Valjanje zemljišta

frenky

Član
Učlanjen(a)
23 Dec 2012
Poruka
1.608
Na prvoj slici se vidi iza valjka do opruga da ostane samo cisto povaljano a u medjuvremenu padne pljusak od njive bi ostao samo aerodrom. Ovako valjak sabije zemljiste a opruge naprave rastresit sloj sa bregicima koji posle ispuca i nema problem sa nicanjem kroz pokoricu.

frenky

Član
Učlanjen(a)
23 Dec 2012
Poruka
1.608
Idu samo 2cm u zemlju, tako su podesene. Tu informaciju sam izostavio namerno da vidim da li pratis na casu. :osmeh:
Al da pravo kazem ocekivao sam od tebe drugo pitanje. :haha:

cira92

Član
Učlanjen(a)
21 Feb 2012
Poruka
8.423
posto se krecu trodelni valjci,gde sve ima u ponudi

- - - - - - - - - -

koji je fi valjka..............

Isto pitanje??? Neznam dal da pocnem da pravim valjak ili da ga kupim??? Ima za 600 evra 3m video sam u oglasima.. A kod nas na stovaristu je 1100 evra sa hidraulicnim sklapanjem 4m...

- - - - - - - - - -

Evo jednog..

http://www.polovniautomobili.com/oglas2909728/rucna_izrada_ostalo/

frenky

Član
Učlanjen(a)
23 Dec 2012
Poruka
1.608
Takve iste opruge imam na zitnoj sejalici. Ove mi je pravio jedan covek iz Kisaca po uzoru na te sa sejalice. Ove opruge u Odzacima kostale kao rezervni deo 600 a covek mi napravio po 180 dinara komad.

-----

-----

-----
Inace ove opruge ne koristim kod valjanja psenice ni ujesen ni na prolece.

kristal

Član
Učlanjen(a)
18 Jan 2011
Poruka
2.170
frenky te opruge pravi covek i drugima za prodaju ili je samo tebi pravio uslugu? Ako pravi molim te tel br naPP

cira92

Član
Učlanjen(a)
21 Feb 2012
Poruka
8.423
Koja je cena takvih valjaka ako nije tajna??? Kod mene u selu ima takvih valaka ojacavao sam 2-3 komada i od tad rade bez lomljenja..

Vrh