Vesti-novosti-obavestenja

Srbija je od od 2004. do 2013. godine opljačana za čak 40,83 milijardi dolara jer je toliko ilegalno stečenog novca izneto iz zemlje.

Meni ovde nešto nije jasno u samom naslovu. Ako ja primera radi prodajem drogu i taj novac iznesem iz zemlje to jeste svakako ILEGALNO zarađen novac ali ja pritom nisam opljačkao DRŽAVU.
 
Odlicno zapazanje! Logicno ko dobar dan, da nije ni u kom slucaju opljackana cim je u pitanju ilegalno stecen novac! Ali kod nas smes da pises svasta osim da diras ili napises nesto negativno o "svemocnom"!!!
 
Poslednja izmena:
IZUVANJE U KUĆI NIJE ODLIKA PRIMITIVACA, VEĆ NAPROTIV!

Neki ljudi ne vide problem da hodaju obuveni po kući, ali možda se predomisle i shvate kako prave veliku grešku koja će ih koštati zdravlja, tvrde naučnici.
Naime, u mnogim kulturama običaj je izuti se pre ulaska u svoj ili tuđi dom. U našim krajevima to nije toliko običaj koliko navika koju ne praktikuju baš svi. Neki ne vide problem u hodanju po kući u cipelama, ali možda se predomisle i shvate kako prave veliku grešku koja može biti opasna po zdravlje.
Naučnici sa Univerziteta Hjuston iz SAD otkrili su kako se na 40 posto cipela nalazi bakterija Klostridija. Ona je izuzetno otporna na antibiotike i može dovesti do dugotrajnih bolesti.
Ova bakterija inače uglavnom preživljava u klozetima, na radnim površinama, stolovima, kao i na podu.
1--1--1.jpg

Osim toga, na tlu po kojem hodamo nalazi se sve i svašta, od životinjskog izmeta, hemikalija koje cure iz automobile, do ispljuvaka, truleži itd.
Naučnici kažu kako štetne bakterije na cipelama žive danima, pa i nedeljama. One koje su testirali bile su pozitivne na bakterije porodice Ešerihije koli i Klebsiele neumonije.
Izuvanjem pre ulaska u kuću smanjuje se rizik od obolevanja, posebno ako su u kući i mala deca koja pužu po podu, piše časopis "The Open Mind".


 
Mađarska zabranila privredni ribolov na prirodnim vodama - izvor evrsac.rs


Parlament Mađarske, ogromnom većinom, 14. aprila ove godine, izglasala je zakon kojim se zabranjuje izdavanje dozvola za privredni ribolov na prirodnim vodama od 1. januara 2016. godine. Ovu vest je sa radošću primilo oko 340.000 vlasnika sportske ribolovačke dozvole u Mađarskoj.



Savez ribolovaca Mađarske decenijama se zalagao za ovu odluku. Dokument je Parlamentu prvi put predočen 2005. godine, dokument koji dokazuje da je ribarenje na otvorenim vodama prevaziđena privredna metoda.
Posle toga, mnogobroje studije su dokazale da je riblji fond "nacionalno blago", koje putem ribarenja gubi na vrednosti, dok se kroz sportski riboilov oplemenjuje. Autori su crno na belo dokazali, da se od 1 kilograma ribe, ulovljenoj od strane ribara, u budžet sliva 400 forinti, dok je od istog kilograma ribe, ako je ulovi ribolovac, korist desetostruka.


Kada je pomenuti dokument stigao u Parlament, sukobili su se interesi par stotina ribara s jedne, i 340.000 hiljada ribolovaca sa druge strane. Dokument je naime skrenuo pažnju na činjenicu da se riblji fond u poslednjih 20 godina sveo na jednu petinu, a da su sredstva za izlov "uznapredovala".
 
Nazad
Vrh