Uljana repica 2014/2015

Ako ove godine rodi samo 1500 kg/kJ onda je ona slabo isplativa. Moja je pokisla u svakom momentu kad je trebalo i nikad nije bilo suvo. Ne mogu da procenim prinos pogotovo sto je polupatuljasti hibrid pa nije visoka kao neke.

Koji hibrid si posejao.......?
 
Jel taj patuljasti i manjeg prinosa ili ne......?
Pitanje za one koji su to probali?.....koliki je rastur odokativno kad se vrsi bez dodatka na hederu?mozda bi probao ove godine da posejem 2-3h na probu,i jos jedno pitanje za one koji rade repicu duze vremena,koji hibrid se najbolje pokazao s prinosom a i da je otporan na poleganje,......
 
Koliko su meni ljudi iz Pionira rekli da je najrodnija iz njihovog sortimenta, ali naravno to oped zavis od vremena. Koliko sam ja primetio razlika naspram regularnih je samo u visini onog praznog dela. Na regularnim je taj prazan stap duzi i za 30 cm, dok kod same krosnje (da tako kazem) nisam nista primetio.
 
Koliko su meni ljudi iz Pionira rekli da je najrodnija iz njihovog sortimenta, ali naravno to oped zavis od vremena. Koliko sam ja primetio razlika naspram regularnih je samo u visini onog praznog dela. Na regularnim je taj prazan stap duzi i za 30 cm, dok kod same krosnje (da tako kazem) nisam nista primetio.

Da si sejao neke hibride koji nisu patuljasti video bih veliku razliku a i u prinosu za minimalno 300-500kg po kj su bolji od patuljastih hibrida ,provereno sve
 
Moja malenkost ima 2metra visine. Sa jedne biljke. Kad ce zetvA ne znam.. mozda oko 7 dana zavisi koja ce temperatura biti u narednom periodu.
xbd0jn.jpg
 
Danas smo krenuli sa zetvom.Vlaga je od 11.5-12.5%.

Koja sorta/hibrid je upitanju i koji je datum setve bio,poceo bih da radim uljanu repicu al me stalno odgovara to sto se poklapa sa zetvom psenice a to mi neide u prilog nikako,pa zato pitam koja je jer trazim neku raniju sortu/hibrid

- - - - - - - - - -

a prinos.......=
 
Posto vidim da je klas upitanju zamolio bi te za informacije o obrtaju bubnja i vetra na kom se radi uljana repica.....
 
Mi juce kosili,vlaga je bila izmedju 11.5-12%.Sutra ako ne bude pala kisa nastavak :)
 
Nazad
Vrh