Ursus

A jel ima C-335 fabricki grejac?Moj drug kaze da njegov ima fabricki grejac,a nije video jos neki sa grejacem.Jos kaze da je negov 335 dosta brz,brzi od 533 i od prilike ide kao 542.Inace '88. godine je proizveden.
 
A jel moguce da ima neka serija da je fabricki brzi od 533/539?Kaze da u stopu prati 542,a svi znamo da je on dosta brz,a za C-335 u podacima pise da ide oko 23km/h sto je sporije i od 539.
 
A jel moguce da ima neka serija da je fabricki brzi od 533/539?Kaze da u stopu prati 542,a svi znamo da je on dosta brz,a za C-335 u podacima pise da ide oko 23km/h sto je sporije i od 539.

mislim da nema... te novije serije su 330-M (imaju i malo drugaciji prednji most i jos takve sitnice)

http://www.konedata.net/Traktorit/Ursus335.htm

moze malo da se steluje pumpa, pa "dobiti" obrtaj do oko 2350-2400 obr./min, ali to vec nije preporucljivo... i ne znaci mnogo.
 
Pa ne znam onda sta je u pitanju jer ovaj ide maksimalno do 2200o/min.Isto kad je trazio u radnji semering za izlazno vratilo za C-335 nije se hvatao semering na njegov C-335.Sad ispade da on ima neku limitiranu verziju.Ovaj 330M jeste brzi,ali nije kao 542.
 
drugari da li neko ima nekih iskustava,saznanja ili je nesto cuo(bilo sta) . . . u vezi ovih novih 11024? interesujem se za jednog takvog a niko ne zna nekog ko ga je vec kupio,pa ako nesto znate svaka informacija bi mi dobro dosla...

Moje mišljenje je da ih obilaziš u velikom luku. Sve je to samo ne onaj stari URSUS. Kako vidim tu ima svega i svačega na njemu.Iskustvo u 10 tak godina rada sa isto takvim ,, križancem ,, sa Ursusom i MF,doduše ne od 110 ks nego 71 ks.Ali 100 čuda od problema. Hvala Bogu,otišao je iz dvorišta. Samo jedan primjer,dođeš u trgovinu koja ima djelove za Ursus traktore i tražiš bilo što za 5314,a trgovac samo zjeva od čuda. Ne zna za tu seriju. U širok okolici bilo ih je nekoliko,svaki je imao drugačije probleme. Motor,mjenjač,prednji i zadnji pogon odlično,sve ostalo katastrofa.
 
E ajde sad da kazemo nesto o tom traktoru, traktor je ok za sada inace ima snage dosta a trosi kao URSUS. inace taj od 110ks sa 3 brazde vogelom ide od 8,6 do 9,8 km/h dubina 32-35. do sada je bilo par nedostataka ali je servis obavio trenutno svoj posao. Par navojaka teflon trake jer je neko namotao manje u fabrici, pukao PK kais, i pukla cev od kocnica.Udobnost kao u Zapadnom traktoru sto je za pohvalu kada bi se ja struckao u mom rusu kao na pomocnom sedistu koje je direktno na kabini bez opruga i ublazivaca , ja iz rusa nebi izlazio. Hidraulik prva liga .Ovaj ursus se sklapa u BiH.tako da ce delova biti motor je Perkins tu nema problema za delove jer mnogo drugih traktora nosi isti motor(i svuda duuuugo traje). mana je sto je poteznica donja jako niska pa kod oranja moze da ti se desi da nasednes ako je ne skines.
 
ee danas mi covek prica kupio ursusa 360 il 55 neznam tacno sa fabrickim zetorovim motorom prvi put cujem,znam da su slicni???
 
E ajde sad da kazemo nesto o tom traktoru, traktor je ok za sada inace ima snage dosta a trosi kao URSUS. inace taj od 110ks sa 3 brazde vogelom ide od 8,6 do 9,8 km/h dubina 32-35. do sada je bilo par nedostataka ali je servis obavio trenutno svoj posao. Par navojaka teflon trake jer je neko namotao manje u fabrici, pukao PK kais, i pukla cev od kocnica.Udobnost kao u Zapadnom traktoru sto je za pohvalu kada bi se ja struckao u mom rusu kao na pomocnom sedistu koje je direktno na kabini bez opruga i ublazivaca , ja iz rusa nebi izlazio. Hidraulik prva liga .Ovaj ursus se sklapa u BiH.tako da ce delova biti motor je Perkins tu nema problema za delove jer mnogo drugih traktora nosi isti motor(i svuda duuuugo traje). mana je sto je poteznica donja jako niska pa kod oranja moze da ti se desi da nasednes ako je ne skines.
napokon neku i lepu rec da cujem. dejane da li ga ti imas? sta znaci trosi kao ursus?nisam imao prilike nikad da ga koristim,a i kod nas ih malo ima.cini mi se da je malo laksi, mozda bi mu jos koji teg dobro dosao. u majevici kazu da ce kod njih da se otvori servisni centar mozda jos ove god.
 
Ja sam imo križanca URsus sa MF-OM, i bili smo zadovoljni jedini kvar je bio što je bila zablokirala prednja vuča, to se sastavilo i rjesilo popravak je bio 2000€ al se napravilo, i prezadovoljni smo bili moj je 4514 bio kupili smo ga novog 1997, prodan za 11 500€ 2007. dok 5314 serije su imale problema puno vise oko mene ih je bilo dosta i svi su neke probleme imali dok moj nije !
 
malo mi glupo ali izgleda kao grunt moram da se ponavljam sa prethodne strane...ursus 904??? pa da i ja imam traktor za profilnu sliku da ne stavljam fergusona :)
 
pozdrav ljudi imam problem jedan sa ursuzom c355,kad vratim rucicu hidraulike u polozaj da budu spustene poluge rucica ne stoji gde bi trebala da stoji na sredini nego oce skroz napred i prilikom oranja zabada nenormalno duboko plugove pa sam primoran da ceo dan drzim rucicu rukom kako bi mogao da orem -.- sta bi to moglo biti unapred hvala :)
 
Probaj ovaj dio gdje ide topling klimati.Ako se puno hoda onda ti je vjerovatno pukla balansna opruga(torzia).
dsc04974-kopija.jpg
 
Malo sam vec dosadan,al ne vredi svasta se kod mene desi.Ovog puta izgleda da sam ja krivac.
Radi se dakle o ursusu C360.Moram pitati prvo ovo.Na kucistu pumpe za gorivo( pumpa visokog pritiska)da li je ubacena biksna sa navojem gde se zavija prelivni ventil i crevo?
Naime meni prska gorivo na tom mestu,tacnije izgleda kao da je na kucistu pumpe,pa sam odmah pomislio da sam previse pritegao pa je napuklo kuciste,medjutim kada sma malo pazljivije pogledao izgleda mi kao da se prelivni ventil ne zavija direktno u kuciste vec u biksnu koja je na neki nacin ubacena na kuciste.Pa tako izgleda da je popustila ta caura i curi pored nje.Jel ima ko neki predlog kako bih mogao to da sredim?
Cuo sam od jednog bosiste koji mi je radio pumpu misljenje da je ta caura celicna i zavijena u kuciste.Ali ako je tako sta dihtuje tu?Jel lem u pitanju ili neki konus iili nesto trece?Ili sam razje..ao poprilicno stvar?
Hvala unapred.
 
Nazad
Vrh