Trimeri

Не разумем твој одговор @Sumadinac-Gruzanin , изненадиће ме непријатно после годину или две? Чуда не очекујем, јер није профи алат.....

Изненадиће те пријатно . Нисам веровао да ће мој тример да после седам година ради као првог дана . Нисам очекивао да ће оволико да траје. Зато сам написао да ће да те изненади , али нисам написао Да ће да те изненади у позитивном смислу. Тример је добар . А заштита главе и лица и очију је важнија од доброг тримера. Свашта може да подигне силк и да баци у лице . Знам то из искуства .

- - - - - - - - - -

Da je doziranje gasa glupo,oni bi u fabrici napravili dugme ukljuceno/iskljuceno i gotovo. A ovi sto znaju samo gas do kraja me podseca na staru izreku kako manit covek stavlja subaru na glavu.:haha:

Пробао сам да косим са силком на мањем гасу од пуног па је било одмотавања траве из шеширића кад трава заустави главу са силком. То су муке . А може и главу да истопи прегревање од намотане траве. Није се мени десило али сам видео како изгледа истопљена глава .
 
Купио сам ту заштиту истог дана када смо га узели, јер без тога нисам ни помишљао да радим. Двоумио сам се за комплет од заштите за лице, шлем и антифоне али је било прескупо око 3700 динара...ово је било мање од једне црвене...
 
Kvalitetan vizir, neki najobičniji antifoni (posluže i oni jednokratni) i obavezno naočale ispod mrežice. Zakačiš malo suve zemlje ili pijeska pa kad baci u oči skontaš da da ipak trebaju. :osmeh:

Takođe, vizir obavezno da bude sa metalnom mrežom, ne onom plastičnom za komarce. Imam neki italijanski koji je koštao oko 15€ i nakon košenja mreža bude dobro iščukana od kamenčiča i parčadi korova.
 
Da,prolazila jednom ekipa sto odrzavala zelenilo pored puta,vidim ja auto mi tamo stoji parkiran...neka bolje ja da ga pomerim,jedno kamence da baci i bice problem...
 
Купио сам ту заштиту истог дана када смо га узели, јер без тога нисам ни помишљао да радим. Двоумио сам се за комплет од заштите за лице, шлем и антифоне али је било прескупо око 3700 динара...ово је било мање од једне црвене...

Мене је једном лупило нешто по визиру . Нисам видео ни шта ни где је завршило кад се одбило од визира . Да су биле само наочаре осетио би сигурно . А можда би и дуго болело . А још нисам оглувео од тримера тако да антифони можда и не требају . Мање је бучан од Хускварне 340.
 
Koja je razlika kada se kosi sa silkom od 2.4 i sa onim od 2.7mm? Da li bolje sece travu ili se samo zbog debljine manje trosi? Drugaru u radnji greskom dali pakovanje 100metara duzine debljinu 2.4 iako je trazio ovaj deblji. Moze da se zameni pa se pita da li ima potrebe?
 
Debljina strune je određena specifikacijom trimera. Nije dobro da se stavlja deblja struna od preporučene jer dodatno opterećuje motor. Meni su tako rekli u servisu i toga se pridržavam. Juče sam većinu dana kosio i potrošio dva litra mešavine. U dvorištu i ispred i pored kanala za odvodnjavanje. Skinuo travu u zadnjem i prednjem delu voćnjaka i po pola metra od sinora. S obzirom da pored međe ima najviše cvetova pokosio sam tu travu jer će, ako već nisu, komšije da prskaju žito i kukuruz pa uvek oprskaju deo preko međe. Čuvam pčele.
Sad bih pCovao samo da nije veliki svetac.
 
Da podelim iskustvo vezano za marku Demon. Ima snage za rad, radi lepo, ali potrosnja, kao tenk, za potrosnju veliki minus...
Da li postoji jos neki dodatak za veliku travu osim trokrakog noza?
 
Koja je razlika kada se kosi sa silkom od 2.4 i sa onim od 2.7mm? Da li bolje sece travu ili se samo zbog debljine manje trosi? Drugaru u radnji greskom dali pakovanje 100metara duzine debljinu 2.4 iako je trazio ovaj deblji. Moze da se zameni pa se pita da li ima potrebe?

Zavisi od glave. Ako je deblji silk, neće da izlazi, a ako je tanak, razmota ga prebrzo.
Sa univerzalnim glavama, tanji silk kosi sa manje naprezanja, ali se brže i troši i obrnuto.
 
Da li postoji jos neki dodatak za veliku travu osim trokrakog noza?


33385.jpg
33387.jpg
trokraki_2.jpg
33388.jpg
69729.jpg
cetvorokraki_1.jpg
35574.200.jpg
35579.200.jpg
33393.jpg
oregon_noz_za_trimer_110974.jpg
 
Danas iskoristio kad je kiša stala sat dva i kosio baš preraslu travu sa trokrakim nožem . Inače imam stihl 350 , taman kad sam mislio prestati čujem da je promijenio zvuk , čini se kao da u glavi malo proklizuje reduktor šta li . Čini mi se da mi se to desilo prije 1-2g i da sam odnio majstoru , kolko se sjećam reča da se samo ti zupčanici u glavi popustili i da je stego . Inače već ga imam 7-8 god kupio novog osim toga nikad drugih problema snjim ?
 
Nazad
Vrh