Uljana repica 2021/22

Ovo je najbolji način zaprašivanja semena insekticidom, bar po mom mišljenju.1.500.000 zrna imaju veliku površinu i treba dodati dosta vode da bi sredstvo došlo na svako zrno.
f7be93816a8d2c53d96e3854ea4589a5.jpg
 
tako i ja radim,imam mesalicu samo za to,napravim speciju u litarsku malu prskalicu sto zene koriste za cvece,nadrukam i diznu podesim na siroko prskanje i vatra.....
 
Sta se bojite buvaca.....ne daj Boze da vam uleti moljac e tu ste obrali bostan.Hemija skupa ko otrov a generacija puno..
 
Ja imam pola semena lumpiosom zaštićeno,da li da ga doradim sa gaučom ili da budem miran.
 
Da to nije lumiposa!? Mi takav kukuruz jos tretiramo ako je kriticni predusev recimo stnjiste sa gauchom za svaki slucaj!
 
A na osu listaricu ste zaboravili??pa sta tek njene larve rade......e to je pitanje sati,ako zakasniš....naxebo si.....
 
Razumemo se da ima mnogo insekata koji prave štete usevima i uglavnom su već aktivni tako da će trebati dobro pratiti usev da ga žgadija ne bi pojela i urnisala. Nije za ovu temu ali ima i ovih gusenica na prosu:
6bb5f2100c15e833a9190f255e6a8e84.jpg
 
Nazad
Vrh