Trimeri

Upravo je upalio, i posle 2-3 minuta je poceo da dize obrtaje. Na kraju sam ga i isturirao. Nekad primi gas resko, nekad krklja. Opet se ugasio, i ni makac.

Evo karburatora. Nema nikakvog vijka osim onog s gornje strane, za stelovanje ler gasa. Ali, zasto bih njega dirao, kada mogu da blokiram na rucici.
33o1ohl.jpg
 
Onda je sa fiksnom smesom. Probati membrane zamenuti ako ne onda drugi karburator. Dok je hladan pali i radi jer jaca mu smesa odgovara ali cim se zagreje gusi ga. Moguce zbog zaostalog goriva da su membrane stvrdle . Neki su prali karburatore u nitro razredjivacu ali moraju se potpiti samo metalni delovi .Znaci sve rasklopiti i povaditi membrane i onda potopiti. Mada nov karburator je oko 10 eur tako da nije skup ni zamenuti. Na kupujem prodajem ima lik iz subotice sto prodaje svasta pa i delove. E sad kakv su neznam jedino neko od kolega ako je saradjivao sa njim
 
Na svim kineskim masinama je izrazena bogata smesa....verovatno zbog trajnosti

ako ti je membrana ona sa krugom meka i elasticna membrane su ok.....

ostane ulja u motoru...polepljeno po radilici,lezajevima,blokovima...pa dok ne istera to napolje

ulje nemoze da nestane...vec samo da promeni boju ili se polepi po zidovima
otvarao sam mnogo 2t motora raznih kubikaza i raznih namena...nekada se bukvalno lepi cilindar,radilica,blokovi...kao da je u medu bilo


neisplati se menjati membrane...jeftin je novi karburator sto kaze vica...doduse uzimam malo skuplje pa bar znam da su ispravni..taj za crvenu mi neuliva poverenje...

zaglavi njemu gas i nek on radi tako dok ne istera svo ulje
ni prvi ni zadnji sa tim problemom
 
Evo rasturenog karburatora:
sgrecn.jpg

@brkin-sonta, je li ovo ta elasticna membrana?
Sada vec upali, i posle par minuta postane rezak na gasu, i nabija turazu do kraja.Medjutim, kad se ugasi, nema paljenja dok mu ne provetrim cilindar.
Hvala svima, videcu sta cu, ako se ne razradi sutra, pravac servis u ponedeljak.
 
А кад стоји у флаши мешавина ? Остане уље на зиду флаше?

Oce oce sve sedne dole...
standardna fora je na testerama da se polepi po zidovima,a na dnu kao zvaku da si polepio

doduse ja nedeljno sprasim oko 10-15litara benzina pa mi je uvek svez benzin...no i musterijama savetujem da nekoriste mesavinu stariju od 2-3 nedelje...
bolje ga prosuti i sipati svezu nego muciti masinu

Obgorelo je, ne dimi vise, pali i prima gas kao lud. Znas znanje! Hvala!

to ti je sad za nauk...kad zavrsis sezonu,zadnja kosnja....upalis trimer,zagrejes ga...ispustis gorivo,upalis da radi dok sam ne crkne i resio si se muka na prolece... usput ga operes i podmazes glavu i miran
 
Звали ме пре подне из сервиса да им однесем тример да замене филтер и узмем уље. Друштвена мрежа дала резултат.
Ипак није Агромаркет сервис толико лош. Само им треба дати добар подстицај.
 
I ja juče izvadih na svetlo dana BC 900 posle zimskog sna . Jedva sam ga upalio sa svežom mešavinom. Prošle godine na proleće nije ni mogao da upali pa su menjali karburator u servisu.
 
Ja sve svoje masine palim bar na mesec dana i nikad problema. Nevolim jednostavno da duze stoje na suvo i uvek svezu mesavinu naspem i upalim i odradi par minuta ili koliko treba i ugasim i gorivo prerucim u sledecu masinu. Tako praktikujem godinama i nikad problema i nikad cak i necekam da se ugasi i potrosi gorivo iz karburatora. }E sad dal ce to biti najpravilnije to vreme jedino dokaze ali vec 8-10 godina tako radim sa svim kinezima i ostalim motorima i nisam imao problem. Jedino sa fals uljem ili losim kvalitetom benzina sam imao i otad husvarna ulje je obavezno za sve i otad vise nema problema
 
Gde se pise o tome? Posalji mi neki link.

На Гејсбуку у коментарима . Али пошто су ме звали пошаљем им поруку да су звали и да бришем искуцано и обришем одговоре. А написао сам им све у детаље. Тражили ми и број телефона али им нисам дао. А опет ме звали.
Луди Шумадинац може све само треба да се заинати и наљути а био сам се наљутио. Да сам видео газду Агромаркета свашта би му рекао.
 
I dalje mi treba trimer, jer za razliku od Villagera, kod Einhella karburator košta oko 4000, skoro pa 30% novog, što mi se ne daje.Stihl fs55 nakon zimske akcije za 26700, sada je 30000+ pa mi se ni to ne daje, mada su cene sve tu negde.Sumnjam da će biti prolećna akcija kako su neki pričali.
Ili da probam sa starim Einhellom da izguram, ako ikako upali.

Sent from my x600
 
Ja čekam prolećnu akciju za fs55. Bio je 26000 din na akciji sad mora i neki dinar manje. Preko toga ne dam ni dinar a i mnogi drugi nek im stoje.
 
Na kupujem prodajem ima lik iz subotice sto prodaje svasta pa i delove. E sad kakvi su neznam jedino neko od kolega ako je saradjivao sa njim
Sarađujem redovno sa tim čovekom, sve delove za trimere (PRC) koji mi dođu na opravku od njega naručujem, i izuzetno je korektan, i veoma dobro poznaje materiju, tj. razume se u opravku istih, a jedared mi je poslao drugi cilindar i klip o svom trošku, pošto je prvi koji je poslao bio sa greškom i klip je odmah blokirao u cilindru, završna obrada tog cilindra je bila "nedorečena", da se tako "odrazim", reklamirao sam, sve slikao i poslao mu fotografije kao dokaz za moje tvrdnje, i čovek mi lepo poslao druge delove o svom trošku...
Namontirao, sastavio, upalio i ostavio da potroši rezervoar na leru da se razradi i eno ga trimer, a pamtim i koji, Kenocraft BC i neki broj, radi ko singerica kod vlasnika u drugom selu, a tome vlasniku trimera, a mojoj mušteriji, nisam ni reč rekao o tome šta se sa prvobitnim delovima dogodilo, samo sam pomerio zakazani termin za preuzimanje trimera, iz "objektivnih razloga", štelovanja i probe u radu pomenutog trimera...::sramota::
 
На Фејсбуку у коментарима . Али пошто су ме звали пошаљем им поруку да су звали и да бришем искуцано и обришем одговоре. А написао сам им све у детаље. Тражили ми и број телефона али им нисам дао. А опет ме звали.


Бем ти мали екран на телефону пола ми промакне па после не могу да изменим. На Фајсбуку а не Гејсбуку.
 
Nazad
Vrh