VALTRA

Ja bih se zadovoljio i sa polovnim, novo od 200 ks kosta 120+ k evra. Za te pare se moze uzeti dva vrhunska traktora od 200 i 100 ks. Ova Valtra sigurno nije ispod 100 k evra.
Osnovno pitanje koje ja sebi postavljam prilikom neke kupovine je, "A kome to prodati posle 10ak godina, recimo, ili i pre"
Valtru nece skoro niko "ziv" kupiti
. Drugi problem je sto ce doci momenat kad pocne da se kvari, a izace joj garancija. Ko ce to popravljati?
Na stranu sto je Valtra dobra i kvalitetna, ali ne treba zaboraviti da zivimo u Srbistanu i da ce se tesko sta promenuti.
Po mom misljenju dobar polovnjak kojeg bi ja direktno uvezao je daleko bolja opcija od novog jer naprosto je cenovno mnogo prihvatljiviji za mene. Onaj ko radi 1000 i vise Ha on moze da kupi i nov traktor i da mu se isplati, to jest da pravi godisnje oko 1000 rs.

Ne bih se ja baš složio s ovim, Valtru polovnu naći na oglasima je retkost, naiđe po koja od Matijevića kojoj je verovatno duša isterana... Nisam do sad naišao ni na jednu Valtru da se prodaje a da ima malo radnih sati (ne pričam o A seriji koja se pravi u Turskoj, to je greota i nazvati Valtrom, samo blati ime...), naravno govorim o oglasima u Srbiji. Po Nemačkoj ima svega i puno... Kad bi se pojavili polovna Valtra N114 i JD 6115m na oglasima uvek bi pre uzeo Valtru, naravno kad bih imao pare za to jer je izuzetno skup traktor... To za popravke nije baš tako, sve se da popraviti samo to košta, kao i kod JD, NH, Claasa i ostalih, nema jeftino...
 
Gledao sam prosle godine na sajmu N114 crnu, nije normalno koliko dobro izgleda traktor. E sad da li je fensi ili dobar ne znam ali kad sednes u njega, tesko je izaci...
 
Imao sam priliku u nekoliko navrata da malo razgledam jednu valtru od cini mi se 215 ks, tacnu oznaku ne znam.
Isto kao sam pricao i sa vlasnikom iste koji je odusevljen masinom a ima dosta zvucna imena u voznom parku pa predpostavljam da zna o cemu prica.
Jedinu "manu" koju joj je on našao u radu je premali vazdušni filter koji mora vise puta cak dnevno da se izduvava ako radi u prasini.
Meni je licno zapalo za oko ogibljenje prednjeg mosta tj njegova jednostavnost, dva vazdusna jastuka i kraj filizofije.
A traktor izgleda vrhunski napravljen.
 
Onda je ocito neka *madjija" u pitanju kad je brend Valtra po prodaji daleko iza nekih. Ako su tako dobri, pouzdani i fensi zasto ih ljudi ne kupuju mnogo vise. Pri ovom mislim na Evropu i USA, pa cak i Rusiju, ne na ove ostale banana drzave.
Odmah da se razumemo da nekudim Valtru i uopste nesudim niti zelim da ih poredim sa bilo kim, vec cisto postavljam logicno pitanje koje se namece samo po sebi.
 
Kod nas imaju ovi Matijevicevi 5-6 Valtri,idu ne gase se,pored njih imaju Claasa Ariona 640 i Aresa od 190ks,Fendta 936 i JD 8420. Pricao sam sa traktoristom koji dolazi u Vrsac samo na ispomoc iz Zlatice,tamo imaju i JD 6820. Kaze covek da je po njemu a i po ostalim kolegama Jonhni ubedljivo na prvom mestu.
 
Јуче на силосу сретнем познаника са другог краја улице и у разговору га питам за сина, који већ пар година ради као сервисер трактора у форми која код нас ради са "Валтрама" и "Фентовима". Питам га шта му каже син, који је трактор са мање интевенција и поправки, а он каже да је поптуно иста ствар - још увек су сви трактори које му син сервисира поприлично нови и нема неких већих интервенција и ужасних кварова.
 
Kod nas imaju ovi Matijevicevi 5-6 Valtri,idu ne gase se,pored njih imaju Claasa Ariona 640 i Aresa od 190ks,Fendta 936 i JD 8420. Pricao sam sa traktoristom koji dolazi u Vrsac samo na ispomoc iz Zlatice,tamo imaju i JD 6820. Kaze covek da je po njemu a i po ostalim kolegama Jonhni ubedljivo na prvom mestu.
Ovo su i meni rekli. Ne pricamo o John 5xxx vec 6r, 7r i 8r. Za 8r nema adekvatna konkurencija.
Jedna anegdota. Kod tajkuna imaju Fendt 936, John 8xxx 300ks. Vuku potpuno identicne plugove i John ide brze. Potrosnja goriva John vise 1l/ha ali zato kada se zavrsi oranje JD se opere podmaze i kraj price a Fendt trebalo bi menjati pola traktora da bi za prolece bio radno aktivan.
 
U Waltri je ugrađena AGCO group mehanika, dakle ono što je na Fendtu, MF-u i drugim, to je i u Waltri.
Ergonomija, kvalitet montaže i integracija je svakako odrađena vrhunski, ali ipak smatram da je JD konglomerat koji vodi igru, i koji ostali mogu samo da prate.
 
Ima li neko iskustva sa Valtrom 8150?

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Usao malo da prosetam kroz temu,da vidim pise li neko nesto o seriji G a zadnji post napisan pre vise od godinu dana,jel ih toliko malo ima ili ih ima al se nekvare......
 
Valtra G je brutalno dobra, ima fantastican dizajn.Verovatno je i cena formirana na sigurno visokom nivou.Niko nije nikada nije pissao o AGCO(SISU) dizel motorima, te stoga ako neko ima neka iskustva neka nam to kaže.
 
Ima ih, evo moje dve, crvena i zelena.
20220105-162214.jpg
20190425-155537.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh