Trimeri

Posle 15 godina dozivela je svoj ozbiljniji peh... do sada samo pucao konac, menjali glave i svecice.... slab ali udoban trimer. Po snazi ne nosi vodu onom ovnu od demona ali ceo dan radis i ne osetis

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
verovatno ti glavi poeznica, jer verovatno ima one 2 zice da tako kazem koje kad povuces kanap ulaze u tamo jedan deo koji pokrece motor. i onda se sigurno ne vracaju u lezisre kad ti pustis kanap. jel to kinez

Ma da kinez ;)

Srećom ne radim nešto puno sa njim pa se i ne mlatim da ga puno palim-gasim kad se tako nešto desi, no ajde to i kapiram, al' što onda "propada" ta poteznica onda nekada? Te dve đokice unutra se ne izvuku pa neće da potegnu motor onda pretpostavljam...

No, bilo kako bilo, pali i radi koliko meni treba :) Ako izgura do kraja sezone otplatiće se... :)
 
E danas i moj trimer bio na servisu,radio lepo samo do po gasa i posle se ugasi,rasturio ga majstor u parem parcadi a klip pocrnio kao tiganj za palacinke,sve to oprano i ocisceno i sad radi lepo,da napomenem da se sipa samo pravo ulje i benzin,videcemo sutra kako se ponasa u radu.
 
Ma da kinez ;)

Srećom ne radim nešto puno sa njim pa se i ne mlatim da ga puno palim-gasim kad se tako nešto desi, no ajde to i kapiram, al' što onda "propada" ta poteznica onda nekada? Te dve đokice unutra se ne izvuku pa neće da potegnu motor onda pretpostavljam...

No, bilo kako bilo, pali i radi koliko meni treba :) Ako izgura do kraja sezone otplatiće se... :)
pa verovatno ako sam dobro procitao kad ne uhvate tamo onaj deo da okrenu ra
dilicu one uhvate na prazno
 
Šta je tarup? Ako je onaj nož u obruču - verovatno hoće, jer koliko vidim tu se koristi dooobar i potežak komad metala. Treba biti oprezan.
 
Problem s trimerom Villlager BC 1250 S...
"Davi se" čim dodam gas...
I naravno, ugasi se ako nastavim da držim gas preko polovine...
Na leru radi dobro, pali super...
Očišćen auspuh (minimalne naslage, ništa krucijalno), promenjena svećica, očišćen filter zraka, a probano i bez njega, poluga sauga funkcioniše, ne zatvara sam od sebe, proverena elektronika, "struju" ima konstantno, očišćen filter goriva u rezervoaru, promenjene membrane u karburatoru...
Štelovanje ler gasa na karburatoru NISAM DIRAO...
I dalje isto...
Sumnjam na karburator...
Iz iskustva znam da takve simptome verovatno prouzrokuje nepravilnost u radu karburatora...
Od Vas mi je potrebna ili potvrda moje sumnje, pa da se "bacim" na "kasapljenje" karburatora, ili možda grešim, pa me možete spasiti čerupanja karburatora, i dati još neku ideju šta pre toga da proverim...:ppozdrav:
Semeringe na radilici, možda ?
JBM li ga !!!::jako_besan::
- - - - - - - - - -

Još nešto, pročitao sam već odgovore ljudi u ovoj temi a u vezi problema, primenio ih, što sam i napisao i što očigledno nije dalo rezultat...
Muči me taj karburator, siguran sam, dal dizna, ili je neki od kanala delimično zaštopan, ili iglica, SVE JE SITNO, I KRHKO, strašno mi se ne raskopava, pre ću kupiti drugi...
Samo da ne kupujem zabadava, AKO GREŠIM ?! ::sramota::
 
Mogu pomoći membrane, jer su tvoje verovatno već stvrdle, a Sale Brkin preporučuje ceo karb, obzirom da je cena prilično bezbolna.
Onaj vijak na karbu nije za lergas, nego je baš za gorivo, tako da bi eventualno odvrtanje moglo pomoći. Probaj odvrnuti pola kruga, pa vidi šta se dešava.
 
POPRAVLJENO !!!
Nisam imao mira, uzeo naočare, rasklopio karburator u najsitnije detalje, sve kanale obilato naprskao WD sprejom, i ostavio da se prosuši...Već na samom početku rasklapanja naišao sam na gomilu djubreta na onoj maloj mrezici...
Mislim da je to bio glavni problem...
Rekoh kad sam već rasklopio daj i da produvam kompresorom...
Uglavnom, trimer radi ko i pre...
Mirosti, membrane sam kupio NOVE I ZAMENIO...
Mada, verujem da su i stare dobre, nek' stoje u rezervi...
Znam da majstori neće da se cimaju da čiste karb, i da im je mnogo lakse da stari bace, a novi "na"bace...
Tako da, ako neko ima slične simptome, da se trimer "davi" i ne prima gas, rešenje može biti čišćenje karburatora na opisan način...
Evo slike đubreta u karburatoru:

20190711-104755.jpg
 
Kako da "konzerviram", slikovito rečeno, odnosno, da čuvam korišćene membrane koje sam izvadio iz karburatora ?
Oprao sam ih čistim benzinom, osušio, i stavio u pvc kesicu u kojoj su stigle nove membrane...
Da li je to dovoljan tretman da ih sačuvam dok mi ne budu bile potrebne, za, verovatno, godinu-dve (nisam ja te sreće, zar ne) ?

- - - - - - - - - -

Kupio juče sestrićima NOV trimer, DEMON 5.2 KS itd.itd. pa nalio litru mešavine, upalio, i obesio pod šupu da se razradi....:osmeh:
Uz povremeno turiranje, čisto da budem siguran da i komšije budu obaveštene o nabavci "ljute mašine"...
Trebalo mu je skoro sat da potroši gorivo,..
I onda je upregnut, mladji sestrić ga "zadužio", kosio "oko kuče i iza kuče"...

20190710-153612.jpg
 
Pazi da se neki klinci ne dovate mocuga jer deluje na pinjatu...bolje odmah slatkisi da se razdele za svaki slucaj.
 
Klinci su opasni, ovaj moj mlađi, ima 14 godina i njegov ortak 15 godina, našli već danas "tezgu" i odradili "ispred kuće", pokosili travu nekoj deviznoj penzionerki iz Švajcarske, inkasirali crvenu za bukvalno 15 minuta "fazoniranja" travnjaka !!! ::super::
Svakom po 500 dindži... ::suncanje::
Pa ti "gleedi"... :cool:
 
Čemu služi aluminijumska pauk glava za trimer?
Ispadam glup, nabavio sam jednu komšija mi dao ali ja ne vidim nikakvu svrhu.
Silk koji se ubaci veoma brzo se potroši.
Šta još može da se ubaci umesto slika?
 
Nazad
Vrh