Trimeri

Za sta si ga kupio da ti stoji kao ukras, malo to razradi, pola sata i na posao.Sekao sam tolike nozem a ti se brines dali je debelo za cirkular. :osmeh: Pogledaj kojim delom seciva se sece deblje drvece da ti se ne bacaka i na posao.
 
pitanje za melencanina kako se zove ta prodavnica u Zrenjaninu u kojoj je trimer BC1900x 18600 din. . . ?
Unapred hvala
 
ja juce probao trimer i sad sam nacisto zbunjen. Na malom gasu mu se cuje neki zvuk ne umem da opisem kakav , ni zvecanje ni krckanje ni skripanje , kako dodajem gas taj zvuk prestaje i na punom gasu se nista ne cuje. Kad sam ga okacio o uprtace taj zvuk se kratko cuje. Kad krene da sece nista se ne cuje . E sad da ja znam da je to normalan zvuk bilo bi mi lakse. Snage ima da sece sa cirkularom i po mom misljenju, posto nisam radio na punom gasu, 10 cm debelo drvece . Za pola sata na na leru i pola sata secenja tankog i do 2 cm debelog zbunja i drveca na pola ili manje od pola gasa nije potrosio ni pola rezervoara. Posto je odradio pola sata na leru uz povremeno dodavanje gasa ja ga ugasim. Palim upali iz prvog puta.Motor normalno radi na leru . Drugo kad pokrecem motor , nekako se plasim da stregenem i pritegnem prema zemlji sipku na kojoj je glava i rucice , imam utisiak kao da se cela pomera na dole , a opet da se klima klimala bi se i kad okacim trimer na uprtace.mozda i zato nisam u pravu. E sad kako da mu priblizim rucice tacki kacenja na uprtace , predaleko su , jedva ih dohvatam. Smem li da odvijem onaj prsten koji drzi ceo trimer kad je okacen na uprtace pa da ga pomerim blize rucicama. Uglavnom, trimer je odlican e sad ako sam ja baksuz pa nalaeteo na los primerak to je vec nesto drugo.
 
Poslednja izmena:
Sad mi je lakse ima da se on naradi kod mene kad je zvuk normalan. Nisam ocekivao kvalitet husqvarne i lakocu koriscenja. Sve moze da se podesi.
 
Sto se ono kaze koliko para toliko i muzike :ppozdrav:
Taj karakteristican da kazem "rezak" zvuk je i mene zbunjivao, ali je normalna pojava za kineze. Kao sto TheBigBang kaze to je Villager :)
Prsten sa kojim se trimer kaci na uprtace mozete setati izmedju motora i rucki, samo malo prsten popustite inbusom i pomerajte dok ne bude ok.
Imam tek godinu dana iskustva sa trimerom, ali ne mogu se pohvaliti da sam nasao "idealan" polozaj.
 
dejane nije to lutrija nego je stvar u tome koliki si baksuz da naletis na los primerak, a i neki faktori koji nemaju veze sa proizvodjacem i modelom takodje uticu.
 
Veliko je pitanje da li je i lutrija.U tom slučaju imaš bar 0.0xx% šanse da izvučeš primerak koji će raditi, bar neko vreme.
 
big bang ako ti trimer jos uvek radi to znaci da nije toliko da nije los. E sad sto sam ja naucio na husqvarninu testeru da samo prede a sad cuo zvuk za koji mislim da nije u redu to je druga prica. Licno mislim da je trimer dobar , probao sam ga. I to sto sam kupio poslednji trimer u prodavnici koji je bilo izlozen napolju to je vec moja krivica . Mada mislim da nikakvog razloga nemam da brinem.
 
Noz i cirkular koji sam dobio uz 1900x su tupi to jes nemaju ostre rezne ivice.
DALI TREBA DA SE NAOSTRI? Pitao sam u prodavnici kazu da netreba.
Gledajuci cirkulare za secenje-struganje drva ostri su kao zilet.
 
imam cikular husqvarna maxi s,kad sam ga kupio bio je toliko ostar da sam ga montirao sa rukavicama i uz njega dobio okruglu turpiju 4,5mm i kljuc za stelovanje reznih zuba!Ne znam kako nesto tupo moze da sece!
 
Meni su u prodavnici rekli da se ostre i noz i cirkular. A noz i nije bas tup , nije ostar kao kuhinjski ali nije ni tup. A na sajtovima i sthila i husqvarne i jonsereda i ostalih nude turpije za ostrenje nozeva pa pretpostavljam da se ostre .

---------- Poruka napisana u 13:18 ---------- Prethodna poruka je at 13:15 ----------

I moj je bio poslednji u radnji tj izlozen model i da cuknem u drvo radi jos uvek a do sad bi trebao da se raspadne, neznam sta mu je, moracu da zovem servis da pitam sta nije uredu pa jos uvek radi :osmeh:

Jvi sta su ti rekli. :haha:
 
Nazad
Vrh