Ulja i maziva!

Da ali nisam siguran da bi se tome obradovala hidraulika. To što ti kažeš mityoo se ubacije u rotacije sa gornjim gredom (bubnjaste) .
A viskoznije od 90-ke ! Nekad sam ga nabavljao iz DTD-a SAE 140W-160W (200W) !
 
Pa ja i napisah da to stavljam u reduktore a za hidraulicne sisteme neznam ni 120 i 140 dali je zdravo! Ova moja mesavina je negde oko SAE 300 ::namigivanje::
 
To je tzv. hidraulično ulje , mešao ga 1:2 (1;120-160W , 2;90W ) u menjač Zetora .
 
Jel na Zetoru odvojena hidraulika ili koristi to ulje iz menjaca? Nije mi jasno da je to za hidrauliku? :sta:
U hidrauliku na torpedu sipam" SAE 30 made in pijaca " i nikad nikakvih problema. kud kuc da ne cuje zlo! :haha:
 
Nije to toliko gušće , kao što broj govori .
Zetor ima diferencijl , menjač i hidrauliku zajedno. Hidraulično ulje se koristi kod bagera ... za sistem pumpi , motora i hidrocilindara ...
 
API CF-4
Za turbo motore teških teretnih vozila. Za produžene intervale upotrebe i duge vožnje autoputevima. U odnosu na API CE pružaju veću zaštitu od stvaranja taloga i smanjuju potrošnju ulja. Modeli 1990 g. HTHS >3,5 mPa.s.
 
eto vidis case ih nisi jedini koji ima redje ulje u menjacu nego u motoru i ja imam u menjacu i hidraulici univerzalno ulje BISON 10W30 koje kosta 50 litara oko 18000 ::novac:: i mora da je vrhunskog kvaliteta, a u motoru COMMA 15w40 koje kosta 50litara oko 10000 ::novac:: i najbolje je za turbodiesel motore. :D
 
BISON HARVEST MASTERFARM 10W/30; 15W/30 API CF-4/SF, GL-4
Mineralno visokokvalitetno višenamensko ulje dizajnirano za upotrebu kod velikog broja poljoprivrednih mašina, koje zahtevaju visoku tehnologiju. Upotrebljava se kao motorno ulje za benzinske , klasične i turbo dizel motore, kao i u pogonu transmisije, hidraulike i mokrih kočnica istovremeno. Sadrži aditive za čišćenje, raspršivanje i antioksidaciju. Modifikatori trenja obezbeđuju i sprečavaju dotok vlage u sistemu.
PREPORUČUJEMO:
Za motore, prenosne hidraulične sisteme poljoprivrene mehanizacije-traktori, kombajni, viljuškari, mašine za presovanje bala.
NIVOI PERFORMANSI:
API CF-4/SF, GL-4, MF 1135/1139/1143/1144, JD J20A/B/C&D i J27A, MB 228.1,
JI CASE, MS 1206/1207, FORD M2C/159B, ACEA E2, CCMC D-4.
inace sve sto vas zanima mozete pronaci na sajtu www.bracatomic.rs o uljima uporedne tabele
API KLASIFIKACIJE




_________________________________________________Post je spojen: [time]1236288973[/time]_________________________________________________
A MISLIM DA bison 10W-30 KOSTA OKO 8000,00 DIN/25 lit
 
Vezano za ulja i pritisak ulja u motoru. IMT-533 pri 1950 o/min, temperatura motora oko 85 C, pritisak ulja 3,5-4 bara. Ulje je INA Super turbo. Kultivirao sam kukuruz i dobro ga ugrijao.

 
da li u hidrauliku Zmaja mozem sipati 46icu hidraulicno ulje ili je to pregusto :cao:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246992986[/time]_________________________________________________
 
Kod mene je hidrol46 u hidraulici i radi bez problema... a kazu ako je pumpa vec losija sipaju motorno ulje da poprave pritisak, samo onda po hladnom vremenu teze spusta, jer je gusce ulje!
 
Sto se ulja i maziva tice, najvise povjerenja sam imao u INA ulja i maziva, jer koristim strojeve u koje nema potrebe sipati nista bolje. Za zastarjelu tehnologiju, zasterjelo ulje ;)

Nedavno kupim kantu masti INA LIS ido polovice je mast bila ko uvijek, al kad sam potrosio pola kante, pocela se neka voda izdvajati iz masti a mast je pocela biti sve "meksa i meksa"... sad kad sam pred kraj kantice, mast ne mogu vise grabiti starim plehnatim nozem kojiminace punim mazalicu, vec moram nekom kasikom grabiti...

Otisao u trgovinu, kuio za duplo vise para OLMA mast za mazaje o nema da igdje curi... gusta bas kako treba biti, doslovce se lijepi za lezaj, dok ova INA mast samo ispadne iz lezaja kad sekrene okretati...
 
Video sam na Almexu da ima CLAAS-ova ulja SAE 15W-40, kanta 20 litara je 7100 dinara, sta mislite kakvo je, decko jedan sto radi kod njih kaze da uljhe stize direktno iz nemacke i da je originalno
 
ja sam kupio ELF 15w 40 super diesel ,na njemu je pisalo za radne masine (na francuskom i engleskom) caterpilar ..... cini mi se da je kostao oko 200 din/l pakovanje 25l
 
Nazad
Vrh