Ulja i maziva!

Poštovani,
Ovo ulje je sasvim o.k. za vašeg Passat-a sa PD motorom.
Kroon je malo prestižniji brend (premium brand) pa je i skuplji. Inače ulje je vrlo slično sa Kroon SpecialSynth MSP 5W-40.
Da li može da bude i isto ulje? Ko bi ga znao (a da nema insajderske informacije, mogao bih i da saznam ali ne i da o tome pričam pa bolje ovako)?!
Oba ulja stižu iz Holandije, možda se prave na istom mestu a možda i ne, možda jedni prave za druge ... a možda su umešani i drugi Holandezi pa je priča još šira (pravo kolo).
Moguće da se dodaju potpuno isti aditivi ALi da je Kroon ipak sastavljen od kvalitetnijih baznih ulja (bolji rezultat CCS (na -30) i viša tačka paljenja).
Za 15000 km interval možda Kroon vredi i isto ili više ako se za godinu dana ne pređe više od 10 hiljada km, onda je Eurol svakako isplatljiviji (i dovoljno dobar, tj. razlike su u nijansama).
 
Da li neko zna koje ulje (ne brend vec tip ulja, viskozitet...) ide u reduktore na Case 1660 kombajnu?
 
Pozz, pitanje za gos. Stalker ili sve koji mogu pomoc. Trebo bi mijenjat ulje u hidraulici pa ne znam sta bi bilo pametnjie uzet dali Hidrol 46-68 ili JD transhidrol 50. Traktor koristim i zimi za ciscenje snijega u pitanju je Internacional 844
 
Pitanje za Stalkera kakav je kvalitet ovog ulja i maziva, da li je samo ime u pitanju ili ima i kvalitet?
717940c6a95c1aaf689fdd3bed1f1cc0.jpg
68458ee148882b3d5faa4111aaf3929c.jpg


Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
Ако неко до сада није приметио - http://motornaulja.blogspot.com/2019/04/10-godina-bloga.html

Сталкер је одлучио да одмори, али је до сада толико урадио на едукацији, да и сами можемо у довољној мери да скапирамо неке ствари око избора мазива.
 
Dali je dobro ulje?-dobro je,pise E7 tj Acea e7(evropska specifikacija) i Api CI-4(americka) naravno imaju ih jos puno.Dosta proizvodjaca su smatrali da su njihove specifikacije kvaliteta verovatno dosta labave po nekim pitanjima pa izbacili svoje koje su dole navedene koje imaju dodatne namete u raznim poljima.Dosta se poklapaju...tipa samo kad vidis man 3275-1 specifikaciju tu je obicno i acea e7 i CI-4 i spada u ulje shpd kvaliteta.
 
Za kardan idu grafitne ep masti, kojeg proizvodjaca preporucujete ili je svejedno koju da uzmem?
Vidim da su antikorozivne masti malih pakovanja i skupe moze li se upotrebiti neke druge masti za zastitu plugova?
 
Pitanje za Stalkera kakav je kvalitet ovog ulja i maziva, da li je samo ime u pitanju ili ima i kvalitet

Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
Castrol je malo zeznut za nabavku kod nas jer ima dosta kopija. Ako trošiš vece količine ulja godišnje, vidi da nabavis kod ovlašćenih distributera neki drugi brend ulja.


Za mazanje plugova, najjeftinije nekom uljanom farbom ga ofarbsti, ili sa tovat mašću. Meni uvek ostane prljave Tovat masti dal iz nekih kućišta itd, pa sa time mažem plug.
 
Ovo ulje snabdevao iz pouzdanih izvora, uvoznik ulja BP, Castrol i Gulf drugar vec duze vreme koristi u kamion MB Actros. Preporucili su mi Gulf mada nisam nikad cuo ranije za to ulje.
Da li neko koristi Gulf ulje?

Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
Ovo ulje snabdevao iz pouzdanih izvora, uvoznik ulja BP, Castrol i Gulf drugar vec duze vreme koristi u kamion MB Actros. Preporucili su mi Gulf mada nisam nikad cuo ranije za to ulje.
Da li neko koristi Gulf ulje?

Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
Castrol nema ovlascenog dilera u Srbiji, vec 5-6 godina.
 
Najezih se juce kad sam video sa je kod nas u Zrenjaninu uhapsen neki svercer ulja i goriva, one kocke od 1000l pune goriva i ulja sta je on tu mucko i kome prodavao Bog zna. Bas se mora voditi racuna kod kupovine

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
 
Odes na pumpi i kupis ,gde drugo ?,po vasarima,pijacama i nekim levim prodavnicama se ulje ne kupuje.Pre neki dan kupio Avantagarde Ultra na pumpi Lukoil,sa agro karticom 20 l izaslo samo 6500,koliko je jeftinije po vasarima ?.
 
Najezih se juce kad sam video sa je kod nas u Zrenjaninu uhapsen neki svercer ulja i goriva, one kocke od 1000l pune goriva i ulja sta je on tu mucko i kome prodavao Bog zna. Bas se mora voditi racuna kod kupovine

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
Bazno ulje i ED, pa kad ga batica pomesa u razmeri 3:1 eto ti cena od 100din na crno,a njemu masna zarada.
 
Nazad
Vrh