, a ne zakupodavcu tj. vlasniku koji je zemlju dao u zakup.

:bravo: :bravo: svaka cast na kvalitetnom postu, i lepo kad se nadje da nije obradjena parcela - kazna za vlasnika, a ne da se iz njegovog korova usejava na sve strane :zli:

al bi pale cene zakupa :zli: :zli:
 
ne znam odakle tebi pravo diklofen da ti komentarises ko ide gde i sta radi , kada budes bio clan te za vas nedostupne asocijacije u koju ljudi kao ti i onaj kostolac nikada necete uci onda ces imati pravo da ti nekoga ocenjujes,, moje clanstvo sve zna i mi radimo kao jedan a to je upravo ono sto vas boli, i sto vam i smeta, jer vi ste svi do jednog egoisti i ljudi koji misle samo na sebe jer da niste ne bi tako razmisljali , a lepo vas je opisao jedan kolega u par postova pre ovog jer vi ni zadruge ne mozete da osnujete jer ste samozivi i to je razlog zasto vama sve smeta sto bi doprinelo celokupnom dobru poljoiprivrede, a to je upravo ono sto vasi predstavnici i koriste i vi vidite u svima ,,vase vodje,, ljude korumpirane i bez obraza e tu ste se malo zzzz .nasa asocijacija je iz dana u dan sve jaca i ja mislim da ce vec ove godine postati stub svih postenih poljoprivrednih udruzenja srbije, a vi ostajte samo i uzivajte u blagodetima (trenutnim ) samo se plasim da ne bude posle ,,dajte ljudi da izadjemo i da protestujemo ovo nista ne valja.poz za sadasnje i buduce clanove APS-e
 
Ma ko tebi daje za pravo da ti svojevoljno odlučuješ umesto drugih?
Kad si imao sastanak sa članstvom pa da znaš šta trebaš reći u medije i da uvažiš njihove sugestije.To koliko Ti recimo pitaš za mišljenje svoje članstvo,ako ga mogu tako nazvati, smo svi mogli uvideti iz lično tvojih komentara.Ustvari ko je hteo taj je i uvideo.Svako od tvojih članova bi se dobro trebao zapitati,ne gde je i šta je(APS),nego skim je i šta će sa tim postići.
I dalje ne mogu shvatiti kako ljudi lako svoju sudbinu prepuštaju u ruke bilo koga,ali doslovno bilo koga..... ::lose::
 
provac je napisao(la):
bravo za cileta i za omaldinca denija, a ti mozes da predlazes sta hoces ovo ce da traje do djurdjevdana jer ovi zute banke nemaju vec svaki mesec uzimaju kredite da bi penzije isplatili . a ti deni treba dobro da se zapitas za to sto si rekao da te bas briga i da treba uzimati dok evropa daje samo vi uzimajte a vi cete i vracati jer znas onu staru izreku tesko onom ko ga amerikanac hrani i rus brani. nisi se nikada zapitao koja ce cena biti toga sto se sada uzima ,, to neko MORA da vrati a kad nemas da vratis sta sleduje dodju lepo i uzmu ti zemlju rudnike itdd itdd i budes rob na svojo zemlji . malo razmisli pa reci a ne tek da nesto kazes mlad si i to ce se po vasim ledjima lomiti ...
Ipak ce da bude da se vasa generacija Titovaca najvise zaduzila pa zbog toga i drzavu rasformirala.Bolje se sakrite u misiju rupu jer ste dobro prosli kad se vlast menjala i vi ste boje promenili i sad samo se...te. :nono:
 
Ljudi ovo je tema za vesti o poljoprivredi, a ne tema za raspravke. Imate temu o APS-u pa tamo se raspravljajte o tome. Svaka tema u cijem naslovu se pominju subvencije ili uredbe se svodi na ovakva prepucavanja. Pozdrav za sve istomisljenike i neistomisljenike i :ppozdrav:
 
Ako se ne varam APS je pokrenula proteste prošlo leto i preko ovog foruma ih omasovila
kako bi ti Diklofen izašao pred vladu posle svih ovih naših pisanja - sa kojim stavom a da bude jedinstven :nono:Svako ima svoje predloge pa gde si Bože da nas vidiš.
Ipak su APS i Poljoprivrednici malo zadrmali vladu i dali joj do znanja da će sledeći protesti sigurno biti ozbiljniji.
Diklofen-treba imati petlju pa stati ispred tih protesta-oni su sigurno imali i problema samo ih neće iznositi.
Kad je Tito umro ,Srđane,ja sam imao 16 godina,ako si na mene mislio :ppozdrav:
 
Стварно не видим разлога за препуцавањем. Тема је јасна, али је расправа отишла ( по ко зна који пут у ....).
Само кратко - а зашто био се ови из АПС и ови из АПВ препуцавали? Нека свако учини колико може да СЕЉАКУ буде боље, па из било које организације да је. Ми немамо времена за расправе него само за дела...
 
posto ovde postoje clanovi koji def zele da miniraju temu ili da vredjaju druge ne bih da se upustam u dijalog sa ljudima koji toga nisu vredni ova tema je za mene DEAD imam pametnija.pozzzzsvima
 
Samo da cestitam, ovima sto podrzavaju "ovog" nazovi
ministra. Koji za nas juzno do Save, nista dobro nije doneo. :zli:
Iz dana u dan poljoprivreda sve vise propada, a ovde neki slave i velicaju
ljude koji unistavaju i ovo malo sto je ostalo.
 
Sramota,sad će nas tek zajašiti,samo vi pljeskajte i očekujte subvencije a što imamo viška mleka i oranice pod vodom,zar ne treba ministar da preduzme nešto da se tim ljudima pomogne,ja imam samo 2 jutra ali ima ljudi sa mnogo većim površinama a račune za odvodnjavanje su poslali,koje li ironije :udri:
 
provac je napisao(la):
posto ovde postoje clanovi koji def zele da miniraju temu ili da vredjaju druge ne bih da se upustam u dijalog sa ljudima koji toga nisu vredni ova tema je za mene DEAD imam pametnija.pozzzzsvima
Hvala ti štosi se konačno opametio i skinuo sa ove teme , jer si nam svima dosadio !
 
Nazad
Vrh