Trimeri

Kupi Vilagerovu glavu made in USA na zavijanje,ali je i cena dobra 1 650 din..Jeftinija varijanta ti je metalna glava (slike 220 stranica) isto na motanje,ali je problem kod nje sto dosta nisko kosi,pa treba da udjes u stos da ne kosis do zemlje i zemlju...400 din ja sam je kupio da imam za svaki slucaj,ako mi se Vilagerova made in italy raspadne..Ta metalna je dobra sto nema sta da se izlomi ali je mana i sto posle potrosenog silka moras da stanes i odmotas silk i uvuces krajeve u leziste..

- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

Juce bio do Jagodine za neku masinu...Covek ima oko 7 h oko kuce..Bukvalno sve sto se vidi na slici je njegovo!Oko kuce odrzava ovim masinama:Stihl 120 i ovaj plavi je valjda Einhel koji ima nastavke a ima i testeru za stihl..Sva opremu za trimerisanje je stihl.Prskalica je vilager,testere tomos 61,husqvarna 135 i pljosnata homeelite 1980-o godiste..
 
Stigla prinova, posle agm-a osetno jači i brži.
Jedno pitanje šta im je na teimeru menjač? U uputstvu piše da se zupčanici menjača podmazuje na svakih 10 h rada?
9d198215ce5eac3e53692ff6ba63bcf5.jpg
70e4817de4e25adfef72430a2e7dfc29.jpg
6de23ec3965c9a157c418fcd81bc426b.jpg
 
Odvijes sraf iznad glave sa silkom i u nju spricom ubacis tovatnu mast,ali ne previse..Ako stavis previse onda se glava greje..Da si kupio malo jacu verziju,ne bi mogao da podesis karburator za kosenje posle razrade..Moj komsija je kupio jacu verziju i ima neki poseban srafcic za podesavanje smese i mora za prostu stvar da nosi u servis.A ako sam pokusa nesto,ostetice srafcic i guBi garanciju..
 
Stigla prinova, posle agm-a osetno jači i brži.
Jedno pitanje šta im je na teimeru menjač? U uputstvu piše da se zupčanici menjača podmazuje na svakih 10 h rada?
9d198215ce5eac3e53692ff6ba63bcf5.jpg
70e4817de4e25adfef72430a2e7dfc29.jpg
6de23ec3965c9a157c418fcd81bc426b.jpg

Мењач зову пар зупчаника, постављених под углом од најчешће 35 степену, у глави на крају кардана . Један зупчаник пренноси обртно кретање са кардана ( шипка пуног попречног пресека која преноси кретање од мотора преко квачила до зупчаника ), на други преко кога се преноси обртно кретање мотора на резни алат ( нож, циркулар, глава са силком ( трими глава ). Глуп назив али тако су је назвали. А ако будеш подмазивао главу сваких 10 сати рада треба ти буре масти.
 
Odvijes sraf iznad glave sa silkom i u nju spricom ubacis tovatnu mast,ali ne previse..Ako stavis previse onda se glava greje..Da si kupio malo jacu verziju,ne bi mogao da podesis karburator za kosenje posle razrade..Moj komsija je kupio jacu verziju i ima neki poseban srafcic za podesavanje smese i mora za prostu stvar da nosi u servis.A ako sam pokusa nesto,ostetice srafcic i guBi garanciju..

Neka se komšija isprsi 2$ i kupi odgovarajući alat, mada nije teško ni napraviti. :osmeh:
Ionako skoro sve nove mašine koriste te specijalne alate
 
Imao sam trim glavu T35 pa mi se od rada uništio deo gde držim palcom. Da li nisam držao pod konusom inače sam opet uzeo T35 jer je ekstra što se tiče rada.
2de83e3de4c4a60da682729a8b6338bb.jpg


Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Мењач зову пар зупчаника, постављених под углом од најчешће 35 степену, у глави на крају кардана . Један зупчаник пренноси обртно кретање са кардана ( шипка пуног попречног пресека која преноси кретање од мотора преко квачила до зупчаника ), на други преко кога се преноси обртно кретање мотора на резни алат ( нож, циркулар, глава са силком ( трими глава ). Глуп назив али тако су је назвали. А ако будеш подмазивао главу сваких 10 сати рада треба ти буре масти.

Ma to znam da treba podmazati. Mene malo bunilo to što zovu menjač.

Još samo nešto koliko može da košta šolja kačila i kvačilo za trimer. Imam kući stari agm 2642 koji radi odlično samo se potrosilo kvačilo i proklizava.
 
Ja moj podmazao jednom samo, a napravio sam nekoliko puta vise radnih sati od tih njihovih 10. Fala Bogu za sad radi pa sve prsti. Niti greje, niti skripi.
 
Pozdrav trimerasi,:osmeh: kako nameravam da kupim trimer molio bih za savet poznavalaca, prvo sam razmisljao o viladzeru od 1.25kw dovoljno za moje potrebe, a onda sam u drugoj radnji naleteo na Einhel i meni nepoznati brend Bavaria.
U sva tri slucaja je podrazumevana garancija od 2 godine i obezbedjen servis. Molim za savet sta bi bila najbolja kupovina?

Posto vecina zna o kojem modelu Viladzera se radi, prilazem slike ostala dva

11a7ce2ed2f343e470a7bd9e42d8d756.jpg



661cf0e8528dc05ee76dca84b9900410.jpg
 
Nude mi Villager BC1900S sa računom i garancijom za 15000 dinara, al mi nešto sumnjivo jeftiniji nego u drugim radnjama ... Razmišljam i o nekom AGM 520, trenutno na akciji ispod 11000, isto račun i garancija se dobija ... Ili Demon bez garancije.

Šta mislite?
 
Pozdrav trimerasi,:osmeh: kako nameravam da kupim trimer molio bih za savet poznavalaca, prvo sam razmisljao o viladzeru od 1.25kw dovoljno za moje potrebe, a onda sam u drugoj radnji naleteo na Einhel i meni nepoznati brend Bavaria.
U sva tri slucaja je podrazumevana garancija od 2 godine i obezbedjen servis. Molim za savet sta bi bila najbolja kupovina?

Posto vecina zna o kojem modelu Viladzera se radi, prilazem slike ostala dva

Kupi Einhel neces se pokajati...ja ga imam vec 3 godina samo sipaj i kosi...motori su ekstra...treba obratiti paznju dolazili su modeli koji nemaju kardansko vratilo nego sajlu....
 
Od tih "niskobudžetnih" marki ja preporučijem Villager, imam jednog BC1900 3-4 godine je kod mene sa njim radim ja i često neki radnik što bi rekli "nije da se pazi" a služi...
 
Pozdrav, jesi li koristio duže taj AGM, kako se pokazao? Sad je ekstra jeftin ...

- - - - - - - - - -

Kako se pokaazao AGM? Jesi li ga duže koristio? Sad je baš jeftin ...

Svi kinezi imaju ukupno cetiri velicine motora. To je recimo kod Villagera BC 750, 900, 1250, 1900.
Ja nemam mnogo kosenja, pa sam sebi uzeo BC900, i to je jako lepa masina sto se tice snage, tezine i cene.
E sad u medjuvremenu dobijem najaci kineski trimer AGM520, i to je masina koja je toliko jaka, da sam zaprepasten.
Koliko videh u prodaji je taj trimer nov sa dvije godine garancije manje od 100€(sa nozem, glavom i uprtacima). Takva masina brendirana kao Villager(BC1900) je dvostruko skuplja.
Zagledao sam sve moguce detalje, i ja tu nisam nasao nikakve razlike.
Rezervni delovi motora su isti i zamenljivi.
Neznam ima li neko duzih iskustava sa AGM-om ali po meni trenutno ne postoji bolja kupovina(doduse van sezone)..
Evo i link:http://www.odigledolokomotive.rs/proizvod/motorni-trimer-za-travu-19-ks-520-agm/
 
To je 4mix , nova generacija motora , manje troše .

[h=5]STIHL 4-MIX®-Motor[/h] Kombinacija prednosti 2-udarnog i 4-taktnog motora. Potrebno je manje goriva-ulja, ugodan zvuk.Izvrsna vučna snaga i visoki broj okretaja.
 
Nazad
Vrh