Uski pogonski točkovi

Pozdrav,da li neko ima 12.4.36 uske točkove?
Uzmi točkove 38 coli, mnogo su jače felne i gume. Gume obavezno RADIJALNE. tvrdim da pašu 38-ce tamo gde pašu i 36-ce samo su malo više. Stavi 13,6 umesto 12,4. To je moje mišljenje
 
Mislim da nema nista izmedju tih velicina. Ima 270/80 (umesto 95) ali ona menja ovu 9.5.
Kad kazes duple, mislis da red ide izmedju tockova?

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
On čovek ne ore već radi no till i direktnu setvu.Udvojeni točkovi se koriste zbog smanjenja usecanja.
 
Mislim da nema nista izmedju tih velicina. Ima 270/80 (umesto 95) ali ona menja ovu 9.5.
Kad kazes duple, mislis da red ide izmedju tockova?

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
Nameštene su felne sa jedne strane za setvu na 50cm, a kada zamenim mesta felnama (levu na desnu, desnu na levu stranu) za setvu na 70cm. To sam radio i na drugim traktorima. Ne znam koja je visina (spoljni prečnik) na 270/80R32 ali ako je višlja od 9,5R32 sigurno paše. Čak i ako su iste dimenzije lepše će ležati na felni jer mi je 9,5 preuska za tu felnu. Javi mi ako nege ima 270/80R32 ili ako znaš sugurno da ta dimenzija postoji
 
On čovek ne ore već radi no till i direktnu setvu.Udvojeni točkovi se koriste zbog smanjenja usecanja.
Radim ja sve vrste obrade u zavisnosti od vremenskih prilika i mog zdravlja. Želja mi je da radim u sistemu pokrovnih useva. Gaženje je jako bitan faktor. Bude fenomenalno kada radim drljanje ili setvospremiranje oranja ili razrivanja sa 8 točkova. Mnogo mi je udobnije, manje tone pa mogu pliće da setvospremiram, njiva bude ravnija, a lepše je i traktori kada se manje trese.
 
Poslao sam ti poruku. Ako sam dobro razumeo, ti i uskih imas 8, i prednje spoljne zelis manje zbog ugla prednje osovine kada skreces. Onda ce ti na asfaltu trositi te spoljne jer je manji obim (manji put predju za 1 krug)

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Poslao sam ti poruku. Ako sam dobro razumeo, ti i uskih imas 8, i prednje spoljne zelis manje zbog ugla prednje osovine kada skreces. Onda ce ti na asfaltu trositi te spoljne jer je manji obim (manji put predju za 1 krug)

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
Ne, pročitaj šta je ,,camber angle". Jednostavno takav je na Axosu prednji trap kada točkovi stoje u pravcu, a upravo da pri skretanju stoje pod 90% stepeni u odnosu na podlogu radi boljeg skretanja. Nemam problema sa potrošnjom ni jednih guma na svim traktorima ali ne sme se kretati brže od 25km/h po tvrdoj podlozi. Samo ostaju tragovi pri skretanju
 
Nazad
Vrh