Ursus

Koliki bese precnik onog sredisnjeg klina sto drzi prednji trap na C 355/360? Cetvrtasti most, takozvani "pragas". Meni se nesto cini da je 51 mm, ali bolje ako neko zna sigurno.
 
Za C-360 postoje dve dimenzije tj. za stari tip i novi tip. Stari tip je bio do 1982 godine, ali tu informaciju uzmi sa rezervom. Premeruću u toku dana pa ću ti reći tačno.

Sent from my G630-U20 using Tapatalk
 
drage kolege ineresuje me nesto pa da vas priupitam.ponudjen mi je traktor ursus 360 85 godiste da ga kupim.pa me interesuje koliko je cena za njega realna da se plati?.traktor stoji u garazi od 2004 .paljen je kad kad a zadnjih 4 godine nije.moze li biti problema ako nije palio toliko dugo?unapred hvala kolege.
 
Ako nije toliko dugo paljen i vozen onda kad pocnes da radis stradaju dihtunzi, semerinzi i gume. Jednostavno na njih lose utice stajanje. Naravno i akumulator. Inace, sto se ostalog tice ne bi trebalo da bude problema. Cena zavisi od dosta faktora, ali ja mislim da takav neki svakako ne treba platiti kao neki koji je u radu. Znaci manje platiti nego slican koji je u radu upravo zbog ulaganja koja slede.
 
Ispusti sve tecnosti, jos bolje skini karter pa ocisti.Zamenibsve sve filtere gorivo ako je bilo u rezorvoaru izvuci ili jos bolje isperi rezervoar nov akumulator i kao sto kaze Aca cekaj gde ce da procuri.
 
Četvrtasti ima dva tipa. I mislim da sam negde pročitao da je C-360 proizveden posle 1982 godine novi tip. Ako neko od kolega pouzdano zna može i da potvrdi.
 
Postovanje kolege,moram reci sa moje tacke gledista i mog nekog iskustva vezano za stari- novi tip prednje grede ili prednjeg mosta ursusa c355-c360,tacno je da postoji vise vrsta klina klinova kolevke,ja sam se susreo sa dve vrste a za neku trecu neznam,ako uopste postoji?! i znamo da postoje dva razlicita mosta,okrugli i cetvrtasti ali je samo razlika u kucistu klina i klinova(za mene licno ovo nije merilo samo je estetcki lepsi),razlog tome je sto ja imam ursusa c 355 iz '78god.sa okruglom gredom-mostom(kako god ga nazvali) a moj komsija(pokojni)ima potpunog istog ursusa kao moj iz 80-81god.sa cetvrtastom gredom,verujte da je traktor potpuno nov veoma malo vozen,jos prve fabricke gume zadnje ima,na zalost vec duze god.nema ko da ga soferira,pre dve god.sam usao u garazu da ga pogledam,samo ogromna prasina na nega pala,eto zato i meni to nije merodavno toliko,mislim koliko sam ja upucen da se zadnje serije pravile 85-86 c360,i znam jos nesto iz price mog skočskog druga iz susednog sela,da je imao veoma starpg ursusa c355 zuto-plavi sa okruglom gredom-mostom iz 70-73 god(cinimi se) i kupio bukvalno novog ursusa c360 sa cetvrtastom gredom ali neznam koje je god.i nemogu se setiti tacno kada ga uzeo ali je bukvalno nov,drugar kaze,veze sa zivotom nema izmedju novog i starog,mnogo je mekan novi,stalno se nesto kvari,skoro pa sve zivo mu izmenjao,za stari kaze da je vrh to je neunistiva masina,eto toliko od mene postovane kolege,pozzz
 
Evo i kod mene duplak dobio nove zadnje gume,polu servo i teg naprijed.....

IMG_20190518_161101.jpg
IMG_20190518_161830.jpg
IMG_20190518_161013.jpg
 
Svaka casta Borislave. Sad je vec duplacina. Sta bese za prednje? Znam da si nesto premeravao i da si pisao da ti valjda nisu uskladjene sa zadnjim.
 
Jedno pitanje, ne doznajem se toliko, da li su delovi skupi za Ursuse i Zetore ili je nesto drugo ali zasto su tako jeftiniji na internetu? Tipa jeftiniji su od Belarusa koji vaze da imaju dosta povoljnu cenu delova :sta:
 
Nisu uopste jeftini,kad se rad full generalna motora na c360 izadje skoro koliko kosta i za 82-ku npr koja je nekoliko klasa iznad.
 
@борисллав360 од чега је та предња вуча да није од неког Штајера
 
Poslednja izmena:
Zato i pitam bas, nesto mi sumnjivo tu...kao i za Torpeda sto su jeftini a delovi papreni, ima komsija...ipak kako god da okrenes Belarus je najisplativiji
 
@борисллав360 од чега је та предња вуча да није од неког Штајера

Kao što Aco reče,od vojnog Dzemsa i evo 5 godina kod mene radi traktor i nikakvih problema sa prednjom vučom a mislim da je ugradjena negdje oko 2001 god.
Skoro i sa solcom tanjirao i gdje je brdo-strana mora tanjirača da se podiže da bi krenuo jer se ukopava dok sa duplakom toga nema....

IMG_20190524_1759538ad961b28da35371.jpg

IMG_20190524_18000867b1650516afbc38.jpg
 
Nazad
Vrh