Ukrasne tikve

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
7.709
Ukrasne tikve ( tikvice ), su relativno tražen proizvod. Dosta se priča o njima i dosta informacija ima na Internetu. Mi smo ih nudili u cvećari na prodaju po ceni od 50 dinara po komadu i išle su. Samo je potražnja oscilirala. A vidim i da ih pojedinci suše i prodaju tako suve ili ih pakuju u neke aražmane.

Evo i nekoliko slika

ukrasne-tikvice-cucurbit.jpg

0001177593l0nvs2mu.jpg

ukrasne-tikvice-5.jpg

Realno, ukrasne tikvice ne traže neku specijalnu pažnju, ali treba videti da se ne sade blizu dve različite sorte pošto će doći do ukrštanja. Ove slike što sam postavio su sa Interneta, dok ove kod kuće nisam slikao. Videću kasnije ako nađem neke slike da ih postavim.

Probali smo i da ih sušimo, međutim većina ih se ubuđala i na taj način propala.

dr Eamer

Novajlija
Učlanjen(a)
16 Nov 2012
Poruka
8
Pozdrav,
ove godine smo draga i ja kupili 15ak vrsta ukrasnih tikvica i zanima me koja je minimalna udaljenost na koju se mogu saditi a da ne dođe do ukrštanja?

dejan 77

Član
Učlanjen(a)
8 Sep 2010
Poruka
1.877
ako hoces da iz njih sam izvlacis seme onda moras da radis sam oplodnju i zatvaras cvetove.

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
7.709
Evo današnjih slika sa terena, ovo bi trebale biti izdužene tikve, postoji neka namera da se od toga prave stone lampe.

ukrasne tikve, ukrasne tikvice

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
7.709
Evo kako to sad izgleda nekih mesec dana kasnije. Dužina najvećih tikvi je oko 60 cm.

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
7.709
Evo, došlo vreme da se beru, najveće tikve imaju oko 70 cm. Namenjene za izradu ukrasnih lampi.

Vrh