Uljana repica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mora bar na jednoj strani da ima i +produženi sto,to sve zbog lakšeg rada i da bude što manje gubitaka na hederu...:ppozdrav:
 
Tati je kombajner pricao da posejemo uljanu repicu. On kaze da moze da je skida sa Z142 ali nisam ga pitao ima li opremu sto ide na heder. Kako sam shvatio malo citajuci temu, bez produzenog stola i bocne kose rastur je bas veliki.
 
Repica nije psenica, soja, kukuruz, ili suncokret. Pre svega dobar heder pa onda dobro zadihtovan kombajn.
 
Bilo bi lep kada bi se javio neko ko je radio repicu sa Zmajem. Kombajner je rekao da moze da je radi sa Zmajem ali nismo nesto previse pricali jer su pritisle druge obaveze.
 
Jel može repica da se vrše bez bočne kose sa običnim hederom tj. zmaj 142

Moze , ali imas i gubitaka.

- - - - - - - - - -

Bilo bi lep kada bi se javio neko ko je radio repicu sa Zmajem. Kombajner je rekao da moze da je radi sa Zmajem ali nismo nesto previse pricali jer su pritisle druge obaveze.

Ja sam radio sa zmajem 142 pre 5 god moze da se radi , ali treba dobro da se zadihtuje repica ti kao voda ako nailazi na neku malu rupicu moze lepo da procuri tuda. E sad radio sam sa njime kad mi je bila kad sam imao do 1800-1900kg po jutru sve sta sam imao preko nisam smeo sa njime da radim. Ali bocne kose i produzeni sto su prava stvar kad je zetva u pitanju , kazu neki da mozes i bez opreme, moze naravno ali imas prosipanja po njivi. Gledao sam coveka koji je radio par njima i nema bocne kose nit produzeni sto a terao im je u repicu 7-8km/h iza njega je ostalo dosta zrna dole na zemlji.

- - - - - - - - - -

Prosle godine je bilo posejano nepunih 37.000ha a ove godine prognoza je da ce se duplo posejati izmedju 60.000-70.000ha.
 
Pa verovatno bi mogao da se prilagodi Zmajev heder ili da se drugi heder prilagodi na Zmaja. Planiram da i ja probam repicu na oko 1ha, naravno ako je kombajner kadar da podesi kombajn i da je skine kako treba.
 
Ma neee nego zbog bolje cirkulacije mase kroz saam kombajn. Zmajo je to pa je šupalj na sve strane.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh