Veštačko osemenjavanje DA ili NE ??????

ja sam sa tim brojem zadovoljan jer uvek gledam prosek neka ima vise a neka manje pre 3 god mi jedna oprasila 20 al uzas svi bili nejednaki a 5-6 uginula i onda ti dodje na isto zato ja vise volim 9-12 onda je leglo ujednaceno i moze lepo da odhrani i svi budu podjednaki
 
KOd mene ide od 10-15 kom po prasenju,za ove 4 god otpalo je,mozda,nekih 20-ak prasadi.Imam malo svinja pa im se posvecuje dosta paznje.
 
Pre par godina imali smo tri nazimice S Landras u cistoj rasi,
koje smo semenili. I nisu mogle ostati suprasne.
Kupljene su kao prasici i odgajane.
Na nase krmace od ranije uvek pustamo nerasta i nema problema.
Sada sam ostavio dve male, njih planiram osemeniti, da poboljsam genetiku
i polako pocnem zanavljati krmace.
Inace prase u proseku 11 - 12 kom.
Mada zna da podbaci, a i da prebaci.
 
meni osemenjava vet. dva puta u 24h 1200din tu nemoze da se kupi seme pa da sam osemenis, a zasto to pitas
 
mlogo znaci genetika bez nje nema napretka a i nema ni para a do genetike jedino mozemo doci jedino vestackim osemenjavanjem
Post je spojen: [time]1294432691[/time]
_________________________________________________
pitao sam vas sve cisto iz radoznalosti jer ja sam osemenjavam
 
seme mozete da narucite u agronoru i ono kosta 485 dinara uracunat porez samo sa njma morate da se dogovorite kako ce te preuzimati seme
Post je spojen: [time]1294433230[/time]
_________________________________________________
nerast mi koristi za pustanje na krmace cije ceprasad ici za klanje a za priplod vrsim VO
 
pa onda su nasi vet. vrlo mudri , moracu i ja da uzmam seme, dobra im je mat skoro duplo zarade
 
POKUSAT CU DA TI OBJASNIM,SEME ZAGREJES NA TEMPERATURI OD 37(U VODI)JEDNO 15MINUTA PRE NEGO STO UVUCES KATETER OPERES KRMACI PLOD ZATIM NAKVASIS KATETER SA SEMENOM I UGURAS JOJ KATATER U VAGINU ALI DOK GA STAVLJAS OKRECES GA U SMERU OBRNUTOM OD SMERA KAZALJKE NA SATU KADA OSETIS OTPR DA NE MOZE UCI DALJE VRATIS GA MALO UNAZAD I TEK ONDA STAVIS DOZU SEMENA NA KATETER I PUSTIS DA GA KRMACA SAMA UVLACI TO MOZE TRAJATI I DO 10 MINUTA NIKAKO NEMOJ DA PRITSKAS DOZU DA BRZE UVUCE TECNOST SAMA CE ONA TO DA ODRADI
Post je spojen: [time]1294588032[/time]
_________________________________________________
bvo7t.jpg

2vv299i.jpg

2qve7lx.jpg

2hx23aa.jpg

kao sto obecah evo i neka slika bice jos samo da se uhodam cera ovo radi mlogo bolje od mene
 
sta mislite kakve cu prasice imati kad mi vet osemenio i joksirom i landrasom u roku 24h covek se zaj... pomeso seme sra.. jel vam se to nekad desilo popiz... sam
 
u sustini nebi trbalo nista da se desi nego da ostane spresna ja sam prosle godine prevo osemenio vestacki a sutra dan pustio nerasta posle mi je oprasila od VO znam zato sto je krmaca landras hempsir osemenjavao sam joksirom a pustao pijetrena da je ostala od pijetrena bili bi sareni ovako od joksira sve beli
 
Nazad
Vrh