Uljana repica 2014/2015

zm0044.jpg


2q2fuom.jpg
 
Repica se ozbiljno priblizava vrsidbi, da li je ima u slobodnoj prodaji , ili je sve ugovoreno za poznatog kupca.
 
Jel se zna neka cena, ja nesto nacuo oko 350-360 e/t,icu od nedelje da postavim tablu za ogled, pa cu je slikati, mislim ako nas posluzi vreme kako treba do kraja opet ce biti rod ko lane od 3,5 do 4t/ha.
 
Ja sam cuo da ce cena biti ista kao prosle god,barem tako pricaju.
 
Juce me zvao covek sto radi otkup u Glencoru i raspituje se za uljanu repicu. Ja pitam za cenu a on kaze oko 305-310 Eur za tonu. Kada ce se skidati repica i kakav prinos ocekujete.?
 
I mene je zvao juce jedan otkupljivac i kaze da ce cena biti ista kao prosle god.Po meni ce zetva krenuti izmedju 10-15juna,ali sve zavisi i kakvo ce vreme biti,a za prinos nekih 1500/kj po nekoj mojoj proceni.
 
Koja vam je matematika sa 450e bruto po jutru? 1.5t x 300e:sta: Zar vam nije bolja cak i psenica onda.
 
Do 15. juna jako tesko da ce sazreti. Moja je jos dosta zelena, a ima vlage koliko hoces. Tesko ce za 2. nedelje sazreti. O prinosu ne mogu da pricam, ali imam utisak da obecava dobar rod.
 
Poslednja izmena:
Ja sejem psenicu na repicu i obrnuto na peskove i bolje prodjem u proseku nego sa drugim kulturama izuzev proslu godinu
 
Ako ove godine rodi samo 1500 kg/kJ onda je ona slabo isplativa. Moja je pokisla u svakom momentu kad je trebalo i nikad nije bilo suvo. Ne mogu da procenim prinos pogotovo sto je polupatuljasti hibrid pa nije visoka kao neke.
 
Nazad
Vrh