Trenutne cene na tržištu (ovce, koze, i tsl.)

Prodao 3 komada 34,35 i 40 kg po 300 din. Čujem da su na pijaci bili 350 , mada nisam čuo da je neko pazario po toj ceni. Bila je lepa potražnja...
 
Pozdrav kolege,interesuje me posto se mogu naci umaticene ovce,jaganjci siljezad.koja im je realna cena?Po oglasima se krecu ovce od 300e pa na gore a jaganjci 150e dali ima negde jeftinije da se nadje?Gledo sam il de frans i vitenberg(bele ovce)
 
Pozdrav kolege,interesuje me posto se mogu naci umaticene ovce,jaganjci siljezad.koja im je realna cena?Po oglasima se krecu ovce od 300e pa na gore a jaganjci 150e dali ima negde jeftinije da se nadje?Gledo sam il de frans i vitenberg(bele ovce)

Savet ti je negledaj cenu vec kvalitet, kvalitet je mlogo bita,sa dobrim kvalitetom mozes uraditi nesto a sa losim kvalitetom nista,taj dobar kvalitet neces naci na mlogo mesta a verovatno ni za nizu cenu, ima ona poslovica koliko para toliko muzika
 
sinoc prodata 2 kom 66kg ukupno po 320din-2.5meseci,i jedan malisa za priplod od 2meseca 30kg po 350din.i to bi bilo to sto se tice zarade,sada dolazi post,pa su prve ture za uskrs polovinom aprila,bice osetan pad cena zbog velike ponude,tako mi je receno,ali videcemo,valjda ce moci po 270-280din,imacu jos 8komada.
 
Kod nas prosli petak od 260-280 plafon do 30kg i to je bilo navuceno, tako da vidim, da i ova grana poljoprivrede je osudjena na propast, polako ali sigurno......
 
ja sam dao po 300d. 2 kom ladno ljudi dali pare jedan 36kg,drugi 43kg spominju se vece cene ali ja nisam u toku,meni je i 300 solidna cena, kakva moze biti losa.
 
Matijević plaća 280 + papiri za premiju, tako da mu to dođe na nekih 300 din. Naši idu od kuće pa nema zamajavanja sa pasošima i sl. Onih 6 treba da uredimo...ostaće kože.
 
Nazad
Vrh