Vesti-novosti-obavestenja

da Adasevcani pitomi,da nas neko dira u kafani ne znam koliko bi SAJ-evaca trebalo da nas istrebi,ali kad treba oko ::novac:: odmah podele...znas kako je bilo na licitaciji da je Fife dosao da minira ::lose::
 
pa znam,jer sam se ja jedini tada pobunio, složniji meštani drugog sela nego mi u našem samo ajde,tako je to kod nas-čudan smo mi narod.netreba ćutati,ali rteba ujedinjeno dejstvovati samo tako il nikako
 
a kad nemamo nekog lokalnog puta,samo auto put koji je glavni i njega ne mozemo,boli njih da blokiramo put za Sid,Morovic,Ilince,Bacince sami sebi jedemo muda tad,jedino kod vasarista da se skupimo.
 
hrana je strateški proizvod koje tajkuni koriste da na našim leđima lepo zaradi.setite se koliko je samo marijanović-progres naših žitarica izvezao a uvozio lade,kamaze,uaze....ap još bio i premijer na kraju.isto je to i sada SAMO još i gore,sada ih je više
 
pa kad bi svi mi izašli,ne samo srem nema tih žandara koji bi sačuvali auto put.kad je nekolicina legijinih beretki mogla a da nemože par hiljada traktora-bila bi kolona do beograda,do skupštine i vlade :udri:
Post je spojen: [time]1268007134[/time]
_________________________________________________
kombajni neka čiste put,još uključiti heder i vršalicu,pa da vidiš koji će to specijalac da uadri na seljaka,da ih ovršemo sa sve tarupom pride :ppozdrav: :ppozdrav: :haha:
 
dicili su se oni sa 6 oktobrom doci ce njima novi 6 oktobar al u nekom drugom mesecu :zli: kada nam svima vise prekurci ima da ide i ult i kombajn samo globalno udruzenje seljaka . :cao: :cao: pozdrav svima prijateljima sa foruma :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :ppozdrav:
 
Kod privatnika po evrodizel
Na privatnim pumpama litar evrodizela prodaje se po ceni koja je od sedam do jedanaest dinara niža od one koju je propisala država. – Benzin po nižoj ceni samo kod NIS-a
Jednaki uslovi za sve: to traže privatni trgovci gorivom

Iako je gorivo u Srbiji za vozače i dalje vrlo skupo, ako im je za neku utehu – jeftinije je od maksimalnih cena koje je propisala država. Tako, na primer, umesto da se dizel D2 na pumpama toči po „državnim” cenama od oko 99,45 dinara za litar, on je jeftiniji za oko četiri dinara.



Evrodizel je kod privatnika još jeftiniji nego kod NIS-a ili Lukoila. Dok se na NIS-ovim pumpama toči po ceni od 105 dinara, kod Lukoila za 105,9 dinara – kod najvećeg broja privatnika cena je niža za sedam do 11 dinara od maksimalno propisane i može se kupiti za 94, odnosno 98 dinara. Po ceni od 105,9 dinara ovaj derivat prodaje se i na većini MOL-ovih i OMV-ovih pumpi.

S obzirom na to da se ovo gorivo jedino slobodno uvozi i da mu je nabavna cena niža za oko 20 dinara trgovci bi imali računicu da ga prodaju jeftinije od 15 do 16 dinara, kaže Boban Atanacković, predsednik Udruženja Nafta a.d.

Vozači koji međutim u svoje automobile mogu da sipaju isključivo benzin nemaju mogućnost da biraju, jer je benzin jedino jeftiniji kod NIS-a i to za oko dva dinara. Na većini ostalih pumpi benzin od 95 oktana toči se po ceni od bezmalo 112 dinara, kako je država i propisala.

Na pitanje kako to da ima prostora da se snizi cena dizela D2, koji proizvodi NIS, a nema mogućnosti da se to učini i za benzine koji izlaze iz iste rafinerije, Atanacković, odgovara da je razlog taj što je ruski partner znatno snizio veleprodajnu cenu dizela, dakle onu po kojoj se ovo gorivo preuzima u Pančevu, ali to nije učinjeno za benzine, tako da tu prostora za pojeftinjenje nema.

Samim tim što je snižena veleprodajna cena dizela automatski je povećana marža za ovaj derivat i ona umesto pet sada iznosi desetak dinara, kaže Stanko Šarac, vlasnik privatnih pumpi Gaspetrol u Pančevu.

On potvrđuje da je NIS nedavno posle pritiska privatnika odlučio da snizi veleprodajnu cenu. Učinio je to, međutim, samo za dizel gorivo, ali ne i za benzin, čija je marža pet ili ispod pet dinara. A za normalno poslovanje prosečne benzinske pumpe, potrebno je da ima najmanje 10 evrocenti marže po litru prodatog derivata.

Šarac kaže da se vlasnici privatnih benzinskih pumpi neće zadovoljiti prećutnim NIS-ovim kompromisom i već je od Ministarstva energetike zatražen sastanak na temu kako ubuduće da se spreči tolika razlika u maržama između NIS-a i ostalih trgovaca, a da se očuva privatni sektor u Srbiji. „NIS je verovatno mislio da time što sada imamo zaradu na dizelu od oko desetak dinara i nešto manje od pet na benzinima u proseku dobro poslujemo, što je neprihvatljivo”, kaže on.

Ideja tržišne utakmice je da svi imaju jednake uslove, što u Srbiji nije slučaj, poručuju privatnici, jer je NIS i tada i sada imao monopol i diktirao uslove poslovanja.

U Petrobart-AVIA, takođe, potvrđuju da je jedini razlog zbog kog je cena benzina niža samo kod NIS-a taj što ruski partner nije snizio veleprodajnu cenu i za ovaj derivat, dodajući da ukoliko bi se to dogodilo da bi u tržišnoj utakmici i sve druge pumpe snizile cenu devedesetpetici.

Privatnici će zatražiti od Ministarstva energetike da se usklađivanje troškova prometa, odnosno maloprodajne marže dalje vrši sa utvrđivanjem cena rafinerijske prerade, iznosa akcize, PDV-a, prodajne cene i ekološke takse, pojašnjava Stanko Šarac i dodaje da se insistira na tome da tako bude sve dok se ne ukine monopol koji NIS ima na srpskom tržištu.

U NIS-u potvrđuju da ta kompanija sprovodi svoju strategiju tržišnog razvoja i ide u susret zadovoljenju potreba svojih klijenata nastojeći da kontinuirano obezbedi optimalan nivo cena, snižavajući ih na svoj račun putem smanjenja sopstvene trgovačke marže. Sniženje cena je samo prvi korak, nakon čega će uslediti razvitak maloprodajne mreže – nove benzinske stanice.

Preuzeto sa: www.politika.rs
 
Juce sam citao u kuriru da na pojedinim pumpama iz istog rezervoara toce i dizel i evro dizel samo su im aparati iz kojih se toci razliciti ::lose::
 
Sumadinac-Gruzanin je napisao(la):
Juce sam citao u kuriru da na pojedinim pumpama iz istog rezervoara toce i dizel i evro dizel samo su im aparati iz kojih se toci razliciti ::lose::
To ne bi smeli da rade nikako, šta sa automobilima koji troše evrodizel a dobiju obični? Da li se možda sećaš koje su pumpe u pitanju?
 
Najviše prisutnih korisnika danas: 592. Najviše prisutnih korisnika: 593 (04.03.2010, 20:21)

Fali nam još jedan. :haha: :haha: :haha:
 
Neka, neka sto nas je vise bice i vise diskusije i razmena iskustva, sto moze samo da koristi a nikako da nam odmogne.
 
A evo kako je pocinjalo,mozda nam za koji mesec bude smesno samo 600 korisnika,vidite ovo:
kloki je napisao(la):
ovo je forum kojeg prati ubedljivo najvise gostiju bude i po 50-60.dali su to postojeci clanovi koji se ne uloguju ili ljudi dosta traze po netu.
 
Nazad
Vrh