Univerzal

pozdrav imam problem s univerzala 453 vidi brdo pre nego sto dodje do njega pumpa radjena dizne ventili i opet isto traktor ima nepunih 800sati znaci praznu prikolicu nemoze prvom da vuce ako neko zna stabi moglo da bude bio bi mu zahvalan
 
Jel ima gde da se nadje univerzalov reduktor sa remenicom za pogon banseka?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
pozdrav imam problem s univerzala 453 vidi brdo pre nego sto dodje do njega pumpa radjena dizne ventili i opet isto traktor ima nepunih 800sati znaci praznu prikolicu nemoze prvom da vuce ako neko zna stabi moglo da bude bio bi mu zahvalan
Ja sam imao taj problem,radjena je bila pumpa i posle toga je bilo isto kao kod tebe jedva sam sebe vukao a crn dim gurao kao lokomotiva i kad sam vratio pumpu kod majstora ispalo da je problem bio u onom ekscentru i leptiru što napaja glavu gorivom ne znam kako se stručno zove, nije davao dovoljno pritiska iako je bio stavljen nov zamenio ga ponovo i proradio kako treba mislim da se zove transfer glava
 
Da li ima ko ovakav reduktor?
6ac0820ae5b1be965fe616e18f73f181.jpg


Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pozdrav drugari imam problem pa me zanima da li je neko imao iskustva sa necim slicnim UTB 445 80god alternator ne puni. Servisiran je vise puta u pitanju je fabricki sa odvojenim reglerom. Rekose mi da moze da se ubaci od zastave 101 samo treba da se prepravi nesto u instalaciji posto imam jedan ispravan povezao bih ga ali treba pomoc ukoliko je neko vec to radio.Hvala
 
Treba ti samo dve zice da bi ga povezao, direktno + koje uzmes sa kabla na alnaseru i druga zica sto ide od kontakt brave preko kontrolne lampice

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Pa ne mora biti baš od Zastave 101. Uzmi onaj koji je najdostupniji npr. Bosch alternator što ide na golf 2, opel kadet, ford...
 
Od zastave pase bez ikakve prepravke

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Sredio sam hvala svima na pomoci namontirao sam od 101 samo sam morao da zamenim kontrolnu lampicu zato sto original ima jedan kontakt , namontirao sam od 539 i radi super. Sada mi treba jos jedna pomoc ako nije problem posto nije traktor pored mene a trebalo bi nesto da napravim da li neko zna koliki je precnik rupe na polugama hidraulike gde se kace prikljucne masine(plug i sl) i da li je isti kao na 539 ? Hvala
 
Pozdrav drugari. Da li ima neko da proda od vas Šajbnu od univerzala?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pozdrav za sve članove ovde sam noovi,imaam univerzal 445 1976. Godina sa 3000 rh nakon generalke koja je rađena na 14870 rh,prije generalne mjenjane su karike jednom,štelani ventili 4 puta,2 puta rađena bosch pumpa i dizne.
 
Pozdrav ,
Dali ima negde u Srbiji da se nadju delovi za Universal 683 DT ?
Radi se o delovima motora tj delovi za balanser uljane pumpe .
 
Bio sam kod njega ali ne moze nabaviti osovinu koja je izlivena sa zupcanikom i koja sluzi za pogon balansera i uljane pumpe , pa sam mislio ako ima jos neko da pokusam .
Nabavio mi slicnu ali ne odgovara jer je od 550 i kraca je za 2,5 cm
 
Nazad
Vrh