Veštačko đubrivo

16-27-7 je kopija yare. Yaru sa tom formulacijom sam probao i razbija kako radi, elixir nisam. Verujem da kopija ne moze biti identicna, ali neka je 90% samo ok je spram cene.
 
Rekose kako im svaka granula ima potpuno istu formulaciju i sastav,nema nosioca i puno je poboljsana tehnologija proizvodnje,kao i da fosfor dobijaju iz fosforne kiseline.... da dodam da su pdedllzili da se sa 15-ice j 16-ice pdedje na djubriva koja vise odgovaraju kulturi kao na primer 6-12-24;6-24-12; nutri map,0-20-30 itd....
 
Ja sam dve godine iso po 200kg mapa,sad sam ove 150map + 100 kg 6-12-24,za psenicu je islo plus 50kg uree... e sad me strah da ne prezasitim fosforom iz mapa,pa bih promenio nesto drugo... razmisljao sam o 0-20-30 plus nutri map ili nutri veg + map....da malo pojacam i kalijum
 
Nutri map je isto sto i map, samo sa mikroelementima. Ko ima stajnjak to mu je neptoreban trosak jer je prilicno skupo spram kolicine hraniva.
 
Petre kakva ti je analiza zemljišta?Da nije ovo puno fosfora.Ja ove godine verovatno za pšenicu 6-24-12 ako nađem u blizini.
 
Petre kakva ti je analiza zemljišta?Da nije ovo puno fosfora.Ja ove godine verovatno za pšenicu 6-24-12 ako nađem u blizini.
Raniji godina je to mnogo lose radjeno,pa sad da malo popravimo situaciju..... nisam radio analizu zadnjih tri godine,planirao ove al nisam stigo da uzmem uzorke,videcemo za narednu

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Ove godine za psenicu idemo 150kg map,50kg uree i 100 kalijuma ako ga nadjem kod nas,ako ne onda umesto njega 100kg 6-12-24....

Ici ce neka manja povrsina za uporedjivanje i yara i suprim ,pa da vidimo sta ce reci prinos kasnije

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Vredi li ta Urea pšenici u jesen? Nisam nikad tako radio. Pšenicu sejem na suncokretište i kukuruzište, ostatke od kukuruzovine popalim.

Prošle godine sam išao sa 200 kg MAP-a i 100 kg ruske 16-ice.
 
Petar 90 jesi ranije koristio yaru u pšenici? Ako jesi koje njihovo djubrivo si upotrebljavao i kojoj količini? I koja je cena njihovih djubriva?
 
16-27-7 yara za kukuruze i psenicu. 9-12-25 za povrce i repu. Odlicno i jako skupo.
 
Nazad
Vrh