Unutrašnjost štala

Odg: Unutrasnjost stale???Pomoc??

kombajner je napisao(la):
Pozdrav... planiram da prosirim sa ocem broj muznih krava za jos 20 komada, imam objekat ali me zanimaju vezovi? moze mi neko reci dal da pravim vezove ili znate gde mogu da se kupe i koliko je komad? ako neko ima br nekog coveka sto ih pravi neka postavi, takodje bih zamolio da uslikate vase vezove ili da postavite slike vezova da bih video kako bih to mogo da uradim kod sebe, hvala unapred!!!

Evo nekoliko slika kako izgledaju vezovi za krave koje smo pravili:

2i7672d.jpg


m8z1a8.jpg


169hl36.jpg

U podu je ubetonirana armatura 12 u obliku slova Ω i na koju je zakacen donji kraj lanca. Izvinjavam se sto slike nisu jasnije, ali manekenka nije htela da miruje, umalo aparat da mi pojede. :cao:
 
Odg: Unutrasnjost stale???Pomoc??

@ banatski ti si ih pravio ?? kako si iskrivio te cevi izmedju krava sto se vidi na prvoj slici ? ili si ih takve kupio?
 
Odg: Unutrasnjost stale???Pomoc??

Nisam ih ni krivio, vec sam samo izmedju te dve cevi - vertikalne i horizontalne zavario segment istog precnika u obliku kolena, koji sam kupio gotov zajedno sa cevima.
 
Odg: Unutrasnjost stale???Pomoc??

banatski je napisao(la):
Nisam ih ni krivio, vec sam samo izmedju te dve cevi - vertikalne i horizontalne zavario segment istog precnika u obliku kolena, koji sam kupio gotov zajedno sa cevima.
aha verovatno mislis na hamburski luk... ipak cu i ja tako sa njim , krivljene su skupe i ne isplati se a o gotovim vezovima nema ni price... 125 evra sa pojilicom 105 bez. samo da vezujes kravu oni i montiraju!! al 20 krava 2500evra mislim da je mnogo
 
Odg: Unutrasnjost stale???Pomoc??

Ja sam ovo pravio 2007. godine, i mislim da trosak za takodje 20 krava nije bio veci od 300 E, nisam siguran...
 
Odg: Unutrasnjost stale???Pomoc??

banatski je napisao(la):
kombajner je napisao(la):
Pozdrav... planiram da prosirim sa ocem broj muznih krava za jos 20 komada, imam objekat ali me zanimaju vezovi? moze mi neko reci dal da pravim vezove ili znate gde mogu da se kupe i koliko je komad? ako neko ima br nekog coveka sto ih pravi neka postavi, takodje bih zamolio da uslikate vase vezove ili da postavite slike vezova da bih video kako bih to mogo da uradim kod sebe, hvala unapred!!!
ta armatura 12 ce se otkinuti ili ce ga krava presoliti - prezuljati pogledaj malo koliko su otisle da ti ne bi doslo do havarije u stali ko kod mene :cao:

Evo nekoliko slika kako izgledaju vezovi za krave koje smo pravili:

2i7672d.jpg


m8z1a8.jpg


169hl36.jpg

U podu je ubetonirana armatura 12 u obliku slova Ω i na koju je zakacen donji kraj lanca. Izvinjavam se sto slike nisu jasnije, ali manekenka nije htela da miruje, umalo aparat da mi pojede. :cao:
Post je spojen: [time]1299325560[/time]
_________________________________________________
ta armatura sto ti je ubetonirana krava je presoli-prezulja polgedaj malo koliko su potrosene da ti ne bi doslo do havarije u stali ko kod mene :cao:
 
Odg: Unutrasnjost stale???Pomoc??

potinger ima i drugačije rešenje za to jer i meni je isto tako ubetonirano pa sam sad radio drugačije i lakše slikaću sutra
 
Odg: Unutrasnjost stale???Pomoc??

todor je napisao(la):
potinger ima i drugačije rešenje za to jer i meni je isto tako ubetonirano pa sam sad radio drugačije i lakše slikaću sutra
ja saam posle toga stavio tiplove u jasle 10 mm i rijesio problem
 
pozdrav!napravio sam stalu novu za dve krave bice slika kada je kompletno zavrsim e sad ne znam koji nacin je najbolji za jasle!!!!!:haha::haha::haha::haha::haha::haha:??jedino sto znam da ce biti dugacke 2.7 m a ne znam kakve da napravim.ako neko ima neki predlog naka mi kaze a i neka slika bi bila odlicna pomoc!
 
ovako po svetskim principima, najbolje za kravu, je da jasla budu samo 15-20 cm podignuta od poda, po jednoj kravi potrebno je 1,15m sirine jasala odnosno lezista za vezani sistem. Jasla treba da budu u obliku slova u kada gledas iz profila da ne bi hrana zaostajala po uglovima. dubina jasala je obicno 45 cm + onih 20 znaci oko 65cm od poda do gornje ivice jasala. s tim da je na sredini tih 1,15 sirine ostavljen otvor da krava lakse furne glavu i tu ti visina zida nije 65 nego 40 kada gledas od strane kako krava stoji ima oblik slova v samo sto je donji kraj odsecen _/
evo ti dve skice ali nisam tehnicke strike pa mi malo losi crtezi. Inace kada krave leze i drze glavu u jaslima onda balegaju u kanal i leziste je dugo 1,5m a kao ne onda se ostavlja 1,75 ili najcesce 1,65.
pozdrav i uzdravlje da lepo napravis :)
50gvmx.jpg

2i8u8si.jpg
 
a da nemanja zaboravi da kazem ja planiram da ipak ne vezem kravu tako vec kao sto je i sada vezana klasicno beocug za jasle,lanac za beocug i lanac za vrat pa se plasim da krava ne udje u ovako plitke jasle a inace princip jasala je po meni odlican jos jednom hvala ti.
 
Ja moje vezivam sa štranjkama i obavezno za rogove-Imao sam prilike da mi se 2 bika od preko 600kg umrse tako što je jedan proturio nogu ovom drugom kroz lanac na vratu-sreća pa sam bio kući (morao je da radi avion jer je već bio iskolačio oči.
Ovo kako je Banatski uradio je dobro jer je svako drlo odvojeno boksom
 
kada vezes kravu za alku na jaslima i dugackim lancem onda ona jede na jaslima i balega, a kada treba da legne ona se udalji od jasala i pravo sa vimenom leze u onu balegu, e zato se prave ona niska jasla i kratka lezista, da krave drze glave u njima i balegaju u kanal a zbog ogranicenosti kretanja pustaju se svaki dan na po sat.dva u ispust.
@zoran
zbog mrsenja i zatezanja svaki lanac treba da ima obrtusu, bez toga vrlo brzo nastaju problemi a sto se tice proturanja noge u lanac tu mora da se vodi racuna da svako grlo bude na 1,15 od drugog a da duzina lanca od alke na jaslima do obrtuse na vratu ne bude vise od 50cm i tako nema problema . Moji su imali farmu za tov koja je bila po vezanom sistemu i nikada nije jedno tele ili posle bik ugazio drugom u lanac, mada bilo je urastanja i kidanja lanaca a vise puta su i dedi ukljestili prste dok ih je popustao. Pre 20g su je prepravili u farmu za slobodni tov i vise tih problema nemaju :) ostala samo poneka alka na jaslama, dobar deo njih pojela rdja :)
 
ja bi samo malo dopunio nemanju njegov princip je dobar ali bi mu samo vezanje ispravio i umjesto garbnerovog veza stavio noviji a to je vezanje lijevo i desno za cev pokazalo se puno bolje ja sam napravio novu štalu i imam tako
w2myat.jpg
 
poadrav ljudi!izvinite sto me nije bilo ova dva dana,imao sam problem,zapalio se dedi kec tj.zastava 101 srecom nije mnogo pa sad to popravljam.ne znam gde mi je d... a gde glava.pankin ako je ovo tvoja farma?ovako ja nesto sam zamislio molim te reci mi kolika je visina ovog betonskog ,zidica,ispred krava i kolika je visina ove horizontalne cevi?da li je leziste krava u nivousa ovom stranom u koju sipas hranu,ne vidim dobro?
 
Po preporukama ovaj prednji zid je 30-35 cm u kombinaciji sa kratkim ili srednjim (lošija varijanta zbog higijene) ležištem. Dno jasala bi trebalo da bude 10 cm iznad nivoa ležišta. I moja štala je adaptirana po isto principu samo su ležišta srednje duga i mnogo više je potrebno zaodržavanje higijene. Ali je ishrana maksimalno olakšana, pola sata dnevno sve se odradi ručno.
 
visina hranidbenog hodnika je 8-10 cm višlja od ležišta a ono nije betonski zidić već fosna jelova široka 30 cm na ležištima su gumene prostirke i iza njih kanal s rešetkama prepolovio sam posao od kad sam u toj štali
 
Nazad
Vrh