Vesti i obaveštenja

Sta nam uradise strasno .Sta vise preduzimati .

Dali ti politicari imaju imalo sluha ,dali slusaju sta narod prica.Imaju rodbinu po selima pa imaju barem neki uvid u stanje jer to sto im ostali saradnici njihovi prenose to je sve nasminkano i opet rade sve kao da hoce totalno da uniste poljoprivredu a ne da je podstaknu i razviju.
 
Zaduženi za razvoj Srbije su ljudi koji su na poslednjim izborima jedva prešli cenzus.
Nemam ništa protiv da arapi uzmu u zakup zemlju, na recimo 5-10 godina ali nikako na večito!!!
 
Zaduženi za razvoj Srbije su ljudi koji su na poslednjim izborima jedva prešli cenzus.
Nemam ništa protiv da arapi uzmu u zakup zemlju, na recimo 5-10 godina ali nikako na večito!!!
Pa šta ti misliš da će arapi uzeti na 5 godina i onda kad istekne 5 godina oni će se fino i kulturno okrenuti i otići a pre toga reći "Hvala vam što ste nam pružili priliku da radimo vašu zemlju 5 godina ali pošto je taj period prošao evo mi ćemo lepo, kulturno da ispoštujemo dogovor i da se pokupimo i odemo.". Pa oni samo da uzmu tu zemlju i posle toga je otpisana. Proće godina-dve, zakon po kojem bi stranci mogli da kupuju zemljište u Srbiji će biti donet a oni će verovatno jer već rade tu zemlju dobiti pravo prečeg otkupa. Nije to planirano uz pivce u kafani na brzaka nego mesecima.
 
Pa šta ti misliš da će arapi uzeti na 5 godina i onda kad istekne 5 godina oni će se fino i kulturno okrenuti i otići a pre toga reći "Hvala vam što ste nam pružili priliku da radimo vašu zemlju 5 godina ali pošto je taj period prošao evo mi ćemo lepo, kulturno da ispoštujemo dogovor i da se pokupimo i odemo.". Pa oni samo da uzmu tu zemlju i posle toga je otpisana. Proće godina-dve, zakon po kojem bi stranci mogli da kupuju zemljište u Srbiji će biti donet a oni će verovatno jer već rade tu zemlju dobiti pravo prečeg otkupa. Nije to planirano uz pivce u kafani na brzaka nego mesecima.
Pa dali ti znas sta znaci prodati deo svoje teritorije strancima. Pa sto svoju zemlju ne prodaju Mađari (koji su vec odavno u EU), Hrvati... Dali si ti svestan kada zemlju prodaš više nisi njen vlasnik. Arapi, Austrijanci ...će nas okupirati ako se neosvestimo
 
Danas su se obratili predstavnici al dahre ponudili 2500 evra platu na ugovor od 6 meseci i placeni aranzman u Dubai u 10 dana za celu porodicu u njihovom trosku za godisnji odmor. Razmisljamo se sta da rradimo dali da prihvatimo ?

- - - - - - - - - -

Ovaj vezbam samo za njuz net ,kad ovde ostanem bez posla :haha::haha::haha:
 
Dali ima neki clan ovog foruma da radi u nekom od kombinata sto su prodati arapima ???

- - - - - - - - - -

A jeste videli Al Zajed donirao 3 blindirane mecke ministarstvu odbrane . Gotovo je ode jos pride 20 000 ha :osmeh:

- - - - - - - - - -

[video]http://images3.kurir-info.rs/slika-900x608/dragan-dzajic-nebojsa-covic-1358957559-257729.jpg[/video]
 
Treba mi hitan odgovor o proceduri ostvarenja zdravstvenog osiguranja za poljoprivrednike...nesto sam cuo da su otpisana dugovanja i da je potrebno sada da se uplati samo za novembar i decembar 2012 i dobice se zdr. knjizica na neko vreme...mozete mi malo pojasniti o tome i ako ima neki sajt gde sve to obimnije pise...Bio bi svakome zahvalan
 
Dali ima nekih novosti i informacija o ovoj prodaji Al Dahri ???

- - - - - - - - - -

Jeste culi za kredite razvojne banke koji ce ici preko arapa uz minimalne kamate i sa grejs periodom od 3 godine ! Trebalo bi da budu namenjeni za kupovinu plastenika,zalivnih sistema i ostale poljoprivredne mehanizacije e sad sta ce sve uci u tu kombinaciju neznam . Dali neko zna nesto vise ?
 
Први пут чујем. Јел имаш нешто више, осим да си чуо у пролазу.



Умеју и ти новинари понекад нешто да предвиде. Баш да видимо. Арапи и онако не знају шта ће са парама, могли би пно да позајмљују, а ми да радимо. :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Ne cuo sam konkretno na tv MAG !

- - - - - - - - - -

Gledao sam sad emisiju *TEPIH* na tv MAG ,gost je bio gospodin Milivojcevic direktor kombinata AD Dragan Markovic i stekao sam utisak da je ovo stvarno dobar potez drzave o saradnji sa UAE ,kako treba ukupno da uloze sest milijardi evra u Srbiju i razjasnio mi je neke nedoumice oko nekih mojih pogleda na neke stvari . E sad dali je to sve tako kao sto pricaju ili je opet umotano u foliju i zapakovano u poklon kesu :osmeh: e to ce vreme pokazati . Vec od 31 marta kad bi krenula prva ulaganja ali sve ce to da traje i traje vec neke ozbiljnije pomake ocekujem mozda tek sledece godine.
 
I sad ćemo svi da damo zemlju Arapima ,kupimo staklenike i plastenike za 1ha, i srećno da se grbimo i živimo do kraja života?Pa još ako uspemo i da zalijemo sa njihovim sistemima iz pustinje to u plastenicima ma nema nama ravnih.Eto šta propaganda i moć medija rade.....a mi još plaćamo javni servis.
 
Nazad
Vrh