Uljana repica 2018/2019

Ljudi ,ne nasedajte na ucene kupaca repice.
U Nemačkoj i evropi posejano ove godine manje za 1mil. ha. nego 2018 godine.

To nije roba koja se cuva i dzabe prinos kad je 1 covjek u drzavi (tako je i kod nas) rekao da ce biti toliko i toliko. Briga njega sto umjesto 20-25mwteri po jutru a 20 je minimum za onakvu uljanu kakvu po slikama vidim treba da curi.... ono curi 14.5 meteri. Kad uzme ulog i ovu jadnu cijjenu nemoze se ni pokrit.... mi imamo poticaj u rh, pa bi sa takvim prinosom a cijena ce bit ko kod vas bila 0.... znaci njih ne zanima i da imamo 5 meteri po jutru... jedino sto ovdje vidim je da se ne ponovi ovako losa godina....
Nagodinu ide smanjenje sigurno od 25%povrsina na razini drzave. Ako podbaci i nagodinu ovako ja ju ne planiram jedno vrijeme sijati.... mozda onda cijena ode gore kad ne budu imali kolicine...premda vise vamo nista nije pravilo.
 
Arsenal,mozda sutra probamo da vidimo vlagu.
56cdc5b2262cff7ea60ad20befa9aa1b.jpg
49c5a9bb7595b78c7f7c0faa162b5af0.jpg


https://kombajniranje-claas.business.site/
 
Danas 60% povrsine uradjena desikacija traktor i prskalica 30metara zahvata,za 5 dana kombajn u njivu.
 
Kod mene je otprilike 1/3 mauna zelena,koliko tu treba vremena da sve sazri?
 
Koji je hibrid u pitanju i koliki je ovde prinos?Da li ima uopste zelenkastih mahuna kod tebe ili je sve ovako lepo jednako zrelo kao sa slika?
 
Sorta Lg arsenal,danasnji saldo 1450 kg po jutru,zelenih mahuna nema,a 80 posto stabala je trulo i izbuseno od pipe,a i ima puno mahuna trulih od one muve kupusne mahune,nije radjena zastita fugicidom. Prskana 3 puta jesenas,i sa proleca 3 puta. Nikada nismo radili repicu a da je stablo trulo, deformisano uvek je bilo zeleno ,kao kod Ace na slikama. Nisam pametan ali godina za repicu nije,od jesenas i teske suse ,pa do najezde insekata i loseg vremena sa proleca,dobro smo i nesto skinuli kod nas ima parcela gde nece biti ni 500 kg po jutru
 
Ja da imam ovakvu vlagu, nista ne bi razmisljao, ali kod mene u zadnja 3 dana palo preko 80 litara kise po kvadratu!!!!!!
 
Danas uradio jednu parcelu 1.7ha Artogu vlaga 9.6% idealno za zetvu. Sutra ce mo videti sta vaga kaze, mada od nekog rekordnog prinosa tesko, odokativno ce biti oko 3.2 - 3.5t/ha sto bi na ovu god i super bilo. Pionir i dalje na cekanje, jos je zelen





- - - - - - - - - -

Predao jutros, za sada 3350kg/ha Artoga
 
Danas kosili vlaga 6.5 do 7.5 prinosa od 10metara po jutru 17,18 nista od rekorda prašina crna kombajn pocrneo.
 
Nazad
Vrh