Udruženja poljoprivrednika

Stranka zelenih trazi vec duze vreme podrsku da bi usla u bilo koji oblik vlasti, jako se brzo menjaju i imaju dosta trzavica i izmedju sebe, mislim da to nije dobro resenje , mislim da treba da dodju novi ljudi , neki su se vec toliko puta dokazali ili jednostavno nisu uspeli ,najbolje je stranka seljaka ili da se svako ukljuci u politicki zivot u sve stranke shodno svom ubedjenju i tako pokusa da sebi obezbedi neki bolji status ,takodje i pojedina udruzenja ne bi trebalo da se ukljucenjem u neku koaliciju predstave kao predstavnici svih seljaka jer oni to i nisu !
 
I ja mislim da im je cilj samo da prodju cenzus da uvale svoja dupeta u fotelje ,a drugo sve opozicije ce imati puna usta poljoprivrede i tu se zavrsava sve obecano oko iste.Ja glasam i znam za koga .
 
Ima li neko da može da mi pomogne oko statuta udruženja proizvođača svinja? Udružili bi se ali da nas pravnici ne deru od prvog dana
 
Mislim da registracija udruženja može proći bez pravnika, ali da treba odrediti knjigovođu.
 
neznam da li vredi i komentarisada .prvo treba imati hektar zemlje jer malom seljaku niko nije poklonio ni grumen zemlje ostalo od babe ili kopljeno po trzisnoj ceni i drzavi placene sve dazbine na sprvodu iste. mali seljak placa sve poreze i doprinose vezane za taj hektar zemlje.o zaradi po hektaru duga prica imamo celu temu o tome. jedino fali zakon da mu se i to malo oduzme i podeli velikim investitorima. a kakva je zarada i koji su nameti mozda cemo sami poklanjati.za deciji dodatak u titovo vreme otudjivala se zemlja. sada mozda za socijalu .ili da se kupi debela stranjka ako pocne da se bavi stocarstvom da bi imao cele godine da radi .
 
Druze probaj da nadjes neka udruzenja koja vec rade pa se obrati njima. Mozda ces tako najpre doci do odgovora

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Već sam tražio, ali su im izgovori razni ko da im tražim deo hleba. Imam dvojicu koji hoće, ali ništa već mesec dana.
 
Jovo, idemo redom ovde i javno, da nam drugi mogu pripomoći, a i mi ako uzmognemo da pripomognemo drugima.

A pomozi Bože.

Prvo dobro prouči ovaj link gore koji kači Dr.I. Hvala mu.

Link će te odvesti na sajt APR-a. Na dnu strane APR-a su dati primeri osnivačkog akta,zapisnika sa skupštine, statuta.

Dobro i staloženo isčitaj sve.

Onda porazgovaraj sa drugim osnivačima, ako smatraš da treba naravno.

Onda idemo zajedno kroz svaki od dokumenata ponaosob. Pitaš konkretne stvari iz primera dokumenta, ja dajem konkretne odgovore.

Za sve što ja eventualno ne znam ili nisam siguran tražićemo pomoć još nekoga.

Deder sokole, kreni s pomoći Božijom...
 
Pročitao treba se malo uobličiti. Najvažnije pitanje kako finansirati troškove (knjigovođu, lokal...) Razmišljao sam o članarini cirka 500din mesečno. Šta mislite?
 
Lokal trazis od lokalne samouprave za gratis.Knjigovodja ti ne treba ukoliko se registrujete kao ne profitno udruzenje.Ne komplikujte proste stvari.
 
Ljudi batalite se udruzenja osnivajte zadruge vidite da od udruzenja nema koristi osim onih koji ih vode dok se ne uvuku u neku stranku i dobiju benefite sto su nas postene poljoprivrednike zavlacili po sokacima.
 
Nisam bio iz razloga sto mi je pun kur da gledam iste gazde sa 1000+ha kako palamude o nama malima.Kao oni brinu zbog nas pa eto to rade.Kad dodje licitacija izgaze nas ko majmune.Bilo je na TV juce.Cista politizacija poljoprivrednika u reziji DS i pokrajinske Vlade.
 
Nazad
Vrh