Uljana repica 2019/2020

Aca97

Član
Učlanjen(a)
21 Avg 2016
Poruka
2.084
Lokacija
Vlaski Do, Smed. Palanka
Ii polako se vec spremamo za novu sezonu repice, obleti godina ocas posla.
Ostajete pri istim hibridima ili stizu neki noviteti? Ja ostajem i dalje veran Artogi a ubacujem za probu pionirov 240 cl, ove god cu malo manje posejati repice zbog plodoreda.

Ovih dana zavrsio sa oranje i odmah prosao jedan prohod tanjiracom.


 
Ja cu pola povrsina kws umberto odusevljen sam sa njim bio. Priprema sibica pa tanjiraca ili gruber,i 2,3 prohoda teska drljaca i setva predsetveno 6:12:24 200kg/ha.
 
Setva ce zavisiti od vremenskih uslova, a takodje i finalna priprema. Osnovno je sve uradjeno, ali mora pasti malo kise da bi se moglo spremiti do kraja i kako treba.
 
Repica kod nas ostaje i dalje vodeca kultura,s tim da ove godine ide skoro sva na strniste,nece biti monokukture samo manji deo,od hibrida ostavljamo Artogu a izbacujemo Arsenal i Exalte i uvodimo 2 nova hibrida Architect veci deo i Anniston na manji deo.
Naravno nadamo se padavinama da uopste uspemo da pripremamo i da je sejemo.

www.kombajniranje-claas.business.site;
 
Evo slike jednog ogleda iz susednog atara,kako je to izgledalo u zetvi i naravno rezultati.
Tu u tom delu atara je jesenas pala jedna kisa,mada ubistom ataru su skidali po 1t po ha tako da ima i jako puno i do tehnike.
a0f5f3bb8b2b470dab44fa0af281fc9b.jpg
ed858ebeaf51e3c08258acc204e11cc1.jpg
45ba3d6d52ada5aeb9243f01dc2bb028.jpg
c8935ee7d623540300b2701e55784785.jpg
7688c4be920a3ae576b2eaaff37274e8.jpg


www.kombajniranje-claas.business.site;
 
Kakva su vam iskustva u setvi repice u monokulturi?Ja cu preskociti ove godine repicu,jer na svim parcelama gde je psenica imamo jos vode i blata i ne bih da rizikujem sa pripremom,jbg
 
Drago mi je za Memori CS da posteno radja ostalo mi seme od prosle godine,
Ajmo opet u prvi razred pa malo i ako nas Bog pogleda bice to dobro

- - - - - - - - - -

Repica kod nas ostaje i dalje vodeca kultura,s tim da ove godine ide skoro sva na strniste,nece biti monokukture samo manji deo,od hibrida ostavljamo Artogu a izbacujemo Arsenal i Exalte i uvodimo 2 nova hibrida Architect veci deo i Anniston na manji deo.
Naravno nadamo se padavinama da uopste uspemo da pripremamo i da je sejemo.;
Daj rezultate repice iz monokulture,kako je rodilo?
 
  • Like
Reagovanja: jan
I ja sam imao prosle godine 40% u monokulturi i prinos je bio bolji nego gde su bile strnjike.Odusevljen sam bio, sejao sam cak i 3x godinu u monokulturi ali zbog suse nije nikla prosle godine pa mi pokvarila plan, a bas sam hteo 5ha da probam 3godine za redom repicu na repicu. Uz dobre agrotehnike ne treba se plasiti bolesti.
 
Sta radite od osnovne obrade kod setve repice u monokulturi? Orete ili tanjirate ,pre spremanja,? Jako se dvoumim oko setve repice na repicu,bojim se ponovne pojave velikog broja buba. Ili mozda gresim?

- - - - - - - - - -

Mozda neki savet?
 
Mi smo isli odma posle zetve kratka tanjiraca,pa posle 10-15dana kada krene repica i sitna trava jos jednom kratka tanjiraca i posle kembridz valjak da se cuva vlaga.
Rasturanje djubriva osnovnog pa oranje i 2 pripreme germinatorom i setva bez diranja zemljista.
 
Repica trazi posteljicu dole spremnu i od gore 2 prsta sitne zemlje.Inace uzet dekalb exalte i kws umberto.
 
Bilo je 3 parcele uz sam taj put sto su bile bas ocajne,ne znam cije su ali su bas bas katastrofa,karikirao sam prinos ali to nije moglo ni puno vise roditi.Ne nadjem sliku sad,ako pronadjem okacicu,10 setak biljaka po m2 koje em je buba pojela em nisu bile razvijene.Koliki je prosek kod tebe?
 
Ah, da znam. Dve kod pruge i jedna kod ogleda..... Kasne setve, kiše nije bilo.... Ona blizu ogleda je podignuta i posejan kukuruz a ove su ostale do kraja ali nzm koji je prinos.
 
Koje gnojivo bacate pred sjetvu i s čim idete u prihranu i kada? Nisam još sijao uljanu, pa bi možda probao, ovih dana je palo dosta kiše i odlično se ore, može se dobro pripremiti zemlja, pa mislim da probam, a sjetvu mislim obaviti sa olt pneumatskom sijačicom na 35cm......
 
Nazad
Vrh