Uljana repica 2021/22

Kod vas se ovako radi? Da čekamo da se uradi prvo pšenica? Piši iskustva za sebe, ne važi to na svim terenima. Konkretno kod mene, psenica gde je predusev uljana repica je još u voštanom stanju, počinje da se stvrdnjava. Uljana repica mi je skinuta sa 8% vlage. Da li sam trebao prvo da skinem psenicu? Inače psenice gde je predusev suncokret se skidaju uveliko i daju 1500-2500 kg/kj. Inače do sada skinut Arhitekt prosek nešto preko 2t/kj, ostaje za skidanje Dariot.
Ako, nisi imao, zelenih mahuna to je druga stvar. Mi smo radili inace fungicidom i bilo je zelenih mahuna sve dok se zito ne skine barem na nasem terenu. Mozda drugdje nije tako no neovisno o tome, uljana se treba cekato da dobar dio donjih mahuna uzrije
 
U kojoj fazi repice si radio fungicidom i kojim? Pre cvetanja, u cvetanju ili posle cvetanja? Radim joj sve što je do mene.
 
U kojoj fazi repice si radio fungicidom i kojim? Pre cvetanja, u cvetanju ili posle cvetanja? Radim joj sve što je do mene.
Odustao sam, od nje unazad 2 godine, ali, dok smo radili kakk kad ispadne. Nekad u 30% cvatnji nekad u 90% cvatnji. Struka kaze da je najbolje uhvatiti u fazi 30% cvatnje a meni su prinosi najbolji bili kad je u 90% cvatnji bila.
Pictor 0.4 po ha, kad sam isao 0.5 nikako, da uzrije
 
Poslednja izmena:
Skinuta danas repica ja prezadovoljan!
Prinos 2488kg/kj povrsina 5kj. Sorta lg Arhitekt.Djubrenje : 150kg 8:16:24 i 2x150kg amosulfan. 3x insekti,1x slash i1x zamir fungicid.
Sa obzirom da je prvi put sejem i da sam o njoj znao samo da je to ono zuto sto se snajke slikaju, vise nego zadovoljan
 
Dok sam ju sijao,isao sam oko 30% *kad se otvori.....htio bi opet,al se bojim insekata,ovdje kod mene sto su imali, pricaju kako nece vise.....ili je to bila samo losa godina
Odustao sam, od nje unazad 2 godine, ali, dok smo radili kakk kad ispadne. Nekad u 30% cvatnji nekad u 90% cvatnji. Struka kaze da je najbolje uhvatiti u fazi 30% cvatnje a meni su prinosi najbolji bili kad je u 90% cvatnji bila.
Pictor 0.4 po ha, kad sam isao 0.5 nikako, da uzrije
 
Dok sam ju sijao,isao sam oko 30% *kad se otvori.....htio bi opet,al se bojim insekata,ovdje kod mene sto su imali, pricaju kako nece vise.....ili je to bila samo losa godina
Vano su odustali, sad odustaju mjesta koja su udaljena 100 km zracne linije od mene. Stalno se siri kupusna muha.
Zapadna Hrvatska i dalje sije uljanu i dalje imaju 4 i nesto tone po ha jer nemaju problema s ovim nametnikom. Da im on dodje isto bi odustali vjerojatno
 
Danas vrsio po drugi put se islo vrsiti 8jutara i opet 2jutra ostalo jer ima zelenih mauna.Prinos 12metara na 1jutro.Mislim da je zavrsila kod nas uljana..
 
Repica zavrsena pre nekoliko dana, kakva je godina bila ja sam zadovoljan krajnjim rezultatima.

pionir 279 - 4.1t/ha vlaga 7
kws umberto - 3.8t/ha vlaga 8
kws hybrirock - 3.7t/ha vlaga 6
Lg Arhitekt - 3.5t/ha vlaga 8

Sad u novu pripremu polako za koji dan, od mene toliko. Aj zdravo
 
Kojim osnovnim djubrivom i u kojoj količini planirate da djubrite budući usev repice?
 
Nazad
Vrh