Veštačko đubrivo

Zaori jer ces ga tako ubaciti u zemlju a ovako ces ga samo izmesati sa zemljom, i ako zatvoris brazdu za mesec dana pa napada snega do proleca ce ti biti beton i bice zeznuto za predsetvenu pripremu...
 
Ми смо бацали Фертил 9:15:15 око 250кг/кј и могу рећи само да прши ко полудео. Виде ћемо шта ће бити од свега тога на пролеће и јел ишта ваља тај њихов НПК...
 
Razbaci Dolovac slobodno,sta ce mu faliti,kod nas sve vise ljudi baca u prolece i kombinovano i prehranu zajedno,koristi biljka to jos kako,zaoravao sam u jesen i prolece i nisam video ikakvu razliku...
 
Ja sam uzeo 15:15:15 i imao neku ideju da ga razbacim u novembru posle oranja i da preteram spremac, medjutim nisam uspeo, tesko se oralo, bilo dosta busa tako da mi je djubre ostalo ne razbaceno. Raspitivao sam se i raspitivao i dosao do nekog zakljucka da ga ostavim za sledecu jesen, znaci necu ga razbaciti u prolece. Kazu da mpk djubrivu treba vremena od nekoliko meseci da bi biljka mogla da ga uzima i da baceno u prolece nema nikakvog efekta (bacene pare) brine me jedino da li ce mu nesto faliti da stoji u supi do jeseni, u pitanju je kutina 15:15:15 u najlon dzaku od po 25kg...
 
Ja sam uzeo 15:15:15 i imao neku ideju da ga razbacim u novembru posle oranja i da preteram spremac, medjutim nisam uspeo, tesko se oralo, bilo dosta busa tako da mi je djubre ostalo ne razbaceno. Raspitivao sam se i raspitivao i dosao do nekog zakljucka da ga ostavim za sledecu jesen, znaci necu ga razbaciti u prolece. Kazu da mpk djubrivu treba vremena od nekoliko meseci da bi biljka mogla da ga uzima i da baceno u prolece nema nikakvog efekta (bacene pare) brine me jedino da li ce mu nesto faliti da stoji u supi do jeseni, u pitanju je kutina 15:15:15 u najlon dzaku od po 25kg...

Nema potrebe da ga toliko cuvas posto ce do jeseni da bude zgrudvan osim ako ga ne prevrces svaki par nedelja . Kada ga upotrebis na prolece iskoristi se azot i neki deo P i K tako da vise dobijas upotrebom nego cuvanjem .
 
fylpo3.jpg
 
Na ulazu u jednu veomaaa jaku poljo apoteku,tacnije zvanicni distributer eliksir djubriva.
 
Ja sam uzeo 15:15:15 i imao neku ideju da ga razbacim u novembru posle oranja i da preteram spremac, medjutim nisam uspeo, tesko se oralo, bilo dosta busa tako da mi je djubre ostalo ne razbaceno. Raspitivao sam se i raspitivao i dosao do nekog zakljucka da ga ostavim za sledecu jesen, znaci necu ga razbaciti u prolece. Kazu da mpk djubrivu treba vremena od nekoliko meseci da bi biljka mogla da ga uzima i da baceno u prolece nema nikakvog efekta (bacene pare) brine me jedino da li ce mu nesto faliti da stoji u supi do jeseni, u pitanju je kutina 15:15:15 u najlon dzaku od po 25kg...
Nisi u pravu,da je tako onda ljudi koji proizvode npr lubenice nikad ne bi u prolece bacali 3 x 15,a vecina to radi...,tako da,baci to cim vreme dozvoli npr za kukuruz i ne brini...
 
@mirko
Bio sam na prezentaciji elixir djubriva i mislim da je malko drugacija bila tabela. Tacnije fosfor je vise procentualno bio dostupan na ph od 5.5 do 7 nego po tvojoj tabeli.
 
Zameram elixiru sto su potencirali kako fosfor u njihovim djubrivima je dostupniji nego fosfor iz NPK drugih proizvodjaca. Po meni to nije u redu reci, bez opsezne analize.
 
Cisto suketanje brojki... ta tabela nije stigla iz elixira. Takodje ne postoje zvanicni distributeri.
Ovo je ispred firme Tomsin a oni su zvanicni distributeri zorkinih djubriva,preuzeli su i sve njihove radnje "agrodiskont",a tabelu nisam ja pravio da se nesto upire prstom u mene i nisam ja sklapao ugovore s fabrikom djubriva.....bla,bla,bla
Eto pise se tako kao da sam ja to odstampao i zalepio na vrata pomenute radje i slikao da bi pokazao forumu i 0,000001% poljoprivrednika ove zemlje koji ce ovo videti.
Licno mislim da je to nevidjena glupost jer kod mene je zemlja daleko ispod ph 5,a juznije jos tuznije pa opet radja.
 
Rodice i na ph 4, samo koliko? Takodje za popraviti ph je potrebno godine i godine. Smisljene operacije koje su i dosta skupe, ali na dugi rok treba da daju neku dobit. Barem ja tako mislim.
 
Analize su uradjene u drzavnim labosima. Cak bi se iznenadili koliko se skupo placaju neka djubriva naspram onoga sto nude. Boki aj na fejs da ti kazem neku zanimljivost.

Послато са GT-S7500 користећи Тапаток 2
 
Eto ja prosle godine imao na njivi koju radim usluzno 5 tona psenice apac na hektar a ph je 4(domacin sto mi dao pod zakup radio analizu),djubreno sa subotickim kans-om.Za mene ova tabela nista ne znaci,ali eto da je okacim ovde pa mozda nekom znaci.....
 
Nazad
Vrh