Valjanje zemljišta

Na prvoj slici se vidi iza valjka do opruga da ostane samo cisto povaljano a u medjuvremenu padne pljusak od njive bi ostao samo aerodrom. Ovako valjak sabije zemljiste a opruge naprave rastresit sloj sa bregicima koji posle ispuca i nema problem sa nicanjem kroz pokoricu.
 
Idu samo 2cm u zemlju, tako su podesene. Tu informaciju sam izostavio namerno da vidim da li pratis na casu. :osmeh:
Al da pravo kazem ocekivao sam od tebe drugo pitanje. :haha:
 
posto se krecu trodelni valjci,gde sve ima u ponudi

- - - - - - - - - -

koji je fi valjka..............


Isto pitanje??? Neznam dal da pocnem da pravim valjak ili da ga kupim??? Ima za 600 evra 3m video sam u oglasima.. A kod nas na stovaristu je 1100 evra sa hidraulicnim sklapanjem 4m...

- - - - - - - - - -

Evo jednog..

http://www.polovniautomobili.com/oglas2909728/rucna_izrada_ostalo/
 
Takve iste opruge imam na zitnoj sejalici. Ove mi je pravio jedan covek iz Kisaca po uzoru na te sa sejalice. Ove opruge u Odzacima kostale kao rezervni deo 600 a covek mi napravio po 180 dinara komad.
img2549.jpg

-----
img2551.jpg

-----
img2547.jpg

-----
Inace ove opruge ne koristim kod valjanja psenice ni ujesen ni na prolece.
 
frenky te opruge pravi covek i drugima za prodaju ili je samo tebi pravio uslugu? Ako pravi molim te tel br naPP
 
Koja je cena takvih valjaka ako nije tajna??? Kod mene u selu ima takvih valaka ojacavao sam 2-3 komada i od tad rade bez lomljenja..
 
Nazad
Vrh