Veštačko osemenjavanje

То је највероватније увоз из аустрије(генетика)

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ако буде требао број имам негде па можете још боље да се информишете.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ima broj na njihovoj stranici, zvao sam ih prije jedno 8 mjeseci kažu ne šalju seme nigde na područje srema, jedino lično preuzimanje u b. topoli
 
Donatori sperme :)
T o p i g s N o r s v i n T e m p o

lPamwUO.jpg


cyiPgvr.jpg



T o p i g s N o r s v i n Duroc

61ljTWJ.jpg


D0uGiiV.jpg
 
Ima li neko iskustva sa semenima nerastova isv bačka topola
Ja sam osemenio 3 Nazimice sa Landrasom-Popaye sa tim semenom iz B.Topole-iskustvo? 7 Kilavih a prilikom strojenja muka ziva sa zasivanjem,jedan je odmah i uginuo.jos su jako nateknuti i nisu za dalji tov,niko ih nece,moracu ih dati jeftinije na klanje,evo ne znam sta cu sa njima.
Dok sa tempom iz Doroslova ni jedan kilav i ko jedan izgledaju.
Morao sam osemeniti opet sa tim semenom,samo ovog putaj krmacu Joksirom i jednu pietrenom,a seme mi je na 15km samo zato,inace Tempo je zakon.
Dobar deo krmaca sam osemenio od kolege koji ima 3 svoja nerasta i 200krmaca pa mi izlazi u susret sa durok-pietren.
 
Ja sam osemenio 3 Nazimice sa Landrasom-Popaye sa tim semenom iz B.Topole-iskustvo? 7 Kilavih a prilikom strojenja muka ziva sa zasivanjem,jedan je odmah i uginuo.jos su jako nateknuti i nisu za dalji tov,niko ih nece,moracu ih dati jeftinije na klanje,evo ne znam sta cu sa njima.
Dok sa tempom iz Doroslova ni jedan kilav i ko jedan izgledaju.
Morao sam osemeniti opet sa tim semenom,samo ovog putaj krmacu Joksirom i jednu pietrenom,a seme mi je na 15km samo zato,inace Tempo je zakon.
Dobar deo krmaca sam osemenio od kolege koji ima 3 svoja nerasta i 200krmaca pa mi izlazi u susret sa durok-pietren.
Znači sve neki kilavci, hvala na informaciji
 
Kako mi je ovaj rekao Glen Kuhn (klikni na ime) Tempo je u biti jorkšir sa malim postotkm sintetiziranog (bijelog) pietraina pa bi po tome njegovi potomci se mogli koristiti za rasplod ali Topigs ima više linija Jorkšira i ova je selektirana za tov a ne za priplod, u svakom slučau barem teoretski bi trebali biti bolji rezultati nego sa čistim pijatrenom ili durokom.
 
Poslednja izmena od urednika:
Имали ове даске за вц шољу. Лепо изгледа али је било проблема да смо одустали.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Videćemo tamo oko prvog aprila.
Prvi put sam koristio njihovo seme.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Videćemo tamo oko prvog aprila.
Prvi put sam koristio njihovo seme.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
I ja sam uzeo seme landrasa od njih, tamo oko 20 marta treba krmača da se prasi pa ćemo videti, mislio sam ostaviti za priplod pa zato pitam zna li neko kakvi su im nerastovi
 
Nazad
Vrh