Ursus

Pozdrav, da li je neko od vas menjao donju osovinu hidraulike na koju se kace poluge, kod ursusa c 335..Jedna strana mi je pojedena i koleno stoji nakrivo..Probao sam da izvadim osovinu ali sam video da to moram prvo da rastavim sve odgore da bih iznutra dosao do osovine..Koliko je to komplikovano, hvala unapred na pomoci..
Moras otvoriti hidraulicnu plocu, sad ne secam se unutra kako je u detalje...
Znam da je na tu osovinu zakacena opruga koja odredjuje dubinu kod oranja.. kao na imt-u ona ispod sedista.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Moze li misljenje o ovom traktoru? Ursus 904 turbo.
xejuwg.jpg
[/IMG]
aevbkp.jpg
[/IMG]
23rqv0x.jpg
[/IMG]
o765ba.jpg
[/IMG]
2rgc9wn.jpg
[/IMG]
 
Ja bi volio da posjedujem ovakav. Imao sam prilike provozati 904 (stariji model) kao i Zetor 8045 (zamalo pa isti vrag) i jako su mi se svidjeli.
 
Imam 385 sto je skoro pa identican traktor, vec 14 godina. Neke od prednosti su jako jeftini i pristupacni dijelovi (lako odrzavanje). Na trzistu polovnih traktora nisu na cijeni, sta vise jeftiniji su od zetora 7745 iako je ovaj igracka naspram 904 (385). Kod mene je vozio plug 3 x 14 onako solidno (zemlja nije teska za obradu), tanjiracu nosenu 32 diska ne osjeti i spremac Consum 3.2 dobro podnosi. Jos samo da napomenem da ovaj moj nema turba sto znaci da 904 mora biti zivahniji.
Ono sto meni najvise smeta je to sto je nepregledan, neokretan i neprecizan hidraulik.
 
Ursus c360,propusta gorivo dole u karter,tj mesa ga sa uljem.Jel zna neko sta moze biti razlog tome ?,pitali neke mehanicare,neki kazu ne moze preko pvp pumpe nikako da propusta gorivo u karter,dok neki kazu da moze...Pumpa je radjena prosle godine inace.
Inace baca zivo gorivo na auspuh pomalo,uglavnom dok je hladan baci par kapi po haubi pri dodavanju gasa.Dizne takodje proverene na pritisak pre mesec dana ,sve dobre sem jedne koja je pisala,reko odlicno ,problem resen,ali malo sutra,on i dalje upusta pomalo goriva u karter,plus sto dimi kao lokomotiva,a dizne dobre.Jeb.. traktor.

On ima neki nepovratni ventil na povratni vod kod ulaza u rezervoar ,jel moze nesto do toga biti problem ?.
 
mozda ne mijesa na bos pumpi,ali moguce da propusta membrana na ac pumpi,dihtung glave motora,ili postoji mogucnost na gumicama na hliznama-stublinama da propusta
 
Pvp pumpa kod njega ima sopstveno podmazivanje,sipa se ulje u nju,ne dobija od motora ulje,ac pumpa je na pvp pumpi montirana,od nje dobija pogon,a ona je svejedno nova isto kupljena prosle godine.
A spominjes dihtung glave i hilzne,ali kako one mogu imati veze sa gorivom u ulju ?,mozda mislis na vodu ?.
 
Kolega ne radim bas te motore ali princip je isti.
Ako na auspuhu imas zivog goriva znaci da neki cilindar ne sagoreva kako treba e sad iz kog razloga treba utvrditi(losa dizna pa preliva,izgoreo ventil ili neka treca solucija) ali vrlo lako moze da taj visak goriva propusti pored karika u ulje.
 
Sve je to novo ,radjena je generalna u fulu pre 2 godine,zatim pukla radilica pa ponovo rasklapanje i nova radilica,lezajevi itd.Ventili su novi,vodjice istih i 99 drugih stvari,lakse nabrojati sta nije novo u motoru....
Izbacicu mu iz kartera 3-4 litre i doliti novog ulja,samo da zavrsi valjanje sad tokom setve,lak je to posao nema opterecenja,zatim posle ide raskapanje,po 100-ti put....
Znaci na pvp pumpi ne moze upustati gorivo u karter ?.
Hvala na pomoci inace.
Inace kaze mi majstor kako nebitno sto su dizne nove,lako one crknu,a mi imamo nov set u rezervi,pa nek mu i te nove ubaci ponovo,iako ''stare'' nemaju 50-ak sati.
 
Dal je radjeno sto puta ili nikad manje vezno jer cim ima toliko viska goriva da ga baca na auspuh nesto nije uredu.
Dal je do pvp da previse goriva gura u cilindar dal do dizni dal do samog cilindra ali to na auspuhu ne sme da se desava.
 
Pvp pumpa kod njega ima sopstveno podmazivanje,sipa se ulje u nju,ne dobija od motora ulje,ac pumpa je na pvp pumpi montirana,od nje dobija pogon,a ona je svejedno nova isto kupljena prosle godine.
A spominjes dihtung glave i hilzne,ali kako one mogu imati veze sa gorivom u ulju ?,mozda mislis na vodu ?.

Imaš merač nivoa ulja na boš pumpi,izvrneš njega i vidiš da li je u pumpi čisto ulje ili je nafta pomešana sa uljem,obično ako je nafta pomešana sa uljem i ako je u toj meri da ti je nafta već ušla u karter,onda bi na otvoru tog merača od bosch pumpe trebalo da preliva gorivo pomešano sa uljem.A boš pumpa itekako može preko semeringa pogonskog zupčanika da pusti naftu u karter,uglavnom za takvo nešto bude kriva ac pumpa (a i ne mora).
 
Pumpa ima cisto ulje u njoj,nije pomesala naftu.Inace razlog njenog remonta je upravo to bilo,no tada nije pustao ulje u karter.Pumpa je bila prepunjena sa gorivom,plus sto je pustala na prelivno crevo neko dole na zemlju malo nafte svaki put kad se sa veceg gasa spusti na nize obrtaje,bude trag goriva za njim ...
 
Pumpa ima cisto ulje u njoj,nije pomesala naftu.Inace razlog njenog remonta je upravo to bilo,no tada nije pustao ulje u karter.Pumpa je bila prepunjena sa gorivom,plus sto je pustala na prelivno crevo neko dole na zemlju malo nafte svaki put kad se sa veceg gasa spusti na nize obrtaje,bude trag goriva za njim ...
Jedina stvar koja drzi razdvojeno gorivo od ulja je semering na pvp jedino tim putem moze doci gorivo iz pumpe u karter, sve i da pusta ac pumpa pored klipa gorivo moze samo da izbije na preliv pozadi ali nikako kroz semering ako je dobar. A kazes da dimi kao lokomotiva, ocigledno problem sa kolicinom goriva koja se ubrizgava.
AC pumpa nova ili ne?
 
Poslednja izmena:
@Xone
Ac pumpa nova.
Dimi jako dok je hladan,jedino kad se bas razradi u njivi tad manje dimi,ali opet vidi se dim na auspuhu.
 
Jel on redio uopste kako treba posle generalne ili odmah problemi?Moraces da trazis ipak resenje na relaciji pumpa dizne da resis tu dimnost.
 
Poslednja izmena:
Radio je dobro,no nzm tacno kad su poceli problemi.Nakon valjanja cemo poceti od glave ,dizne i ventili ,ako je tu sve u redu,onda pumpa.
 
Nazad
Vrh