Veštačko osemenjavanje

Seme hemsira je jedino je bilo u velikoj plani sto znam , a mislim seme kineskih svinja da i nema ....
 
Mislim da je Poland China Americka rasa, mada nisam siguran, u svakom slucaju hvala, I ja mislim da ih nema kod nas ali da proverim.
 
danas cu probati da osemenim dve nazimice semenom velikog joksira iz V.Plane. Nemam dobro iskustvo sa vestackom osemenjavanjem za sada ali cu ponoviti jer su mi dobre ove nazimice i voleo bi da imam dobru prasad od 'proverenog' nerasta ...
 
Gde si drzao seme ova dva tri dana od dovoza ? Mora biti na tamnom mestu i na 17 - 18 sepeni to valda znas ...
 
Kao sto sam i mislio , dve krmace su osemenjene a za tri nedelje cu da vidim da li uspesno ili ne. Prijatno sam se iznenadio kada sam video da tehnicar ima sprej sa feromonima od nerasta koji pobudjuje krmace. Mislim da bi bez toga tesko osemenio ove nazimice , jednostavno im je malo prsnuo u blizini njuske i posle par minuta su vec bolje stajale i dozvolile da se proces odradi. Takodje je dobro jer ce i kod preostale dve krmace , u narednom periodu doci do 'teranja'... Radjenovic je bio 'majstor':osmeh:
 
Moze da se vrsi u 2 dana , a moze i trokrako moze bio sam na prezentaciji kod miskovica na farmi oni vrse osemenjavanje krmaca trokrako na 12 h , s jer oni na taj nacin dobijaju sto veci broj prasadi jer ovulacija traje kod krmaca 24-36h , a mozes dvokrako i na 18 h , opet nema pravila .
 
Pa sve zavisi od kod nerasta hoces seme...i sa koje farme.Imas nesto sto bi hteo ili pitas za savet koje je najbolje?
 
Узимали су у селу. Семе је добро. Није било проблема.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Gledao sam njihov katalog nerastova pa vidim imaju dobre nerastova, razmišljao sam malo da popravim genetiku mada mi je krmača dobra i mlada[treći prasići]
 
Nazad
Vrh