Trenutne cene na tržištu (ovce, koze, i tsl.)

Jagnjetina sa Novog Zelanda U Nemackoj za uskrsnje praznike 6.9 e
 
od 250 do 280din u Paracinu je, ja imam 13 komada ali sacekacu jos malo jer dosta ovce su otisle na klanje narod nije imao seno dovoljno bar kod nas ovde
 
Danas prodao 10 jareta (20-25 kg) poceni od 250 dinara zive vage... Kazu na pijaci bilo skuplje al mi uvek damo tako jeftinije jer su nam to stalni kupci. Nije sve u novcu (ima nesto i u zlatu) :osmeh: Inace kolege se zale da imaju po 1-2 rezervisanih, nema kupaca, svima i 250 skupo ::lose:: nema narod para i sve je gore i gore... Pocece da prodaju i na parcice
 
mi da smo imali 50 prodali bi 50, vratili smo 10-tak ljudi s vrata ko trazio 2 ko 3 ko 6, neki nam se naljutili kad kazem zao mi je obecana su, na komad su isla od 280-300 po kg, ove sto smo prodali su za klanicu po 270 zbog obecanja da ce biti regresa za tov po 1000 din (ne lipsi magare do zelene trave) ovce su na klanici u pirotu 80-90 ali se prodaju na kom od 110-130 din po kg. ljudi koji su is kupili su iz beograda uredno su platili unapred, jagnjad smo obecali jos pre 10 dana, sutra tovarimo. ostala su mala cekaju spasovdan i presvetu (velika slava kod nas u selu 30. juna).
 
otislo 7 kom,prosek 37kg po 250din/kg.inace velika je ponuda bila tako da je doslo do pada cene na 230-240din/kg.svi cuvali jaganjce za uskrs i djurdjevdan,ovo je informacija sa nekoliko pijaca u okolini ue.
 
juce na pijaci u Zavlaci inace nekad naj boljoj u ovom kraju jaganjci bili 220 din tuzno i zalosno
 
Nazad
Vrh