Uljana repica 2019/2020

Orano je, ali predusev je bila repica a pre toga pšenica, znači hemija nije.
 
Moja je sejana 17.09 pa je kao tvoja Ivane, a drugar je sejao dan ranije (ponovljena setva) pa je značajno manja.... odnosno malo je veća od ove manje sa slike. Čini mi se da kod repice pri setvi tj nicanju, svaki očin joj smeta a kasnije kad uhvati zalet onda je kao korov.... kao što bi jedan moj rođak rekao.


Ma 200m dalje, sijana pola sata kasnije od ove, sasvim druga priča, teško nicala, sada je ok, al je manja od ove..... Ovoj sa slike predusjev ječam, nije prskan, a ttoj drugoj predusjev grah, koji je tretiran herbicidom.....
 
Evo malo lepe repice, slikao danas u Bijeljini
a1f39ba809fd9c9ec07d7d6aa2054b9e.jpg


Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Ja sam obicno uvek isao krajem februara, ali ove god umesto prehrane radice izgleda tanjiraca, jako to lose izgleda. Srecom pa sam samo jednu parcelu sejao, susa odradila svoje
 
Severno bačvani su (smo) malo specifični.... Sve radimo ili prvi ili među prvima pa tako se i godinama praktikuje bacanje uree oko Nove Godine, po pšenici a pogotovo repici.
 
I ja planiram raniju prvu prihranu, ali sta vredi kad nema kise ni snega. Nema svrhe bacati ureu da stoji na ovom mrazu, pola ce ispariti. Mora biti nekih padavina da bi se azot ubacio u zemlju.
 
Neki stručnjaci kod nas kazu da treba baciti ranije Ureu, pošto su biljke jesenas jako iznapredovale i potrošile su dosta hrane.E sad dali je to tako ili nije vreme će pokazati. Ja sam pola pobacao ostatak ove nedelje.
 
Kod mene je nikla 90% a velicine je kao ova tvoja tj mala je, evo zaoravam je. Iskreno, od takve repice ne treba ocekivati nesto.Kod mene bili par strucnjaka iz pss vrsac, basf puhar,kws svi su mi rekli da je ostavljam.Ali ne bih da se kockam sa tolikom povrsinom.
 
Ja imam jedno 40kj da presejem.
A ovo bi ostavio,moze da se nagura,sad treba sve ispocetka da ulazes,a kakva ce biti godina?
Takve sam imao prosle godine,sa rodom 1500-1600kg/kj.
 
Ne znam koliko repica moze nadoknaditi prinos grananjem i retkim sklopom.Znam da je Kite u Madjarskoj imao oglede sa 150000-200000 biljaka/ha sa odličnim prinosima.Da li si računao broj i sklop niknutih biljaka? Znam da je osnova za dobar prinos-dobar sklop u nicanju,to važi za sve kulture.
Ja planiram prehranu sa An-om tako da ne žurim.Uradiću N-min i u repici da čujem šta će struka i nauka da preporuči.
 
Kod mene je nikla 90% a velicine je kao ova tvoja tj mala je, evo zaoravam je. Iskreno, od takve repice ne treba ocekivati nesto.Kod mene bili par strucnjaka iz pss vrsac, basf puhar,kws svi su mi rekli da je ostavljam.Ali ne bih da se kockam sa tolikom povrsinom.

Ako ti je dobar sklop a 90% nije los sklop onda ti je pun promasaj sto preoravas,al tvoja je pa moze ti se.....
 
Ne znam koliko repica moze nadoknaditi prinos grananjem i retkim sklopom.Znam da je Kite u Madjarskoj imao oglede sa 150000-200000 biljaka/ha sa odličnim prinosima.Da li si računao broj i sklop niknutih biljaka? Znam da je osnova za dobar prinos-dobar sklop u nicanju,to važi za sve kulture.
Ja planiram prehranu sa An-om tako da ne žurim.Uradiću N-min i u repici da čujem šta će struka i nauka da preporuči.

Podeli sa nama sta kaze struka.
 
Nazad
Vrh