Uslužni tov

Sve mi se cini da ovaj debelo laze kad kaze da zaradi 3000 po komadu, prvo je rekao da dobija 9% od prirasta, ako je dobio prase od 20kg i isporuci sa 120 kg znaci da je prirast 100kg i njemu ako isplate 9% to je 9kg X najveca cena je bila 250din u jednom trenutku i to je 2250 din a sada je 9X 170-180 din = 1530-1620 din
neka me neko ispravi ako gresim
 
Danas zvao NEOPLANTU i evo su uslovi:

-udaljenost od Novog Sada, svi koji su dalji od 100 km od NS otpadaju (znaci Vojvodina i Macva mogu), reci kao obrazlozenje za to da trenutno radimo samo na teritoriji Vojvodine i Macve zbog logistickih troskova

- da imaju objekat za minimalno 150 tovljenika.
- 3.4kg hrane za kg prirasta
- pravo na 6 % uginuce
- do 9 % od prirasta trzsine cene farmskih svinja na dan isporke novcana nadoknada
- obavezna hipoteka prvog reda na nekretninu u vrednosti tovljenika

Ovaj prvi uslov me je razocarao jer zbog njega otpadam, posto je Paracin - Novi Sad 250km
A jako sam bio zainteresovan sa saradnju sa njima.
 
Danas zvao NEOPLANTU i evo su uslovi:

-udaljenost od Novog Sada, svi koji su dalji od 100 km od NS otpadaju (znaci Vojvodina i Macva mogu), reci kao obrazlozenje za to da trenutno radimo samo na teritoriji Vojvodine i Macve zbog logistickih troskova

- da imaju objekat za minimalno 150 tovljenika.
- 3.4kg hrane za kg prirasta
- pravo na 6 % uginuce
- do 9 % od prirasta trzsine cene farmskih svinja na dan isporke novcana nadoknada
- obavezna hipoteka prvog reda na nekretninu u vrednosti tovljenika

Ovaj prvi uslov me je razocarao jer zbog njega otpadam, posto je Paracin - Novi Sad 250km
A jako sam bio zainteresovan sa saradnju sa njima.
hmmm. Sta znaci DO 9%? Da li to znaci moze i 6%? Kao na radnjama kad napisu popust do 50% (udjes unutra i taj popust se odnosi na neke kozne jakne koje i sa 50% su precenjena, a na redovne stvari bude popust maks 10%).
 
Zeleo bih od starijih clanova i iskusnih tovljaca svinja da cujem neke korisne savete za usluzni tov i da me posavetuju malo bolje bio bih jako zahvalan za informacije!Da li uopste vredi raditi usluzni tov i za koju klanicu?Imam objekat za tov svinja od 250 kom.Trenutno tovim 70 komada zadnjih 5 godina od svojih para...Da imam pare naravno da bi napunio objekat koliko mogu!Ali nisam u finansijskoj situaciji da realizujem to,razmisljao sam o svakakvim kreditima ali se bojim uzeti neki veci kredit jer zivim u ovoj drzavi koja nema nikave sigurnosti i garancije i ne zelim posle da se kajem ceo zivot!Nezaposlen sam a posla bas nema...Da li je bolje da ostanem na ovoj kolicini od 70 tovljenika sto mogu sam nekako da uradim ili da ulazim u usluzni tov na vise komada???Rizik je svakako ali steta je da mi objekat stoji prazan!
 
Ja mogu da ti kažem da u Sivcu svi živi počinju uslužni tov za Carnex. Očigledno se isplati, jer svi podižu, povećavaju objekte da bi se time bavili. Dosta njih drži oko 100 komada, pa tu ubace par svojih da othrane i još zarade, al' ne znam kolko. A čuo sam da Carnex sve te svinje prodaje u Rusiju, a kod nas prave preradjevine od uveženih polutki. To je kao jedan od vozača pričao, kako odma' ide preko, ništa u Vrbas. Al' to je već druga tema. I nisam ti baš nešto pomogao...:) Ako saznam više- javiću.
 
Ako hocete da poslusate moj drugarski savet, da se manete tih ''usluznih radnji'' i ako vec hocete da tovite ubacite u privatnoj reziji koliko mozete, bar cete znati da su vase svinje, a da ne govorim o uslovima ugovora koji su (sto je i normalno) na strani klanica, firmi,,,
 
montenegro da li jos saradjujes sa njima i kakvi su uslovi . ja bi hteo da se bavim usluznim tovom svinja . unapred hvala . mazalo .

- - - - - - - - - -

da li se neko u opste bavi jos usluznim tovom svinja i da li zna uslove .
 
Moj drugar usluzno tovi za Neoplantu u pocetku je i bilo ''neke'' zarade ali posle sve manje i manje,jedva ceka da zavrsi.Predzadnji tov je na nuli bio.A sad se plasi da neode u minus.Postajete njihovi radnici(sluge) za male novce.Tako da manite se njih...
 
I ja se raspitujem za sve. Eto za Neoplantu nam Steva rekao a za carneks neznam. Nasao sam broj centrale pa cu zvati posle praznika .

- - - - - - - - - -



Ili ako neko ima podatke kome prodati prasad koje proizvedem.Unapred hvala za sve informaije.
 
Neoplanta je odeljak Nelt-a. Nelt je usudio bih se reci najgora firma na ovim prostorima. Odnos prema radnicima je katastrofalan. Ako ste turu-dve bili u plusu, sacekace vas na trecoj-cetvrtoj i tu cete biti u minusu. Radili su ljudi iz sela sa njima i koliko mi je poznato prekinuli su posle trece ture. Proturaju losu hranu, lose prasice itd. Zbog neadekvatne hrane pocinju jedni drugima da grizu repove i krvare. Muka ziva.
 
Ja sam se raspitivao kod Carnexa rekli su da su prebukirani ida trenutno ne nameravaju da prosiruju usluzni
 
do sad sam uspevao da ih nekako prodam al sad trenutno prosirujem , tad cu imati 5 krmaca a i moj prijatelj skoro isto . Jednostano necu znati gde ih prodati . Ovde za docek su bili 250 ja sam moje dao za 220 din . Prosek im je bio 20kg imao sam 21 komad . sad krajem januara mi se prasi jedna za to sam nasao kupce unapred , al sta cu kasnije neznam .
 
Nazad
Vrh