Univerzal

Alnaser stavljen u subotu,od tada nije paljen hladan,tek danas,tako da nisam znao da mu grejac nije ni trebao,a ranije nije mogao bez njega i kad je toplo.
 
Pa kako pali bez grijaca? Ovo je po meni u neku ruku polijeno paljenje sa grijacom. Nemoj me pogresno shvatit, na ovoj temperaturi bi trebo sastavit bez icega u 3 kruga.
 
Koliko sam shvatio ovi, Univerzali i FIATi (po cijoj je licenci je radjen Univerzal) tesko pale bez grejaca. Zasto je tako, ne znam. Stari FIATi imaju instalaciju na 24V, bar je tako na ovom sa kojim sam ja radio. Pali veoma lepo iako motor malo duva na iber, ali opet mora grejac. Motor je 4 cilindra, nekih 40-50 konja, ne znam tacno, a radi veoma lepo i nije ni bucan:ppozdrav:.
 
Nisam ga probao bez ali bi sigurno vise verglao_Opet cu reci da motor nije otvaran od 79-e i da propusta i kopresiju pomalo.I dokle god ne trosi ulje i vuce dobro necu ga dirati.
 
Evo kako pali moj 445 sa akumulatorom od 75 A.Kada mu ubacim od 100 A hoće da ga prevrne kada zavergla.
 
Stigla bosh pumpa ugradio je i stanje gore nego pre sad ne samo da nece da pali vec i lose radi kao da nema snage .Lenj na gasu sacuvaj boze e sad ja vratio pumpu kao je bila pre skroz prema motoru u predpaljenje nema veze sa onim crtama da li da probam da je okrecem malo ?
 
Ma pijano govedo. Da je pametan neko od ovih da mu zalepi 2-3 seljacke da ga malo opameti. Stvarno dobri traktori, аli i cene dobro napumpane.
 
Imali živih ovde :)

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh