Tricikal (Tritikale) Opšta tema

Danas agronom i ja obišli trikital.
190220131105_zpsb700e551.jpg

190220131104_zps0805d366.jpg
 
  • Like
Reagovanja: PKB
U visini je dečjih čizama.Videćemo šta će biti do kraja.Ne znam koja je sorta to sam lane vršio rođaku za ušur pa posejao isti.
 
Ako ne naplatis onda imas jako puno rodjaka............a i kad ode kod drugog mora da plati........bolje pare da da rodjaku nego nekom kome dvaput godisnje kaze zdravo........
 
Ko su ovi posjetioci , ima ih prilično i to najviše tamo gdje je slabiji tritikal i na uzglavnicama ?

DSC03541_zpsf944a7bc.jpg


Nisam dobro fokusirao , uglavnom kao neke muhice , skoče kad se približiš , ili kao neke pipe.
 
Momo, imam i ja te bube, živo me zanima šta su, možda i nisu štetne, a ako jesu - zna se!
Danas sam išao da kipujem stajsko đubre na njivu gde mi je tritikale i kud se ne setih da slikam?! Srećom iščupao sam jedan i slikao kod kuće. Evo fotkica:

A da ismo znali o kom redu veličina se radi, evo klasa naspram opanka broj 44:

To nije jedan usamljen slučaj. Takav mi je za sada sav. Prosto živa šteta da ga na uzglavnici zatrpavam đubretom.
 
A otkud da znamo da je opanak 44 ? Jedino se vidi da je lijevi , a i to čak možeš sliku da okreneš , dal da ti vjerujemo ?

Ne moraš da veruješ. Jedino da sutra uzmem metar. Bilo bi za ne verovati radije da je pšenica, a od tritikaleta je za očekivati toliku klaščugu. To je ludo stvorenje, samo hoće vrh klasa da bude šupalj. To mi je pokazivala dosadašnja praksa i nisam video drugi osim NS Odisej, a ovo je po prvi put Rtanj pošto se već dve godine ne može doći do NS-ovog ni jednog(imaju dva).
 
Nazad
Vrh