Uljana repica 2019/2020

Krenulo je...... Sutra prskanje

 
Jel ziva ?
Nalazila se po koja, ali mrtva. Jutros je ovde bio dobar mraz. Savetovali su me da sacekam sa bilo kakvim insekticidom jer samo jedna aktivna materija moze od 5 C.
 
Da li bi valjalo korove uraditi imam na jednoj njivi goruaice podosta,a vidim lepo vreme javljaju ili da čekam ?
 
Jel ziva ?
Nalazila se po koja, ali mrtva. Jutros je ovde bio dobar mraz. Savetovali su me da sacekam sa bilo kakvim insekticidom jer samo jedna aktivna materija moze od 5 C.

Žive, negdje ih ima više, negdje manje, a na jednoj njivi sam našao samo jednu, nju ću ostaviti za kasnije.... kod nas preporučuju prskati, sutra temperatura do 11, a u utorak do čak 17....samo pipa, sjajnika još nema....
 
Nije kasno jos za presejavanje.
91ae3fcc3e68b32c844f914bdccc43ee.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Trazio sam pipu, ali je nisam nasao. Cuo sam se i sa nekoliko zastitara ni oni je nisu nasli. Pratimo dalje.
 
Danas opet naišao na parcelu gdje ih nije bilo, ni danas ih nema, najavljuju slijedećih dana temp 10-12 stupnjeva, pa ću pratiti.....
Ta parcela je zasijana sa dekalb imperial CL, i na nju neće pipa, al ima miševa... Za sada

Al nije to sve, moram rješavati i miševe, ima na nekoliko mjesta, druga njiva sa dekalbom.....

Kws Hybrirock, na njoj još nema miševa
 
Neka žurit, čuvaj insekticide za malo ozbiljnije napade. Ionako imamo malo aktivnih tvari na izbor za korištenje u uljanoj repici, a od 20.04. nam ukidaju klorpirifos (Nurelle, Chromorel…). Bit će čupavo sa repicom i kukcima.
 
Bilo ih je, nisam htio ostaviti, išao sam sa Direktom, ide 0,1litra na hektar, za oko 45€ izađe 10ha.....rano je to krenulo, što će tek biti kasnije.... Plus što nećemo smjeti koristiti određene insekticide, past će proizvodnja repice, to je sigurno....
 
I moju urnišu miševi ali daleko manje nego prošle godine.Ovu živuljku smo uhvatili u letu na njivi a to je?
150b89aafdf16870ae9fee32727f0419.jpg
5dd4b7934e77f55c4afb5631fd511977.jpg
d2982bc2d38426346dc8725b3f271a8d.jpg
 
Ubusi se u stablo i onda pravi dar-mar. Nisam siguran koliko ih treba da prave stetu, ali treba biti spreman sa Nurelom da se intervenise jer ce se svakako broj samo povecavati usled ovog toplog vremena. Na vezi sam sa dva-tri zastitara koji prate brojnost pa cemo cuti.
 
Nazad
Vrh